Vancouver 2010

Vancouver 2010

Zimné Paralympijské hry Vancouver 2010 sa uskutočnia v termíne 12. - 21. 3. 2010.

Logo

16. septembra 2006 bolo po prvý krát pred publikom viac ako 5000 divákov a niekoľkých špičkových kanadských paralympijských športovcov predstavené logo Paralympijských hier Vancouver 2010.
Logo predstavuje entuziazmus hosťujúceho regiónu a krajiny, cestu paralympijských športovcov a harmóniu medzi športovcami, ich športom a životným prostredím. Zároveň zobrazuje scenériu Vancouveru a Whistlersu, kde budú prebiehať paralympijské súťaže. Pobrežné lesy, vysoké hory a fascinujúca obloha - to je prírodná scenéria, ktorá bude inšpirovať paralympijských športovcov pri prekonávaní a dosahovaní ich športových cieľov.
Silueta človeka v pohybe zároveň znázorňuje údolia, hory a slnko na západnom pobreží Kanady. Dizajn taktiež rešpektuje harmonizáciu medzi športovcom a horami a navodzuje predstavu že športovec a hora je jeden tvor.

Logo symbolizuje srdce Paralympijských hier Vancouver 2010, oslavu ktorá prinesie najlepších paralympijských športovcov a kanadskú trpezlivosť pre šport a prírodu v jedno z najväčších športových podujatí na svete - Paralympijské hry.

 

Vancouver

Vancouver

Vancouver sa nachádza v západnej časti kanadskej provincie Britská Columbia s populáciou 560 000 obyvateľov. Po prirátaní okolitých komunít sa populácia vyšplhá na 2.2 milión obyvateľov.

Vancouver je obľúbená turistická destinácia. S prihliadnutím na nádhernú prírodnú scenériu, návštevníci mesta obľubujú nádherné záhrady a svetoznámy Stanley Park, ktorý je jedným zo 180 parkov.

Už predtým ako Vancouver získal možnosť usporiadania Olympijských hier v roku 2010 dostal ocenenie ako mesto vhodné na usporiadanie Paralympijských hier. Vancouverské medzinárodné letisko je plne vhodné pre cestujúcich so zdravotným

postihnutím. Už v roku 1980 predstavitelia Vancouverského letiska predstavili „Barrier Free Program", ktorý plne zaručuje vhodnosť všetkých objektov letiska pre ľudí s postihnutím a potrebou špeciálnej starostlivosti.

Whistler

Severne od Vancouveru v národnom parku Garibaldi Provincial Park nachádza mestečko Whistler. Je to jeden z najlepších lyžiarskych rezortov severnej Ameriky. Whistler bol pričlenený k Vancouveru v roku 1975 a v súčasnosti je domovom viac ako 9 000 obyvateľov a približne 4 500 turistov.
Whistler má najväčší lyžiarsky rezort severnej Ameriky s viac ako 8 170 akrami lyžiarskych svahov. Whistler Mountain Resort bol po prvý krát otvorený ešte v roku 1966 a v súčasnosti ho navštívi viac ako 2 milióny lyžiarov ročne. Nadmorská výška mesta Whistler je 668 metrov nad morom. Medzi najvyššie okolité vrchy mesta patria Blackcomb s nadmorskou výškou 2 284 metrov a Whistler s výškou 2 182 metrov nad morom.

Lorem ipsum dolor.