ŠK Kajak ďakuje všetkým za podporu a zaslané hlasy

Aj vďaka vašim hlasom uspel ŠK Kajak so svojim projektom vybudovania špeciálne upraveného bezbariérového móla v súťaži projektov z kategórie SPPoločne pre ľudí. So ziskom 3 613 hlasov sa umiestnil na prvom mieste a získal finančnú podporu 5 950 eur!


Projekt sa bude realizovať na priehrade Sĺňava, v blízkosti kúpeľného mesta Piešťany a bude mať široké uplatnenie pre všetky deti, ktoré v Piešťanoch bývajú alebo do nich pravidelne chodia na liečenia.


ME stolný tenis: aj v Dánsku pôjde o Rio 2016

Dnes odcestovala do dejiska ME 2015 v stolnom tenise väčšia skupina našej reprezentácie, zvyšok odletí zajtra z Viedne. Dejiskom šampionátu bude v dňoch 12. - 17. októbra Vejle, 110 tisícové mesto na juhovýchode Jutského polostrova. Reprezentovať nás bude osem hráčov.


Sedem mužov: Ján Riapoš, Rastislav Revúcky, Martin Ludrovský (TT2), Peter Mihálik, Andrej Mészáros (TT4), Miroslav Jambor (TT7), Richard Csejtey (TT8) a jedna žena: Alena Kánová (TT3), Realizačný tím: Ľuboš Dobrotka, Saša Dragaš, Tomáš Varga, Andrej Bardoň, Pavol Valko, Ján Lackovič, Roman Cibulka, Jakub Benč.

„Sústredenie prebehlo vo vynikajúcej atmosfére a hráči sú pripravení zabojovať o čo najlepšie umiestnenie“, zhodnotil spoločný záver prípravy s reprezentantmi Veľkej Británie a Nórska v Bratislave reprezentačný tréner Saša Dragaš.

Program súťaží na ME: jednotlivci 12. - 14. októbra, družstvá 15. - 17. októbra. Priebeh budete môcť sledovať aj na stránke www.ipttc.org, live Results


Tenis na vozíku: víťazná štvorhra Mareka Gergelyho v St. Peterburgu

Aktuálna slovenská jednotka v tomto športe Marek Gergely vyhral na turnaji Megafon Dreamcup v St. Peterburgu vo finále štvorhry so svojim gréckym spoluhráčom Stefanosom Diamantisom nad japonsko - ruským párom Jošinobu Fujimoto/Jurij Golovin 6:0, 6:2.


Cenný skalp sa im podarilo získať v semifinále, kde porazili poľský pár Kamil Fabisiak/Tadeusz Kruszelnicki 6:4, 6:4.

V singloch vypadol Gergely vo štvrťfinále práve so svojim gréckym partnerom zo štvorhry - 4:6, 6:2, 3:6 a momentálne je vo svetovom rankingu na 51. priečke v singloch a 57. vo štvorhre.

Turnaj, patriaci do ITF 3 Series, sa hrá od pondelka dodnes, kedy vyvrcholí finálovým duelom v dvojhre.


Príďte v sobotu podporiť beh “Farbám neujdeš 2015”

Už túto sobotu 10. októbra bude Hviezdoslavovo námestie v Bratislave od 11. hod. dejiskom zábavno - charitatívneho behu na 5 km, pri ktorom je pre bežcov na každom kilometri pripravená farebná zóna a sú zasypávaní práškovými Hedon farbami.


Výťažok z podujatia poputuje na konto Slovenského paralympijského výboru. Po prvýkrát sa predstavil tento charitatívny beh v máji v Košiciach. Okrem behu čaká na všetkých účastníkov aj bohatý sprievodný program. Môžete sa tešiť napríklad na stánky partnerov behu či vystúpenie rapera Rytmusa.

Program:

08:00 - 10:00 Registrácia

  • 10:00 Otvorenie behu Farbám neujdeš
  • 10:10 - 10:20 Tanečné vystúpenie
  • 10:20 - 10:30 Bekim
  • 10:35 - 10:45 Rozcvička s FIT UPOM
  • 11:00 Štart behu Farbám neujdeš
  • 12:30 Spoločné obhadzovanie farbami v cieli

Príhovor starostu Starého města

  • 13:00 Rytmus
  • 13:30 Vyhlásenie výhercov cien

Viac na http://www.farbamneujdes.sk/beh/


M-SR v boccii: vo finále BC 4 zvíťazil Andrejčík nad Ďurkovičom

Mestská športová hala v Nitre bola v sobotu 3. októbra dejiskom Majstrovstiev SR v boccii jednotlivcov. Podľa očakávania triumfovali v jednotlivých kategóriách reprezentanti Jakub Nagy, Tomáš Král, Adam Buriánek a Samuel Andrejčík.


M-SR párov a tímov sú na programe 14. novembra v Bratislave.

Viac vo výsledkovej listine.


Ďalšia radostná novina -narodil sa Šimonko Varga

Po Martine Nemčíkovej máme na sekretariáte SPV ďalšieho prvorodiča – kolegovi Tomášovi Vargovi a jeho manželke Katke sa v sobotu o 9:16 h. narodil syn Šimon (55 cm, 3 720 g). Srdečne gratulujeme a prajeme hlavne veľa zdravia a šťastia!


Našou najväčšou medailovou nádejou bude opäť Adrián Matušík

Slovenský paralympijský výbor uzatvoril nomináciu na svetový šampionát v atletike, ktorého dejiskom bude v dňoch 21. - 31. októbra katarská Doha. Slovensko bude reprezentovať štvorica Adrián Matušík, Marek Margoč, Marián Kuřeja a Július Hutka.


Matušík sa predstaví vo vrhu guľou a hode diskom (skupina postihnutia F44), Margoč v hode oštepom (F41) rovnako ako Hutka (F57) a Kuřeja v hode kuželkou (F51). Spolu s nimi pocestuje do Dohy realizačný tím v zložení: Ján Böttcher (vedúci atletiky), Štefan Čuvala (vedúci výpravy), Jana Sučíková (doprovod) a Stanislav Kliman (fyzioterapeut).

Na MS 2013 v Lyone vybojovalo Slovensko tri medaily - Adrián Matušík striebro vo vrhu guľou a bronz v hode diskom, Hana Kolníková v behu na 200 m. Naša zrakovo postihnutá šprintérka však v Dohe štartovať nebude.


Valné zhromaždenie EPC v hlavnom meste Portugalska

Dnes odlieta do Lisabonu delegácia Slovenského paralympijského výboru na zasadnutie Európskeho paralympijského výboru (EPC). SPV budú zastupovať predseda Ján Riapoš, generálny sekretár Samuel Roško (zároveň člen exekutívy EPC) a športový manažér Maroš Čambal.


V piatok sa uskutoční konferencia pod názvom “Európsky paralympijský výbor v pohybe: tvorme budúcnosť spolu”. Jej hlavnými témami budú podpora mladých športovcov a žien v paralympijskom športe. V sobotu 3. októbra sa bude konať 11. Valné zhromaždenie EPC.


Kompletná medailová zbierka zo severu Moravy

Trojica slovenských reprezentantov v stolnom tenise štartovala v dňoch 22. - 27. septembra na turnaji Czech Open 2015 v Ostrave. Najviac sa podľa predpokladov darilo Alene Kánovej (TT3), ktorá získala striebro v singloch a zlato v súťaži družstiev.


Turnaj s faktorom 20 sa uskutočnil v areáli TJ Ostrava v troch halách a zúčastnili sa na ňom hráči z 26 krajín. Okrem Kánovej nás reprezentovali Lukáš Kližan a Michal Bábela (TT2) s trénerom Romanom Cibulkom.

Kánová obsadila v súťaži jednotlivkýň 2. miesto, keď po napínavom finálovom boji prehrala s Taliankou Brunelliovou 2:3. V družstvách s ruskou spoluhráčkou Vasilievovou dokázali prejsť celým turnajom bez zakopnutia a zaslúžene si odniesli zlaté medaily.

Sympatický výkon v družstvách podali Bábela s Kližanom a obsadili 3. miesto. Veľa nechýbalo, aby skončili vyššie, keď favoritom turnaja a budúcim víťazom Čechom dokázali tvrdo vzdorovať a po tuhom boji prehrali 2:3.V súťaži jednotlivcov sa Bábela prebojoval medzi osem najlepších, Kližan vypadol v základnej skupine. Zo spomínanej trojice bude na ME 2015 v Dánsku štartovať iba Kánová.


Na valnom zhromaždení v Mexiku ocenia najlepších zo Soči 2014

Medzinárodný paralympijský výbor (IPC) oznámil nominácie športovcov a tímov, z ktorých vzídu na Valnom zhromaždení IPC 14. novembra v México City laureáti ocenení Paralympic Sport Awards za najlepšie výsledky na ZPH 2014 v Soči.


Nominácie:

Najlepšia športovkyňa:

Marie Bochetová (Francúzsko), alpské lyžovanie

Michalina Lysovová (Rusko), severské lyžovanie
Anna Schaffelhuberová (Nemecko), alpské lyžovanie

Najlepší športovec:

Toby Kane (Austrália), alpské lyžovanie
Brian McKeever (Kanada), severské lyžovanie
Roman Petuškov (Rusko), severské lyžovanie

Najlepší debut:

Alexej Bugajev (Rusko), alpské lyžovanie
Mac Marcoux (Kanada), alpské lyžovanie
Bibian Mentel-Speeová (Holandsko), parasnoubording

Najlepší tím:

Kanada (curling na vozíku)
Švédsko (zmiešaná štafeta, severské lyžovanie)
USA (hokej na sánkach)

Okrem toho bude udelená cena pre najlepšieho funkcionára, jeden člen IPC dostane BP Cenu odvahy, zástupcovia médií Paralympic Media Awards a vybraná trojica bude dekorovaná prezidentom IPC Sirom Philipom Cravenom Paralympijským rádom za oddanosť paralympijskému hnutiu.