ME 2015: dva strieborné kovy zo súťaže družstiev!

Vybojovali ich trio Ján Riapoš/Rastislav Revúcky/Martin Ludrovský vo vozičkárskej skupine TT2 a Richard Csejtey s Miroslavom Jamborom medzi stojacimi v TT8. Po singloch, v ktorých sme zostali bez medaily, priniesol teda záver šampionátu dvojnásobnú medailovú radosť slovenským farbám.


Tretie družstvo Peter Mihálik - Andrej Mészáros (vozičkári, TT4) nepostúpil po dvoch prehrách zo základnej skupiny.

Európsky šampionát v stolnom tenise zdravotne znevýhodnených športovcov sa uskutočnil počas tohto týždňa v dánskom meste Vejle.

Výsledky vyraďovacej časti:

TT2

Semifinále

Slovensko – Španielsko 2:1

Riapoš, Revúcky – Sastre, Toledo 3:0

Revúcky – Sastre 0:3

Riapoš – Toledo 3.0

Finále:

Slovensko – Francúzsko 0:2

Lamirault, Molliens – Riapoš, Revúcky 3:2

Molliens – Riapoš 3:2

TT8

Štvrťfinále:

Slovensko – Francúzsko 2:0

Csejtey, Jambor – Bouvais, Messi 3:2

Csejtey – Bouvais 3:2

Semifinále:

Slovensko – Švédsko 2:1

Csejtey, Jambor – Anderssson, Rignell 2:3

Jambor – Andersson 3:2

Csejtey – Rignell 3:1

Finále:

Slovensko – Ukrajina 0:2

Csejtey, Jambor – Diduch, Mai 1:3

Jambor – Diduch 0.3


ME 2015: dvojkári dnes o zlato, osmičkári o finále

Slovenskí reprezentanti v skupine TT2 nastúpia o 12:00 vo finále proti Francúzsku. Ešte predtým o 10:00 čaká náš ďalší tím v skupine TT8 semifinále so Švédskom. V prípade úspechu by si osmičkári zahrali tiež o zlato o 14:00.


Po smole v singloch sa teda v súťaži družstiev naši stolní tenisti presadili a privezú domov dve medaile. Rozhodlo o tom včerajšie víťazstvo trojice Riapoš, Revúcky, Ludrovský (TT2) nad Španielskom 2:1 a dvojice Csejtey-Jambor (TT8) nad Francúzskom 2:0.

Sledujte live na http://parabordtennis.dk/forside/webcast/

10:00 TT8 Slovensko – Švédsko stôl č. 2

12:00 TT2 Slovensko – Francúzsko stôl č. 10


ME súťaž družstiev: Riapošovci hrajú o medaile

Vo Vejle dnes napoludnie dohrali skupinovú fázu súťaže družstiev. Najlepšie sa darilo našim zástupcom v skupine TT2 - Ján Riapoš, Rastislav Revúcky, Martin Ludrovský, ktorí zdolali oboch súperov a z prvého miesta postúpili do semifinále. Štvrťfinále čaká dvojicu v TT8 Richard Csejtey - Miroslav Jambor.


Naši stojaci reprezentanti postúpili s jedným vížazstvo a jednou prehrou. Tú utrpeli s favorizovanou Ukrajinou, keď im nepomohol ani nečakaný triumf Csejteya nad jednotkou v tejto skupine Diduchom.„Štvorkári“ Peter Mihálik - Andrej Mészáros po dvoch prehrách ukončili účinkovanie na ME už v základnej skupine.Sledujte dnes live na http://parabordtennis.dk/forside/webcast/o 14. hod - štvrťfinále Slovensko - Franczúzsko (TT8, stôl č. 3)o 15:30 hod. - semifinále Slovensko - Španielsko (TT2, stôl č. 12)Držíme palce! Výsledky:TT2Slovensko – Taliansko 2:0Riapoš, Revúcky – Vella, Crossara 3:1Ludrovský – Vella 3:1Slovensko – Srbsko 2:0 Riapoš, Revúcky – Perlič, Petkovič 3:0Revúcky – Radišič 3:1TT4Slovensko – Turecko 0:2Mihálik, Mészáros – Ozturk, Turan 0:3Mészáros – Ozturk 1:3Slovensko – Nemecko 1:2Mihálik, Mészáros – Guertler, Kober 3:1Mészáros – Guertler 0:3Mihálik – Kober 0:3 TT8Slovensko – Ukrajina 1:2Csejtey , Jambor – Diduch, Mai 0:3Csejtey – Diduch 3:1Jambor – Mai 1:3Slovensko – Holandsko 2:1Csejtey, Jambor – Montanus, van Amerongen 3:1Jambor – Montanus 1:3Csejtey – van Amerongen 3:0

ME 2015 Dánsko: stolných tenistov čaká tímová súťaž

Po súťaži jednotlivcov sa dnes rozbehne v dánskom meste Vejle súťaž družstiev, v ktorej bude mať Slovensko tri želiezka v ohni. Naše najväčšie medailové očakávania sa opäť sústredia na skupinu TT2, v ktorej nastúpi trio paralympijských víťazov z Londýna 2012 Ján Riapoš, Rastislav Revúcky a Martin Ludrovský.


Ďalší vozíčkarský tím máme v TT4 a medzi stojacimi v TT8.

„Dvojkárov“ dnes čakajú o 10:30 Taliani a o 17:00 Srbi. Dvojicu Peter Mihálik - Andrej Mészáros (TT4) preveria popoludní Turci (15:30) a zajtra o 10:30 Nemci. V TT8 sa Richard Csejtey a Miroslav Jambor stretnú dnes o 14:00 s favorizovanými Ukrajincami a zajtra o 8:00 s Holanďanmi.

Sledujte live na http://parabordtennis.dk/forside/webcast/

Včera popoludní sa naša výprava stretla s veľvyslancom SR v Dánsku Borisom Gandelom. Tomáš Varga sa dnes zúčastní na seminári technických delegátov.


Bencont Dolný Kubín čaká v sobotu domáca premiéra

Jediný slovenský účastník ČSHL (Česká sledgehokejová liga) sa prvýkrát predstaví na domácom ľade v sobotu 17. októbra o 14. hod. na Zimnom štadióne v Púchove proti HC Sledge Studénka. O deň neskôr privíta na rovnakom mieste o 10:30 hod. tím SOHO Olomoučtí Kohouti.


Náš tím, za ktorý hrajú slovenskí reprezentanti, vstúpil v tejto sezóne prvýkrát do českej ligy. Má za sebou dva zápasy – po prehre s SKV Sharks Karlove Vary 1:10 porazil HC Litvínov 8:0. Martin Joppa sa zaskvel v týchto dvoch zápasov siedmymi gólmi.

Klub odohrá svoje domáce zápasy v Púchove, čo bola podmienka českej strany – zvoliť dejisko v blízkosti hraníc a diaľnice. Aj naďalej však bude mať v názve Dolný Kubín, nakoľko toto mesto už roky pomáha našim hokejistom.

Príďte v sobotu a nedeľu povzbudiť jediný slovenský sledgehokejový tím na púchovský zimák!


 ME 2015: najďalej postúpili Riapoš, Kánová a Ludrovský

Medailové súboje v súťaži jednotlivcov budú na stolnotenisovom šampionáte v dánskom Vejle už bez slovenských reprezentantov. Vo štvrťfinále skončili Ján Riapoš, Martin Ludrovský, Alena Kánová, cez brány osemfinále neprešli Richard Csejtey a Peter Mihálik. Trio Revúcky, Mészáros, Jambor nepostúpilo zo základnej skupiny.


Dnes ukončia súťaž jednotlivcov finálovými zápasmi, zajtra sa rozbehne tímová súťaž.Oficiálne otvorenie v poradí XVIII. ME sa konalo v nedeľu v Národnom múzeu Vikingov za účasti 150 hráčov, trénerov a funkcionárov. Počas neho organizačný výbor predstavil aj unikátne medaily, ktorých tvorba bola inšpirovaná slávnymi runovými kameňmi z Jellingu. Runové kamene sú spoločne s miestnym kostolom od roku 1994 súčasťou svetového dedičstva UNESCO.Najmladším účastníkom turnaja je Sebastian Brandal Vegsund (14) z Nórska a najstarším Matti Launonen (71) z Fínska. Prvýkrát v histórii sú všetky zápasy k dispozícii live na http://parabordtennis.dk/forside/webcast/Výsledky slovenských reprezentantov:Základné skupiny.TT2:JÁN RIAPOŠ:Tomasz Jakimczuk ( POL) 3:0Iker Sastre ( ESP) 3:1Ljubiša Gajič (SLO) 3:0MARTIN LUDROVSKÝ:Miguel Angel Toledo (ESP) 3:0Stéphane Molliens (FRA) 2:3Aleksandar Radišič ( SRB) 3:0RASTISLAV REVÚCKY:Fabien Lamirault (FRA) 0:3Giuseppe Vella (ITA) 2:3TT3ALENA KÁNOVÁ:Sara Head (GBR) 3:1Michaela Brunelli (ITA) 3:2 Hatice Duman (TUR) 3:2TT4ANDREJ MÉSZÁROS:Emeric Martin (FRA) 1:3Miroslav Homa (SRB) 3:0 Shai Siada (ISR) 0:3PETER MIHÁLIK:Petru Ifrosa (ROU) 3:0Krszysztof Zylka (POL) 1:3Jiří Žák (CZE) 3:0TT7MIROSLAV JAMBOR :Stipo Jozič (BiH) 3:0Mykhaylo Popov (UKR) 0:3Nicklas Thomas Westerberg (SWE) 0:3TT8RICHARD CSEJTEY:Francesco Lorenzini (ITA) 3:1Ross William Wilson (GBR) 2:3Louis August Tybirk (DEN) 3:0Osemfinále:Martin Ludrovský – Iker Sastre (ESP) 3…

V Bratislave cez víkend o rozvoji hokeja na sánkach

Bratislavský hotel Lindner bude v sobotu a nedeľu 17. - 18. októbra miestom konania športového fóra o hokeji na sánkach pod názvom „2015 Ice Sledge Hockey Sport Forum“. Hlavnými témami fóra budú rozvoj tohto športu, jeho súťaží a sponzoring.


Do Bratislavy pricestuje viacero zástupcov krajín, ktoré v súčasnosti hrajú hokej na sánkach. Podujatie organizujú Slovenský paralympijský výbor a Medzinárodný paralympijský výbor (IPC).


ME Dánsko: výborný vstup Riapoša a Kánovej

V Dánskom Vejle sa na ME 2015 v stolnom tenise rozbehli včera súťaže jednotlivcov v základných skupinách. Z našim reprezentantov najlepšie vstúpili do turnaja Ján Riapoš a Alena Kánová - obaja vyhrali svoje prvé dva duely. Ostatným sa darilo striedavo.


Výsledky 12. októbra

TT2

Ján Riapoš zdolal Poliaka Tomasza Jakimczuka 3:0 a Španiela Ikera Sastreho 3:1

Martin Ludrovský vyhral nad Španielom Miguelom Angelom Toledom 3:0 a prehral s Francúzom Stéphanom Molliensom 2:3 (keď viedol 2:0...)

Rastislav Revúcky podľahol ďalšiemu Francúzovi Fabienovi Lamiraultovi 0:3

TT3

Alena Kánová si poradila s Britkou Sarou Headovou 3:1, aj s Taliankou Michelou Brunelliovou 3:2

TT4

Andrej Mészáros prehral s Francúzom Emericom Martinom 1:3 a porazil Srba Miroslava Homu 3.0

Peter Mihálik po víťazstve nad Rumunom Petru Ifrosom 3:0 prehral s Poliakom Krzysztofom Zylkom 1:3

TT7

Miroslav Jambor zdolal Bosniaka Stipa Joziča 3:0 a prehral s Ukrajincom Mihaylo Popovom 1:3

TT8

Richard Csejtey vyhral nad Talianom Francescom Lorenzinim 3:1


Kontrolné preteky v plávaní aj s novými talentmi z Rematy

Krytá plaváreň v Drienici, rekreačnom stredisku pri Sabinove, bude v dňoch 20. - 21. novembra dejiskom kontrolných pretekov zdravotne znevýhodnených športovcov v plávaní. Podujatie organizuje z poverenia SPV ŠkPZ Košice. Na podujatí sa zúčastnia aj nové talenty z tohtoročných letných kempov na Remate.


Viac informácií v propozíciach.


Farbám neujdeš: vysoká účasť napriek chladnému počasia

Po Košiciach zažila farebnú explóziu aj Bratislava. V sobotu 10. októbra sa viac ako 2 000 účastníkov stretlo priamo v centre hlavného mesta na Hviezdoslavovom námestí a po druhýkrát na Slovensku si užili charitatívny beh s názvom "Farbám neujdeš".


Medzi účastníkmi nechýbali ani slovenskí paralympionici Jakub Krako a Róbert Ďurkovič, či Miroslav Figura z Projektu Paralela. Napriek chladnému počasiu si na Hviezdoslavovo námestie našlo cestu veľa mladých ľudí a detí, ktorí sa zapojili do behu. Podujatie moderoval Sajfa a o jeho záverečnú bodku sa postaral svojim vystúpením raper Rytmus. Nechýbal ani stánok Slovenského paralympijského výboru, na ktorého konto poputuje výťažok z tohto charitatívneho behu.

Chceme sa poďakovať všetkým účastníkom a divákom za účasť a skvelú atmosféru. Už teraz sa môžu tešiť na ďalší ročník. Organizátori sľubujú, že v roku 2016 ho okrem Bratislavy pripravia aj v ďalších dvoch slovenských mestách.