V Slovinsku aj striebro v tímovej súťaži

Včera dokončili v Lašku XIII. ročník medzinárodného stolnotenisového turnaja Slovenia Open 2016, na ktorom štartovalo aj sedem Slovákov. V súťaži družstiev vybojovala naša trojica v skupine TT2 Ján Riapoš – Rastislav Revúcky – Martin Ludrovský druhé miesto.


  Najskôr vyhrali skupinu po výsledkoch 2:1 proti zmiešanej írsko – chilskej dvojici a druhému tímu Francúzska. V semifinále si poradili so Španielskom 2:1 a vo finále nestačili na Francúzsko 1, keď prehrali 0:2. „Bol to veľmi vyrovnaný zápas, keď rozhodla úvodná štvorhra, v ktorej sme prehrali 1:3. Úvodný set patril nám, v druhom Francúzi odvrátili päť setbalov a v treťom sete dva. Šťastie sa priklonilo k súperom aj v nasledujúcej dvojhre, v ktorej proti sebe nastúpili Rasťo Revúcky a nasadená turnajová jednotka Fabien Lamirault. Opäť mal Francúz viac šťastia a vyhral po dramatickom priebehu 3:2. Celý zápas trval viac ako dve hodiny so strieborným leskom pre náš tím“, informoval z Laška Ján Riapoš. Druhú medailu pridala v súťaži družstiev Alena Kánova, ktorá spolu s Taliankou Brunelliovou skončila na bronzovom stupni za víťaznými Čiňankami a striebornými Chorvátkami. O jedinú medailu – tiež bronzovú – sa v súťaži jednotlivcov postaral Peter Mihálik (TT4). „Celková bilancia jedno striebro a dva bronzy sú dobrým základom v príprave našich reprezentantov na PH Rio 2016“, dodal Ján Riapoš. Od stredy 11. mája privíta Bratislava väčšinu účastníkov z Laška, keďže sa na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu začne od 9. hod. XVIII. ročník turnaja ALISON SLOVAKIA OPEN 2016. Viac na www.so-tabletennis.com

V Lašku z našich najúspešnejší Peter Mihálik

Včera dokončili súťaže jednotlivcov na medzinárodnom turnaji v stolnom tenise zdravotne znevýhodnených Slovenia Open 2016 v Lašku. Jediné medailové umiestnenie vybojoval Peter Mihálik (TT4), ktorý získal bronz.


Ostatní naši hráči neprešli bránami štvrťfinále. Turnaj pokračuje súťažou družstiev, kde sa Slováci predstavia v skupinách TT2 (Riapoš - Revúcky - Ludrovský) a TT8 (Csejtey – Jambor), Alena Kánová a Peter Mihálik v spoločných družstvách so zahraničnými spoluhráčmi. „V stredu 4. mája sa začala v tomto slovinskom kúpeľnom meste druhá časť prípravy našich najlepších stolných tenistov na PH Rio 2016. Po prvej fáze, ktorá obsahovala podstatnú časť najmä v objeme tréningových jednotiek, odcestovala naša reprezentácia do Laška na prvý tohtoročný turnaj, ktorým odštartuje druhú časť prípravy za obhajobou úspešného vystúpenia z Londýna 2012. Druhá fáza obsahuje štart na štyroch medzinárodných turnajoch v priebehu mája a júna a bude rozhodujúcou pre nasadenie našich hráčov na vrchole štvorročného snaženia na turnaji v Riu. Výsledky z turnajov zároveň ukážu trénerom, na čo sa ešte bude treba zamerať v záverečnej tretej fáze prípravy, ktorá bude nasledovať po krátkom odpočinku a začne spoločným stretnutím v polovici júla“, uviedol predseda ŠTK stolného tenisu Ľuboš Dobrotka, ktorý je s tímom v Slovinsku. V predvečer turnaja sa naša reprezentácia stretla na skupinovom sedení so športovým psychológom Petrom Kuračkom. Motivačné skupinové stretnutie nadviazalo na predchádzajúce a bude sa opakovať pravidelne. „Psychologická príprava hráča je dôležitou súčasťou jeho prípravy na zápas  a zároveň výbornou zložkou regeneračného procesu po zápase“, doplnil Ľ.…

Viktor Kemény siedmy vo finále

Slovenský reprezentant Viktor Kemény postúpil včera na IPC ME 2016 v plávaní do finále disciplíny 100 m prsia, v ktorom obsadil 7. miesto. Šampionát sa koná vo Funchale na ostrove Madeira.


Viktor nastúpil na preteky ako jediný plavec bez rúk a účasť vo finále je určite pozitívom, hoci limit pre PH Rio 2016 zatiaľ nezaplával. Poslednú šancu bude mať na pretekoch IDM v Berlíne. “Dal som do toho maximum, ale na viac to zatiaľ nevydalo", uviedol po pretekoch. Okrem neho štartujú na ME v slovenských farbách aj dve zrakovo postihnuté reprezentantky Tatiana Blattnerová a Karina Petrikovičová. Tá má zatiaľ ako jediná z našich istú účasť v Riu a dnes bude vo Funchale plávať svoju najsilnejšiu disciplínu 100 m znak, v ktorej sa očakáva jej postup do finále.

Podporte Annu Oroszovú v ankete Slovenka roka 2016!

Slovenská reprezentantka v paracyklistike (handbike) Anna Oroszová je jednou z troch kandidátok v kategórii šport na toto ocenenie. Hlasovať môžete do 2. júna 2016 prostredníctvom SMS na číslo 7508 v tvare SR 19.


Hlasuje sa celkove v ôsmich kategóriách. Spolu s Oroszovou sú za šport nominované tenistka Anna Karolína Schmiedlová a basketbalistka Zuzana Žirková. MILUJEM VÍŤAZSTVÁ,,Zistila som, že potrebujem stále súťažiť a konfrontovať sa s inými. To je môj doping," priznáva ANNA OROSZOVÁ, paralympijská reprezentantka Slovenska, ktorá vyskúšala viacero športových disciplín a v zrelom veku presedlala na cyklistiku zdravotne znevýhodnených.Ako šestnásťročnú ju úraz pripútal na invalidný vozík. Nikdy sa však nevzdala, vydala sa, má dcéru a po celý život športuje. Začala s atletikou telesne postihnutých, zúčastňovala sa na košických maratónoch, lyžuje, hrala stolný tenis. Dvadsať rokov sa venovala tlaku na lavičke a patrila k najlepším telesne postihnutým športovcom v tejto disciplíne na Slovensku. V ostatných rokoch sa venuje cyklistike zdravotne znevýhodnených, na paralympijských hrách v Londýne získala v dvoch disciplínach 7. a 10. miesto a tohto roku bude Slovensko reprezentovať aj v Riu de Janeiro na svojej už štvrtej paralympiáde. Tento rok sa stala aj ambasádorkou projektu Nezastaviteľní, vďaka ktorému majú traja mladí hendikepovaní chlapci možnosť získať handbike. Usiluje sa povzbudiť zdravotne znevýhodnených k športovaniu.ROZHODUJÚCE MOMENTYPre mňa ako zdravotne postihnutú ženu na invalidnom vozíku bolo najdôležitejším okamihom v živote materstvo. Mojím životným úspechom je manželstvo, ktoré trvá už dvadsaťpäť rokov. A športovým to, že som si v mojom veku a v športe, veľmi…

Zlato našich tanečníkov z Fínska

Helsinki boli v dňoch 28. apríla - 2. mája dejiskom súťaže Svetového pohára v tanečnom športe na vozíku pod názvom Suomi Open 2016. Slovenský pár Helena Kašická - Peter Vidašič získal prvenstvo v štandardných tancoch v kategórii LWD1 combi.


Do latinskoamerickej časti programu už naši majstri sveta kvôli zraneniu nezasiahli. Na podujatí štartovalo 12 krajín.

Počas pobytu vo Fínsku absolvovali aj rokovania so zástupcami IPC ohľadom technických záležitosti pri organizácii ME 2016, ktoré sa uskutočnia na jeseň v Košiciach.


ALISON Slovakia Open 2016 v máji

V dňoch 10. - 15. mája 2016 sa na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave opäť po roku predstavia najlepší stolní tenisti z celého sveta v rámci už XVIII. ročníka turnaja ALISON Slovakia Open 2016.


Prihlásených je doposiaľ okolo 270 športovcov z viac ako 40 krajín. V tomto roku bude turnaj pre väčšinu hráčov jednou z posledných príležitostí overenia aktuálnej športovej výkonnosti a vylepšenia svojich pozícií pred LPH 2016, ktoré sa uskutočnia v septembri v brazílskom Rio de Janeiro. Veľkým úspechom v súvislosti s tradičným stolnotenisovým turnajom Slovakia Open je skutočnosť, že v marci tohto roku sa v Kuala Lumpur rozhodlo o pridelení budúcoročných MS družstiev v stolnom tenise do Bratislavy. Tento úspech je výsledkom stále sa zvyšujúcej úrovne turnaja Slovakia Open, ktorý sa v minulosti organizoval v Piešťanoch, ale od roku 2012 sa jeho domovom stala práve Bratislava.

Bližšie informácie o turnaji ALISON Slovakia Open 2016 sa dočítate na jeho oficiálnej web stránke:www.so-tabletennis.com

Priaznivcov stolného tenisu na turnaj srdečne pozývame. Vstup je zo strany letného kúpaliska na Tehelnom Poli a bude pre diváklov počas celého turnaja voľný.


   Stolní tenisti najskôr v Lašku, potom v Bratislave

Od stredy do soboty prebehne v slovinskom Lašku tradičný medzinárodný stolnotenisový turnaj Slovenia Open 2016, na ktorom bude štartovať sedem slovenských reprezentantov. Ide o rovnakých hráčov, ktorí sa nominovali aj na PH 2016 do Ria. 


V dňoch 4. a 5. mája sa odohrajú súťaže jednotlivcov, v sobotu 7. mája vyvrcholí turnaj finálovými zápasmi súťaže družstiev. Slovensko budú v Lašku reprezentovať Ján Riapoš, Martin Ludrovský, Rastislav Revúcky (všetci TT2), Alena Kánová (TT3), Peter Mihálik (TT4), Miroslav Jambor (TT7), Richrd Csejtey (TT8), reprezentačný tréner Saša Dragaš a asistent reprezentačného trénera Jozef Bardoň. Naši sú v Slovinsku už od štvrtka 28. apríla, nakoľko do zajtra tu absolvujú tréningové sústredenie. Po skončení turnaja sa väčšina účastníkov presunie do Bratislavy na Alison Slovakia Open 2016. Oba turnaje majú faktor 40. K slovenskej sedmičke sa doma pripoja aj ďalší nominovaní hráči.

Štetín: dve prvenstvá Veroniky Vadovičovej

Vo svojom prvom vystúpení na ďalšom podujatí Svetového pohára v poľskom meste Štetín (1. -  4. mája) zvíťazila včera naša reprezentantka v úvodnej disciplíne R3 vzduchová puška v ľahu 60 rán pred Nemkou Natashou Hiltropovou a Ruskou Tatjanou Rjabčenkovou.


V kvalifikácii skončila naša strelkyňa druhá, ale vo finále predbehla nástrelom 211, 4 bodu aj svoju nemeckú súperku. V dnešnej disciplíne R2 - vzduchová puška v stoji 40 rán zvíťazila najskôr v kvalifikácii a potom aj vo finále pred Austrálčankou Natalie Smithovou a Ruskou Svetlanou Dementievovovu.   V Štetíne reprezentovala Veronika slovenské farby ako jediná zástupkyňa. Odtiaľ sa presúva na preteky ISCH do Hannoveru, kde sa k nej pridajú aj Radoslav Malenovský, Jozef Široký, Štefan Varga, Radoslav Morvay, Viera Bučkuliakova, Margita Prokeinová, Kristína Funková a Jana Macejková. Posledné dve absolvujú počas tohto podujatia aj zdravotnú klasifikáciu, resp. reklasifikáciu.

Boccia: striebro a bronz zo súťaže jednotlivcov

V kanadskom Montreale vyvrcholil turnaj Boccia World Open 2016 finálovými zápasmi, v ktorých mali zastúpenie aj slovenské farby. Jakub Nagy získal striebro v kategórii BC1 a Róbert Mezík bronz v BC2 po triumfe v malom finále.


Štvrťfinálové účasti pridali Lukáš Baláži v BC1 (vypadol s Nagyom) a Samuel Andrejčík (BC4). Celkove si Slovensko odváža z tohto podujatia štyri cenné kovy – zlato za víťazstvo páru BC4, striebro Jakuba Nagya a dva bronzy - zásluhou tímu BC1/BC2 a Róberta Mezíka.

Na úvod súťaže jednotlivcov osem víťazstiev

V Montreale sa včera rozbehli súťaže jednotlivcov na turnaji Boccia World Open 2016, ktorý patrí do série Svetového pohára.  Slováci odohrali desať zápasov a zaznamenali v nich osem víťazstiev.


„Začali sme výborne. Z dvoch prehier bola jedna vynútená, keďže Samo Andrejčík a Miška Balcová narazili vo vzájomnom zápase na seba. Druhú prehru sme zaznamenali po veľmi peknom a vyrovnanom výkone Mišky Balcovej s kanadským súperom, ktorému podľahla v tie - breaku. Ostatné zápasy sa vyvinuli v náš prospech a z dnešného dňa si odnášame 8 výhier v základných skupinách“, uviedol reprezentačný tréner  Martin Gabko.