Riapošovci hrajú o 11:30 hod. o finále

Dnes dopoludnia čakajú slovenských reprezentantov dva semifinálové zápasy v súťaži družstiev. V skupine TT2 sa Ján Riapoš – Martin Ludrovský stretnú s Kórejčanmi. Z dôvodu ochorenia bude chýbať tretí hráč tímu Rastislav Revúcky.


 

 

Naši v prípade víťazstva narazia v súboji o zlato na víťaza druhého zápasu Francúzsko - Taliansko. V prípade prehry dostanú bronzové medaily (udeľujú sa obom porazeným semifinalistom).

Alenu Kánovú čaká v skupine TT4 semifinále proti Brazílii o 10. hod. Jediná žena v našom tíme nastupuje v zmiešanom družstve s Britkou Susan Gilroy.

Dohrali už „osmičkári“ Richard Csejtey - Miroslav Jambor. Včera podvečer podľahli vo štvrťfinále Francúzsku 2 po výsledku 1:2. V tíme galského kohúta však nastúpila svetová dvojka v tejto skupine Thomas Bouvais.


Slováci o medaily aj v tímovej súťaži

Do bojov o medaily postúpil prvý tím Slovenska v skupine TT2. Ján Riapoš s Martinom Ludrovským zdolali v druhom zápase skupiny Taliansko 2:1.


Po prehre v úvodnej štvorhre otočili výsledok dvomi víťazstvami v dvojhrách. Nastúpili bez Rastislava Revúckeho, ktorý z dôvodu ochorenia už nepokračuje v turnaji. Zajtra čaká našich semifinále.

Po prehre s Veľkou Britániou sa dvojici Richard Csejtey – Miroslav Jambor (TT8) podarilo zdolať zmiešaný austrálsko – thajský tím a postúpiť do štvrťfinále, kde ich čakalo Francúzsko 2.       

O medaile bude hrať aj jediná Slovenka na turnaji Alena Kánová, ktorá spolu s Britkou Susan Gilroy vyhrali skupinu, keď v druhom stretnutí zdolali Turecko 2:0.  

Vypadol druhý tím v TT2 (Bábela - Kližan - Kamien), ako aj naši zástupcovia v TT6 (Csémy - Nagy). 


Na úvod víťazstvá našich adeptov na cenné kovy

Po skončení súťaže jednotlivcov sa včera podvečer rozbehla súťaž družstiev. Víťazne do nej vstúpil náš tím 1. tím v TT2 Riapoš - Revúcky - Ludrovský, aj „osmičkári“ Csejtey s Jamborom.


 

Prví zdolali zmiešané japonsko - izraelské družstvo, stojaci reprezentanti zasa poľsko - kazašský tím.

Okrem nich zasiahli do bojov aj 2. tím v TT2 Bábela - Kližan - Kamien (prehrali úvodný zápas s Kóreou) a dvojica Nagy - Csémy v TT6 (tiež prehrali s thajsko - kórejským súperom).

Poslednou slovenskou zástupkyňou v tímovej súťaži je Alena Kánová v spoločnom tíme s Britkou Susan Gilroy. V prvom strenutí zdolali nemecko - holandské súperky.


Príďte si zabehať a pomôžete!

Srdečne pozývame všetkých priaznivcov športu na prvý ročník charitatívneho behu HELP RUN 2016, ktorý sa koná v sobotu 21.5.2016 o 10.00 hodine V Piešťanoch. Hlavný stan je pred Piešťanským pivovarom.


Myšlienkou podujatia je behať za tých, ktorí nemôžu. Výťažok zo športovej akcie bude v plnej výške venovaný pacientom ADELI Medical Centra. Bežať sa bude 12 km za 12 EUR okolo vodnej nádrže Sĺňava v Piešťanoch. Okrem hlavnej bežeckej disciplíny je pripravená aj symbolická trať 850 m, aby sa mohol zapojiť každý, kto chce pomôcť. Registráciu, ako aj aktuálne informácie o behu nájdete na web stránke www.helprun.nadaciaadeli.sk.

Priamy prenos Slovakia Open 2016 - 3 deň

Priami prenos môžete sledovať aj tretí deň zo stolov číslo 12 a 16.


stôl 12 Stôl 16

Zlato Jána Riapoša na domácej pôde!

Finálovým víťazstvom v pomere 3:2 nad svetovou dvojkou v skupine TT2 Fabienom Lamiraultom z Francúzska získal Ján Riapoš pre Slovensko prvú zlatú medailu na XVIII. ročníku stolnotenisového turnaja ALISON SLOVAKIA OPEN 2016 v Bratislave.


Alena Kánová prehrala vo finále TT3 s Kórejčankou Jiyu Yoon 0:3 (v základnej skupine ju zdolala 3:2) a získala striebornú medailu.  Bronz pridal Richard Csejtey v skupine TT8, ktorý po dramatickom boji prehral v semifinále s jednotkou vo svojej skupine Ukrajincom Viktorom Diduchom 2:3. Slovensko tak v súťaži  jednotlivcov vybojovalo kompletnú medailovú zbierku.  Finálový zápas Riapoš - Lamirault

Priamy prenos Slovakia Open 2016

Aj dnes môžete sledovať live prenos zo stolov číslo 12 a 16.


Stôl 12 - záznam 12.5.2016 Stôl 16 - záznam  12.5.2016   Záznam zo dňa 11.5.2016 môžete nájsť na youtube kanále SSTZ

Slováci zvládli vstup do turnaja bravúrne

V Bratislave sa dnes prvými zápasmi súťaže jednotlivcov začal XVIII. ročník medzinárodného turnaja v stolnom tenise ALISON SLOVAKIA OPEN 2016. Výborný vstup do turnaja mali domáci hráči, ktorí sa už nominovali na PH 2016 do Ria a po kvalitných výkonoch zdolali svojich súperov.


 

Z tejto sedmičky utrpela jedinú prehru Alena Kánová (SM3), ktorej súperka Sara Head vrátila prehru z „malého“ finále o bronz na PH 2012 v Londýne. Ján Riapoš naopak oplatil porážku spred niekoľkých dní z Laška Írovi Colinovi Judgeovi.

Najväčšie prekvapenie prvého dňa ide na konto Nóra Tommy Urhauga, dlhoročnej jednotky v skupine SM5. Ten podľahol Brazílčanovi Claudiomirovi Segattovi 2:3. Aj tento výsledok potvrdil, že pre Brazílčanov sú PH v Riu veľkou výzvou a budú ťažkými súpermi aj pre najlepších hráčov.        

O kvalitnej účasti na turnaji svedčí aj počet viacerých svetových jednotiek v jednotlivých skupinách, ktoré svoje úvodné zápasy zvládli. Rob Davies (SM1) zdolal  Maďara Endre Majora 3:0, Alvaro Valera Švajčiara Valentina Kneussa 3:1 a Viktor Diduch Taliana Samuela De Chiaru 3:0.

stôl 12 - záznam zo dňa 11.5.2016

Stôl 16 - záznam zo dňa 11.5.2016


Ping pong bez bariér 2016 aj s účasťou Brazílčanov

V utorok popoludní bol Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave dejiskom slávnostného otvorenia VII. ročníka športového podujatia Ping pong bez bariér 2016. SPV ho zorganizoval v spolupráci...


... s Veľvyslanectvom Brazílskej federatívnej republiky v Bratislave, Strojníckou fakultou STU v Bratislave a Študentským cechom strojárov SjF STUBA pri príležitosti 120 dní do otvorenia PH 2016 v Riu a zároveň ako pilotné podujatie pred začiatkom XVIII. ročníka medzinárodného stolnotenisového turnaja zdravotne znevýhodnených Alison Slovakia Open 2016. Tak, ako každý rok, aj teraz si na podujatí Ping pong bez bariér zmerali sily slovenskí paralympionici, študenti a zamestnanci SjF STU v Bratislave. Zmenou oproti minulým rokom bola účasť zástupcov brazílskeho veľvyslanectva namiesto Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska na Slovensku, ktorí boli roky partnermi tohto podujatia. Zmena vyplynula z dejiska tohtoročných hier, ktorým bude v septembri brazílske Rio de Janeiro. Cieľom turnaja je pomôcť prelomiť fyzické, jazykové ale aj iné umelo vybudované bariéry. Súťažilo 8 tímov zložených zo štyroch členov - študenta, pedagóga, slovenského paralympionika a zástupcu brazílskej ambasády. Mottom podujatia je "Nehľadaj rozdiely, nájdi to, čo máme spoločné - Hraj!" Pekná tradícia sa zrodila v roku 2009, keď sa na akademickej pôde odohral prvý ročník. Foyer na "strojarine" bol dejiskom turnaja aj v roku 2010. Prvá zmena prišla v roku 2011, keď si účastníci vyskúšali Stolnotenisovú halu v bratislavskej Rači. Akciu obohatil exhibičný zápas, ktorý bol rozlúčkou Paralympionika desaťročia 1994 - 2004 Ladislava Gáspára s aktívnou kariérou. O rok neskôr sa hralo v ešte…

Metelka suverénny aj v Pietermaritzburgu

Slovenský reprezentant Jozef Metelka sa po zisku titulu majstra sveta v dráhovej cyklistike úspešne prezentoval aj v cestnej. Počas víkendu zvíťazil na Svetovom pohári v juhoafrickom Pietermaritzburgu v časovke aj v cestných pretekoch s hromadným štartom!


V sobotňajšej časovke v kategórii MC4 zvládol 24,6 km dlhú trať vo výslednom čase 34:42,999 min. s priemernou rýchlosťou 45,14 km/h a zvíťazil s obrovským náskokom pred domácim Garym Coetzeem a Írom Jerrym Toweyom.

Prvenstvo si zopakoval aj v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom. V tejto súťaži sa mu podarilo druhého Kostaričana Leonela Solisa dostihnúť o celé jedno kolo... Metelka zvládol 11 okruhov v celkovej dĺžke 67,70 km v čase 1:37:23 h.

Náš reprezentant obhajuje vlaňajšie prvenstvo vo Svetovom pohári a je jednou z najväčších slovenských nádejí na zisk paralympijskej medaile v Riu.