Bencont Dolný Kubín čaká v sobotu domáca premiéra

Jediný slovenský účastník ČSHL (Česká sledgehokejová liga) sa prvýkrát predstaví na domácom ľade v sobotu 17. októbra o 14. hod. na Zimnom štadióne v Púchove proti HC Sledge Studénka. O deň neskôr privíta na rovnakom mieste o 10:30 hod. tím SOHO Olomoučtí Kohouti.


Náš tím, za ktorý hrajú slovenskí reprezentanti, vstúpil v tejto sezóne prvýkrát do českej ligy. Má za sebou dva zápasy – po prehre s SKV Sharks Karlove Vary 1:10 porazil HC Litvínov 8:0. Martin Joppa sa zaskvel v týchto dvoch zápasov siedmymi gólmi.

Klub odohrá svoje domáce zápasy v Púchove, čo bola podmienka českej strany – zvoliť dejisko v blízkosti hraníc a diaľnice. Aj naďalej však bude mať v názve Dolný Kubín, nakoľko toto mesto už roky pomáha našim hokejistom.

Príďte v sobotu a nedeľu povzbudiť jediný slovenský sledgehokejový tím na púchovský zimák!


 ME 2015: najďalej postúpili Riapoš, Kánová a Ludrovský

Medailové súboje v súťaži jednotlivcov budú na stolnotenisovom šampionáte v dánskom Vejle už bez slovenských reprezentantov. Vo štvrťfinále skončili Ján Riapoš, Martin Ludrovský, Alena Kánová, cez brány osemfinále neprešli Richard Csejtey a Peter Mihálik. Trio Revúcky, Mészáros, Jambor nepostúpilo zo základnej skupiny.


Dnes ukončia súťaž jednotlivcov finálovými zápasmi, zajtra sa rozbehne tímová súťaž.Oficiálne otvorenie v poradí XVIII. ME sa konalo v nedeľu v Národnom múzeu Vikingov za účasti 150 hráčov, trénerov a funkcionárov. Počas neho organizačný výbor predstavil aj unikátne medaily, ktorých tvorba bola inšpirovaná slávnymi runovými kameňmi z Jellingu. Runové kamene sú spoločne s miestnym kostolom od roku 1994 súčasťou svetového dedičstva UNESCO.Najmladším účastníkom turnaja je Sebastian Brandal Vegsund (14) z Nórska a najstarším Matti Launonen (71) z Fínska. Prvýkrát v histórii sú všetky zápasy k dispozícii live na http://parabordtennis.dk/forside/webcast/Výsledky slovenských reprezentantov:Základné skupiny.TT2:JÁN RIAPOŠ:Tomasz Jakimczuk ( POL) 3:0Iker Sastre ( ESP) 3:1Ljubiša Gajič (SLO) 3:0MARTIN LUDROVSKÝ:Miguel Angel Toledo (ESP) 3:0Stéphane Molliens (FRA) 2:3Aleksandar Radišič ( SRB) 3:0RASTISLAV REVÚCKY:Fabien Lamirault (FRA) 0:3Giuseppe Vella (ITA) 2:3TT3ALENA KÁNOVÁ:Sara Head (GBR) 3:1Michaela Brunelli (ITA) 3:2 Hatice Duman (TUR) 3:2TT4ANDREJ MÉSZÁROS:Emeric Martin (FRA) 1:3Miroslav Homa (SRB) 3:0 Shai Siada (ISR) 0:3PETER MIHÁLIK:Petru Ifrosa (ROU) 3:0Krszysztof Zylka (POL) 1:3Jiří Žák (CZE) 3:0TT7MIROSLAV JAMBOR :Stipo Jozič (BiH) 3:0Mykhaylo Popov (UKR) 0:3Nicklas Thomas Westerberg (SWE) 0:3TT8RICHARD CSEJTEY:Francesco Lorenzini (ITA) 3:1Ross William Wilson (GBR) 2:3Louis August Tybirk (DEN) 3:0Osemfinále:Martin Ludrovský – Iker Sastre (ESP) 3…

V Bratislave cez víkend o rozvoji hokeja na sánkach

Bratislavský hotel Lindner bude v sobotu a nedeľu 17. - 18. októbra miestom konania športového fóra o hokeji na sánkach pod názvom „2015 Ice Sledge Hockey Sport Forum“. Hlavnými témami fóra budú rozvoj tohto športu, jeho súťaží a sponzoring.


Do Bratislavy pricestuje viacero zástupcov krajín, ktoré v súčasnosti hrajú hokej na sánkach. Podujatie organizujú Slovenský paralympijský výbor a Medzinárodný paralympijský výbor (IPC).


ME Dánsko: výborný vstup Riapoša a Kánovej

V Dánskom Vejle sa na ME 2015 v stolnom tenise rozbehli včera súťaže jednotlivcov v základných skupinách. Z našim reprezentantov najlepšie vstúpili do turnaja Ján Riapoš a Alena Kánová - obaja vyhrali svoje prvé dva duely. Ostatným sa darilo striedavo.


Výsledky 12. októbra

TT2

Ján Riapoš zdolal Poliaka Tomasza Jakimczuka 3:0 a Španiela Ikera Sastreho 3:1

Martin Ludrovský vyhral nad Španielom Miguelom Angelom Toledom 3:0 a prehral s Francúzom Stéphanom Molliensom 2:3 (keď viedol 2:0...)

Rastislav Revúcky podľahol ďalšiemu Francúzovi Fabienovi Lamiraultovi 0:3

TT3

Alena Kánová si poradila s Britkou Sarou Headovou 3:1, aj s Taliankou Michelou Brunelliovou 3:2

TT4

Andrej Mészáros prehral s Francúzom Emericom Martinom 1:3 a porazil Srba Miroslava Homu 3.0

Peter Mihálik po víťazstve nad Rumunom Petru Ifrosom 3:0 prehral s Poliakom Krzysztofom Zylkom 1:3

TT7

Miroslav Jambor zdolal Bosniaka Stipa Joziča 3:0 a prehral s Ukrajincom Mihaylo Popovom 1:3

TT8

Richard Csejtey vyhral nad Talianom Francescom Lorenzinim 3:1


Kontrolné preteky v plávaní aj s novými talentmi z Rematy

Krytá plaváreň v Drienici, rekreačnom stredisku pri Sabinove, bude v dňoch 20. - 21. novembra dejiskom kontrolných pretekov zdravotne znevýhodnených športovcov v plávaní. Podujatie organizuje z poverenia SPV ŠkPZ Košice. Na podujatí sa zúčastnia aj nové talenty z tohtoročných letných kempov na Remate.


Viac informácií v propozíciach.


Farbám neujdeš: vysoká účasť napriek chladnému počasia

Po Košiciach zažila farebnú explóziu aj Bratislava. V sobotu 10. októbra sa viac ako 2 000 účastníkov stretlo priamo v centre hlavného mesta na Hviezdoslavovom námestí a po druhýkrát na Slovensku si užili charitatívny beh s názvom "Farbám neujdeš".


Medzi účastníkmi nechýbali ani slovenskí paralympionici Jakub Krako a Róbert Ďurkovič, či Miroslav Figura z Projektu Paralela. Napriek chladnému počasiu si na Hviezdoslavovo námestie našlo cestu veľa mladých ľudí a detí, ktorí sa zapojili do behu. Podujatie moderoval Sajfa a o jeho záverečnú bodku sa postaral svojim vystúpením raper Rytmus. Nechýbal ani stánok Slovenského paralympijského výboru, na ktorého konto poputuje výťažok z tohto charitatívneho behu.

Chceme sa poďakovať všetkým účastníkom a divákom za účasť a skvelú atmosféru. Už teraz sa môžu tešiť na ďalší ročník. Organizátori sľubujú, že v roku 2016 ho okrem Bratislavy pripravia aj v ďalších dvoch slovenských mestách.


ŠK Kajak ďakuje všetkým za podporu a zaslané hlasy

Aj vďaka vašim hlasom uspel ŠK Kajak so svojim projektom vybudovania špeciálne upraveného bezbariérového móla v súťaži projektov z kategórie SPPoločne pre ľudí. So ziskom 3 613 hlasov sa umiestnil na prvom mieste a získal finančnú podporu 5 950 eur!


Projekt sa bude realizovať na priehrade Sĺňava, v blízkosti kúpeľného mesta Piešťany a bude mať široké uplatnenie pre všetky deti, ktoré v Piešťanoch bývajú alebo do nich pravidelne chodia na liečenia.


ME stolný tenis: aj v Dánsku pôjde o Rio 2016

Dnes odcestovala do dejiska ME 2015 v stolnom tenise väčšia skupina našej reprezentácie, zvyšok odletí zajtra z Viedne. Dejiskom šampionátu bude v dňoch 12. - 17. októbra Vejle, 110 tisícové mesto na juhovýchode Jutského polostrova. Reprezentovať nás bude osem hráčov.


Sedem mužov: Ján Riapoš, Rastislav Revúcky, Martin Ludrovský (TT2), Peter Mihálik, Andrej Mészáros (TT4), Miroslav Jambor (TT7), Richard Csejtey (TT8) a jedna žena: Alena Kánová (TT3), Realizačný tím: Ľuboš Dobrotka, Saša Dragaš, Tomáš Varga, Andrej Bardoň, Pavol Valko, Ján Lackovič, Roman Cibulka, Jakub Benč.

„Sústredenie prebehlo vo vynikajúcej atmosfére a hráči sú pripravení zabojovať o čo najlepšie umiestnenie“, zhodnotil spoločný záver prípravy s reprezentantmi Veľkej Británie a Nórska v Bratislave reprezentačný tréner Saša Dragaš.

Program súťaží na ME: jednotlivci 12. - 14. októbra, družstvá 15. - 17. októbra. Priebeh budete môcť sledovať aj na stránke www.ipttc.org, live Results


Tenis na vozíku: víťazná štvorhra Mareka Gergelyho v St. Peterburgu

Aktuálna slovenská jednotka v tomto športe Marek Gergely vyhral na turnaji Megafon Dreamcup v St. Peterburgu vo finále štvorhry so svojim gréckym spoluhráčom Stefanosom Diamantisom nad japonsko - ruským párom Jošinobu Fujimoto/Jurij Golovin 6:0, 6:2.


Cenný skalp sa im podarilo získať v semifinále, kde porazili poľský pár Kamil Fabisiak/Tadeusz Kruszelnicki 6:4, 6:4.

V singloch vypadol Gergely vo štvrťfinále práve so svojim gréckym partnerom zo štvorhry - 4:6, 6:2, 3:6 a momentálne je vo svetovom rankingu na 51. priečke v singloch a 57. vo štvorhre.

Turnaj, patriaci do ITF 3 Series, sa hrá od pondelka dodnes, kedy vyvrcholí finálovým duelom v dvojhre.


Príďte v sobotu podporiť beh “Farbám neujdeš 2015”

Už túto sobotu 10. októbra bude Hviezdoslavovo námestie v Bratislave od 11. hod. dejiskom zábavno - charitatívneho behu na 5 km, pri ktorom je pre bežcov na každom kilometri pripravená farebná zóna a sú zasypávaní práškovými Hedon farbami.


Výťažok z podujatia poputuje na konto Slovenského paralympijského výboru. Po prvýkrát sa predstavil tento charitatívny beh v máji v Košiciach. Okrem behu čaká na všetkých účastníkov aj bohatý sprievodný program. Môžete sa tešiť napríklad na stánky partnerov behu či vystúpenie rapera Rytmusa.

Program:

08:00 - 10:00 Registrácia

  • 10:00 Otvorenie behu Farbám neujdeš
  • 10:10 - 10:20 Tanečné vystúpenie
  • 10:20 - 10:30 Bekim
  • 10:35 - 10:45 Rozcvička s FIT UPOM
  • 11:00 Štart behu Farbám neujdeš
  • 12:30 Spoločné obhadzovanie farbami v cieli

Príhovor starostu Starého města

  • 13:00 Rytmus
  • 13:30 Vyhlásenie výhercov cien

Viac na http://www.farbamneujdes.sk/beh/