Priamy prenos Slovakia Open 2016 - 3 deň

Priami prenos môžete sledovať aj tretí deň zo stolov číslo 12 a 16.


stôl 12 Stôl 16

Zlato Jána Riapoša na domácej pôde!

Finálovým víťazstvom v pomere 3:2 nad svetovou dvojkou v skupine TT2 Fabienom Lamiraultom z Francúzska získal Ján Riapoš pre Slovensko prvú zlatú medailu na XVIII. ročníku stolnotenisového turnaja ALISON SLOVAKIA OPEN 2016 v Bratislave.


Alena Kánová prehrala vo finále TT3 s Kórejčankou Jiyu Yoon 0:3 (v základnej skupine ju zdolala 3:2) a získala striebornú medailu.  Bronz pridal Richard Csejtey v skupine TT8, ktorý po dramatickom boji prehral v semifinále s jednotkou vo svojej skupine Ukrajincom Viktorom Diduchom 2:3. Slovensko tak v súťaži  jednotlivcov vybojovalo kompletnú medailovú zbierku.  Finálový zápas Riapoš - Lamirault

Priamy prenos Slovakia Open 2016

Aj dnes môžete sledovať live prenos zo stolov číslo 12 a 16.


Stôl 12 - záznam 12.5.2016 Stôl 16 - záznam  12.5.2016   Záznam zo dňa 11.5.2016 môžete nájsť na youtube kanále SSTZ

Slováci zvládli vstup do turnaja bravúrne

V Bratislave sa dnes prvými zápasmi súťaže jednotlivcov začal XVIII. ročník medzinárodného turnaja v stolnom tenise ALISON SLOVAKIA OPEN 2016. Výborný vstup do turnaja mali domáci hráči, ktorí sa už nominovali na PH 2016 do Ria a po kvalitných výkonoch zdolali svojich súperov.


 

Z tejto sedmičky utrpela jedinú prehru Alena Kánová (SM3), ktorej súperka Sara Head vrátila prehru z „malého“ finále o bronz na PH 2012 v Londýne. Ján Riapoš naopak oplatil porážku spred niekoľkých dní z Laška Írovi Colinovi Judgeovi.

Najväčšie prekvapenie prvého dňa ide na konto Nóra Tommy Urhauga, dlhoročnej jednotky v skupine SM5. Ten podľahol Brazílčanovi Claudiomirovi Segattovi 2:3. Aj tento výsledok potvrdil, že pre Brazílčanov sú PH v Riu veľkou výzvou a budú ťažkými súpermi aj pre najlepších hráčov.        

O kvalitnej účasti na turnaji svedčí aj počet viacerých svetových jednotiek v jednotlivých skupinách, ktoré svoje úvodné zápasy zvládli. Rob Davies (SM1) zdolal  Maďara Endre Majora 3:0, Alvaro Valera Švajčiara Valentina Kneussa 3:1 a Viktor Diduch Taliana Samuela De Chiaru 3:0.

stôl 12 - záznam zo dňa 11.5.2016

Stôl 16 - záznam zo dňa 11.5.2016


Ping pong bez bariér 2016 aj s účasťou Brazílčanov

V utorok popoludní bol Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave dejiskom slávnostného otvorenia VII. ročníka športového podujatia Ping pong bez bariér 2016. SPV ho zorganizoval v spolupráci...


... s Veľvyslanectvom Brazílskej federatívnej republiky v Bratislave, Strojníckou fakultou STU v Bratislave a Študentským cechom strojárov SjF STUBA pri príležitosti 120 dní do otvorenia PH 2016 v Riu a zároveň ako pilotné podujatie pred začiatkom XVIII. ročníka medzinárodného stolnotenisového turnaja zdravotne znevýhodnených Alison Slovakia Open 2016. Tak, ako každý rok, aj teraz si na podujatí Ping pong bez bariér zmerali sily slovenskí paralympionici, študenti a zamestnanci SjF STU v Bratislave. Zmenou oproti minulým rokom bola účasť zástupcov brazílskeho veľvyslanectva namiesto Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska na Slovensku, ktorí boli roky partnermi tohto podujatia. Zmena vyplynula z dejiska tohtoročných hier, ktorým bude v septembri brazílske Rio de Janeiro. Cieľom turnaja je pomôcť prelomiť fyzické, jazykové ale aj iné umelo vybudované bariéry. Súťažilo 8 tímov zložených zo štyroch členov - študenta, pedagóga, slovenského paralympionika a zástupcu brazílskej ambasády. Mottom podujatia je "Nehľadaj rozdiely, nájdi to, čo máme spoločné - Hraj!" Pekná tradícia sa zrodila v roku 2009, keď sa na akademickej pôde odohral prvý ročník. Foyer na "strojarine" bol dejiskom turnaja aj v roku 2010. Prvá zmena prišla v roku 2011, keď si účastníci vyskúšali Stolnotenisovú halu v bratislavskej Rači. Akciu obohatil exhibičný zápas, ktorý bol rozlúčkou Paralympionika desaťročia 1994 - 2004 Ladislava Gáspára s aktívnou kariérou. O rok neskôr sa hralo v ešte…

Metelka suverénny aj v Pietermaritzburgu

Slovenský reprezentant Jozef Metelka sa po zisku titulu majstra sveta v dráhovej cyklistike úspešne prezentoval aj v cestnej. Počas víkendu zvíťazil na Svetovom pohári v juhoafrickom Pietermaritzburgu v časovke aj v cestných pretekoch s hromadným štartom!


V sobotňajšej časovke v kategórii MC4 zvládol 24,6 km dlhú trať vo výslednom čase 34:42,999 min. s priemernou rýchlosťou 45,14 km/h a zvíťazil s obrovským náskokom pred domácim Garym Coetzeem a Írom Jerrym Toweyom.

Prvenstvo si zopakoval aj v nedeľňajších pretekoch s hromadným štartom. V tejto súťaži sa mu podarilo druhého Kostaričana Leonela Solisa dostihnúť o celé jedno kolo... Metelka zvládol 11 okruhov v celkovej dĺžke 67,70 km v čase 1:37:23 h.

Náš reprezentant obhajuje vlaňajšie prvenstvo vo Svetovom pohári a je jednou z najväčších slovenských nádejí na zisk paralympijskej medaile v Riu.


Po prvenstve v kvalifikácii 4. miesto vo finále

Včera pokračoval program na streleckom podujatí ISC v Hannoveri disciplínou R3 vzduchová puška v ľahu 60 rán. Veronika Vadovičová zvíťazila v kvalifikácii, ale vo finále ju predbehli víťazný Číňan Dong Chao, Brit Matt Skelhon a Zhang Cuiping tiež z Číny.


 

V tímoch však brali Slováci v zložení Veronika Vadovičová, Radoslav Malenovský (v kvalifikácii 15. miesto) a Jozef Široký (25. miesto) bronz.

Štartovali aj ďalší naši reprezentanti - Viera Bučkuliaková skončila tiež v R3 na 28., Radoslav Morvay na 44. a Jana Maceková na 47. mieste.

V disciplíne SH2 R4 - vzduchová puška v stoji bol Štefan Varga 33., Margita Prokeinová 37. a Kristína Funková 40.

 


Slováci poznajú súperov, začínajú o 10. hod.

Dnes sa súťažou jednotlivcov začal XVIII. ročník medzinárodného stolnotenisového turnaja zdravotne znevýhodnených ALISON SLOVAKIA OPEN 2016. Najúspešnejší slovenský hráč Ján Riapoš (TT2) začína proti Írovi Colinovi Judgeovi.


  Popoludní ho ešte čaká Srb Goran Perlič (13:30) a Španiel Miguel Angel Toledo (17:00). Rastislav Revúcky v tej istej skupine postihnutia začína proti Španielovi Rodriguezovi, Martin Ludrovský s Chilanom Bustamantem Floresom. Alena Kánová (TT3) odštartuje turnaj proti Britke Sare Headovej, s ktorou hrala „malé“ finále o bronz na PH 2012 v Londýne. Peter Mihálik (TT4) sa na úvod stretne so Španielom Benaventem, Miroslav Jambor (TT7) s Thajčanom Ruangrungom a Richard Csejtey (TT8) s Austrálčanom Mizrachim. Viac na http://www.so-tabletennis.com/index.php/features/entry Záznam stôl 16 zo dňa 11.5.2016 Stôl 12 - záznam zo dňa 11.5.2016

Sledujte naživo Alison Slovakia Open 2016

Sledujte live prenos z Alison Slovakia Open 2016


Stôl 16 - záznam 11.5.2016

Stôl 12 - záznam 11.5.2016


Dnes večer Bez limitov

Relácia s týmto názvom o paralympijskom športe bude mať dnes večer svoju premiéru o 20:40 hod. v Rádiu Slovensko.


Trojminútový formát, ktorý autorsky pripravuje Stano Ščepán, sa bude vysielať v Slovenskom rozhlase od budúceho týždňa pravidelne v pondelok o tomto čase.  

Rádio Slovensko.