Zlín - Bencont Dolný Kubín  11:1

Posledný zápas základnej časti odohral Bencont Dolný Kubín proti SHK LAPP Zlín včera o 18:00.


Zlín otvoril stretnutie už v druhej minúte (1:45), keď Julinovu strelu vyrazil brankár Lepáček iba k Zdeňkovi Háblovi a ten krásne od žŕdky otvoril skóre zápasu. Následne v piatej minúte náš reprezentant hrajúci za Zlín, Erik Fojtík, kľučkou posunul svoj tím do dvojgólového vedenia. Za stavu 7:0 v druhej tretine sa podarilo presadiť aj slovenskému zástupcovi v českej sledge hokejovej lige po skvelej práci Miloša Večerka, ktorý našiel voľného medzi kruhami Martina Joppu a ten na druhý krát dokázal prekonať brankára Zlínu. Najlepšími hráčmi zápasu boli vyhlásení  Zdeněk Hábl (Zlín) a Miloš Večerek (Dolný Kubín). Videozáznam zápasu môžete sledovať aj na videu nižšie. Dnes Dolný Kubín pocestuje na medzinárodný dvojzápas do Nemecka. Nemecku sa podarilo udržať po aprílových Majstrovstvách sveta v Buffale v skupine „A“ na úkor reprezentácie Česka, ktorých porazili v záverečnom zápase 1:0. Zostavy: SHK LAPP Zlín: Matoušek (Molek) – Julina, Z.Hábl, Fojtík, Palát, Stodůlka, Šnajdar, D.Hábl, Slováček Bencont Dolný Kubín: Lepáček (Pastucha) – Štít, Zanovit, Ferenčík, Joppa, Rauš, Stašák, Večerek Rozhodcovia: Wesley, Hradil.

Chata SZTPŠ Remata

Slovenský zväz telesne postihnutých športovcov si Vás dovoľuje osloviť s ponukou služieb svojho účelového zariadenia Chata SZTPŠ Remata.


Toto zariadenie sa prioritne špecializuje na zabezpečenie pobytov mladých športových talentov a športovcov so zdravotným znevýhodnením, ale jeho kapacity je možné celoročne využiť aj pre širokú verejnosť. Popri snahe zlepšovať celkový štandard poskytovaných služieb je našou prioritou aj rentabilná prevádzka zariadenia, ktorá priamo súvisí so zvyšovaním obsadenosti objektu počas celej ubytovacej sezóny. Preto v obdobiach, ktoré nie sú plne vyťažené, ponúkame našim klientom špeciálnu akciu na dva a viacdňové pobyty v cene 8,50 € / noc. Konkrétne sa jedná o pobyty zrealizované v termínoch 10.-23. marca a 15.-30. apríla 2016. Chata SZTPŠ Remata sa nachádza v prekrásnom prírodnom prostredí Žiarskeho pohoria a Kremnických vrchov. Ponúka ubytovanie v šiestich bezbariérových 2-posteľových izbách (s možnosťou dvoch prísteliek) a v dvoch apartmánoch s možnosťou ďalších 4 prísteliek. Hosťom je k dispozícii aj priestranná spoločenská miestnosť a kuchynka. Všetky izby majú vlastnú kúpeľňu so sprchou a sociálnym zariadením. Penzión Mladosť, ktorý sa nachádza v bezprostrednej blízkosti chaty, ponúka po dohode možnosť stravovania. Naše zariadenie je ideálne aj na organizáciu rodinných a firemných aktivít. Medzi najväčšie benefity patrí príroda, možnosti zberu lesných plodov, v zime lyžovanie a bežkovanie, v ostatných ročných obdobiach turistika, cykloturistika, rybolov a plávanie. V blízkosti zariadenia je moderné kúpalisko (1km), alebo rybník s možnosťou komerčného rybolovu a…

Lietanie bez krídiel

Po čom človek viac túži. Po láske alebo po zdraví? Vážna otázka. Aj jedno je dôležité aj druhé. Láska dáva životu zmysel. Je na vrchole hodnôt. Dáva totiž zmysel aj utrpeniu, dokonca aj deficitu zdravia.


Napríklad mnohí rodičia nasadzujú zdravie pre svoje deti. Láska však nekončí na hranici rodiny ak je skutočnou, živou, opravdivou láskou. Aj život bez plného zdravia je zmysluplný a môže byť plný lásky. Aj paralympijské hnutie je krásnym príkladom toho, ako ľudia ktorí nemajú plné zdravie v solidarite, v úcte a v láske dokážu byť veselí a šťastní. Ako dokážu obohacovať svoje okolie. Ale to nejde bez lásky. Práve ona častokrát pomáha „lámať“ nepriaznivé osudy. „Akokoľvek je to ťažké, nesmiete sa vzdávať. Svojich snov a túžob, svojich cieľov...“ tvrdí cestný cyklista Vladislav Janovjak, ktorý dlhé roky čakal na paralympijskú medailu. A dočkal sa, v Londýne 2012. „Často som premýšľal, prečo mám poškodený zrak práve ja. No k ničomu to neviedlo. Naopak, prvé úspechy ma nasmerovali, že aj bez dobrých očí môžem niečo dokázať. Najskôr sám sebe a následne aj ostatným.“ Kde skrývajú zdravotne znevýhodnení športovci svoju vnútornú silu? V poznaní? V skúsnostiach? V nekonečnej vôli? Návrat do života plného radosti býva pre mnohých ťažky, nekonečne dlhý a neraz popretkávaný trápením. Príbeh lukostrelca na invalidnom vozíku Marcela Pavlíka je o jeho túžbe po lietaní, ktorá ho priviedla k paraglidingu. Ťažký úraz po páde z výš- ky takmer 60 metrov mu zlomil vytúžené „krídla“, ale nezlomil jeho vôľu. Našiel si „okrídlené šípy“ a v rokoch 2014 a 2015 sa stal najlepším lukostrelcom na Slovensku. Predvlani vyhral majstrovstvá Európy…

Na záver fantastické striebro Martina Franceho!

Druhým pretekom Super G zakončili cez víkend zjazdári finále Svetového pohára v americkom stredisku Aspen/Buttermilk. V ňom sa blysol skvelým druhým miestom medzi telesne znevýhodnenými stojacimi mužmi náš reprezentant Martin France.


Svojim výsledkom v silnej konkurencii, kde nechal za sebou viacerých paralympijských medailistov, vylepšil výkon z prvého Super G, kde skončil bronzový.

 

Miroslavovi Harausovi (s navádzačom Marošom Hudíkom) sa medzi zrakovo znevýhodnenými ušla šiesta priečka.

 

Sezónu zakončia naši lyžiari v druhej polovici marca finálovým pretekom Európskeho pohára v Obersaxene.


ŠK Žarnovica Vás pozýva na maratón

ŠK Žarnovica organizuje už VI. ročník podujatia 24 hodín stolného tenisu v priestoroch Strediska paralympijskej prípravy.


Hrať sa bude nepretržite 24 hodín na dvoch stoloch piatok 11. marca 2016 od 14:00.  Začiatok každého zápasu je naplánovaný po 20 minútových intervaloch až do soboty 14:00. Pokiaľ máte záujem prihlásiť sa môžete na celý maratón, na určitý čas, alebo môžete prísť si zahrať v priebehu maratónu bez vopred dohodnutého času. Neoddeliteľnou súčasťou stolno tenisového turnaja je finančná zbierka v tomto roku venovaná Emke Kabinovej zo Žarnovice, ktorá žije od narodenia s Downovým syndrómom. Výťažok zbierky bude použitý na rehabilitačnú liečbu. ročník osobne podporuje aj viceprimátorka mesta Žarnovica Ing. Alena Kazimírová, ktorá Vás spolu s organizátormi srdečne pozýva. Zbierka v minulých ročníkoch: ročník v roku 2009: zakúpenie rehabilitačnej pomôcky pre Reného Rákocziho (300 EUR) ročník v roku 2011: rehabilitačná liečba pre Riška Kokyho (600 EUR) III. ročník v roku 2013: náklady spojené s hospitalizáciou Mirka Hirčáka (400 EUR) ročník v roku 2014: náklady na relaxačný pobyt pre Laurinku Nosaľ (500 EUR) ročník v roku 2015: náklady na rehabilitačnú liečbu pre Alexka Uricha (500 EUR)   Bližšie informácie môžete nájsť na www.skzaca.sk alebo dobrotkazc@gmail.com

Finále SP: v Super G bronzový Martin France!

Včera bol na programe finále Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v stredisku Aspen/Buttermilk (USA) prvý z dvoch pretekov Super G. Treťou priečkou sa v silnej konkurencii blysol medzi telesne znevýhodnenými stojacimi mužmi náš Martin France.


Pred neho sa dostali iba Rakúšan Salcher a Švajčiar Pfyl, až za ním bol na piatej priečke dvojnásobný paralympijský šampión zo Soči 2014 Alexej Bugajev.

Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom obsadil medzi zrakovo znevýhodnenými piate miesto, deň predtým bol v druhom zjazde štvrtý. V tejto disciplíne skončil France na ôsmej priečke.

Dnes dokončia finále SP druhým pretekom Super G.


Ligová boccia aj s volebnou urnou

V sobotu 5. marca bude telocvičňa ŠZŠ na Nevädzovej ul. 3 v Bratislave dejiskom ligového turnaja v boccii, konkrétne 1. kola kategórie BC 4. Štartovať bude 12 športovcov zo slovenských klubov. Nebudú chýbať ani slovenskí reprezentanti, ktorí patria v tejto kategórii medzi najlepších na svete.


Organizátor, ktorým je občianske združenie Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR, zabezpečil na turnaj aj volebnú urnu, kde budú môcť odvoliť všetci účastníci turnaja. 


Hľadáme talenty na Remate

Od nedele 28. februára opäť ožilo stredisko zdravotne znevýhodnených športovcov na Remate aktivitami obľúbeného športového kempu pre deti a mládež pod názvom „Hľadáme talenty“, ktorý je tento krát zameraný na prezentáciu zimných športov.


Počas celého týždňa tak majú účastníci v rámci bohatého programu jedinečnú príležitosť dozvedieť sa viac o zimných paralympijských športoch a spoznať aj osobne  našich úspešných paralympijských športovcov. Hneď v prvý deň kempu zaujal držiteľ striebornej paralympíjskej medaily  Vladimír Gajdičiar, ktorý predviedol ukážku bežeckého lyžovania a deťom dal príležitosť aktívne si vyskúšať pohyb v „bielej stope“. V utorok deti zasypali svojimi zvedavými otázkami kapitána našej ice-sledge hokejovej reprezentácie Petra Štíta a po veľmi zaujímavej a živej besede súťažili v streľbe na hokejovú bránku. Veľa pozornosti organizátori zameriavajú na zjazdové lyžovanie, aj keď ho v začiatku týždňa sprevádzalo trochu vrtošivé počasie. Aj preto sa so skupinou vozičkárov v utorok presunuli za snehom na Donovaly, kde mali deti vôbec po prvý krát v živote možnosť vyskúšať si jazdu na špeciálnom bi-ski, alebo skibobe pre telesne znevýhodnených. Všetkých v závere dňa potešilo husté sneženie, ktoré v priebehu noci premenilo Rematu opäť na pravé „snehové kráľovstvo“. Preto v stredu pri krásnom slnečnom počasí deti za asistencie inštruktorov pokračovali vo svojom lyžiarskom snažení. Obrovskou motiváciou je účasť nášho mimoriadne úspešného paralympijského zjazdového lyžiara  Jakuba Kraka, ktorý sa deťom osobne venuje na zjazdovke i mimo nej. V ďalších dňoch plánujú organizátori predstaviť mladým účastníkom kempu ešte športy para-snowboard a curling. Brány kempu na Remate sa…

Miroslav Haraus tesne za medailovým pódiom

V stredisku Aspen/Buttermilk pokračuje finále Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní rýchlostnými disciplínami. Vo včerajšom zjazde obsadil zrakovo znevýhodnený Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom štvrtú priečku, Martin France skončil medzi telesne znevýhodnenými stojacimi mužmi desiaty.


V dvoch predošlých meraných tréningoch zjazdu bol Haraus tretí a štvrtý, France trinásty a ôsmy. Dnes je na programe zjazd číslo 2. Finále SP ukončia dva preteky Super G.


Finále SP: v Aspene lepší  Martin France

V americkom stredisku sa koná finále Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní, na ktorom štartujú zo Slovákov Miroslav Haraus s navádzačom Marošom Hudíkom a Martin France. Ten postupne obsadil štvrté, šieste a ôsme miesto.


V prvej časti finále sa odjazdili dva preteky obrovského slalomu a jeden slalom. Menej sa darilo dvojici Haraus - Hudík, ktorá zaznamenala bilanciu nedokončili, 5. miesto a diskvalifikovaní.

Preteky pokračujú oddnes v Aspene/ Buttermilk rýchlostnými disciplínami. 

Martin France si svojimi výsledkami vyslúžil nomináciu na Športovca mesiaca február v RTVS.