Na mládežníckom rozvojovom kempe sa zúčastní aj Martin Joppa

Nemecký Hannover bude v dňoch 29. októbra - 1. novembra dejiskom hokejového kempu na sánkach pre mladých hráčov do 21 rokov pod názvom „IPC Ice Sledge Hockey Youth Development Camp 2015“. Zo Slovákov sa na ňom zúčastní Martin Joppa.


Ide o prvý kemp tohto typu, ktorý podporilo Ministerstvo vnútra SRN a nemecký parlament. Jeho dejiskom bude Eishalle Langenhagen, ktorá je domovom klubu Hannover Scorpions, hrajúcim v najvyššej nemeckej súťaži DEL a sledgehokejového tímu Ice Lions. Účasť potvrdili okrem Nemecka a Slovenska aj zástupcovia Rakúska, Kanady, Česka, Talianska, Kórei a USA.


Tanečníkov čaká cez víkend v Belgicku generálka na MS

Šestica slovenských reprezentantov v tanečnom športe na vozíku sa zúčastní v dňoch 24. – 25. októbra na II. ročníku podujatia International Sport & Handicap Wheelchair Dance Cup Belgian Open 2015 v meste Hasselt. Reprezentovať nás budú dvojice Peter Vidašič - Helena Kašická, Maroš Olejár - Mária Gazdíková a Martin Šolc - Mária Dutková.


Začiatkom novembra (6. - 8. 11) ich čaká štart na MS v Ríme, kde Peter Vidašič s Helenou Kašickou budú obhajovať titul svetových šampiónov v kombi štandard z Tokia 2013.


Hokej na sánkach: v blízkej budúcnosti sa elitná skupina nerozšíri

Počas víkendu sa v bratislavskom hoteli Lindner uskutočnilo športové fórum o hokeji na sánkach, ktoré každoročne organizuje Medzinárodný paralympijský výbor (IPC). Zúčastnili sa na ňom zástupcovia 11 z 18 krajín, v ktorých sa aktuálne hrá hokej na sánkach (ice sledge hokej) - USA, Kanada, Japonsko Švédsko...


...Česko, Nórsko, Taliansko, Rusko, Rakúsko, Kórea a domáce Slovensko. Náš hokej zastupovali reprezentačný tréner Miroslav Dráb a manažér tímu Peter Hamaj.Program bol nasledovný:1. Súťažný formát majstrovstiev sveta A a B skupiny2. ME 20163. Rozvojové programy4. Sponzoring a marketing5. Nový štatistický systém pre hokej na sánkach„Počas fóra sa prediskutovali možnosti rozšírenia A skupiny na 10 tímov. V dohľadnej dobe sa však s tým nepočíta vzhľadom na komplikácie organizovania turnaja s tak veľkým počtom tímov“, uviedol Peter Hamaj a dodal, že IPC aktuálne nemá organizátorov MS A ani B skupiny pre rok 2017. V „áčku“ hrá osem, v „béčku“ šesť tímov.„Taktiež sú komplikácie s organizáciou ME v roku 2016. Keďže Slovensko má problém s termínom (voľný je až jún 2016), budú sa hľadať ďalší možní organizátori. Preto IPC otvorí opäť kandidátsky proces. Pre európske tímy je neprijateľný termín jún 2016 na ME z hľadiska pripravenosti športovcov“, doplnil manažér nášho tímu. Prostredníctvom Nadácie Agitos sa organizuje niekoľko rozvojových kempov hokeja na sánkach, na ktoré je možné sa prihlásiť. Jeden bude aj na Slovensku začiatkom decembra. IPC stále nemá ani generálneho partnera pre tento šport. Tímy môžu pri organizácií turnajov používať nový informačný štatistický systém IPC, ktorý umožňuje zverejňovanie informácií online na stránke IPC.

Hokej na sánkach: po včerajšom tesnom dnes jasné víťazstvo

Hokejisti Bencontu Dolný Kubín, ktorí hrajú v ČSHL, vyhrali dnes dopoludnia aj svoj druhý domáci duel na púchovskom ľade. Po včerajšom triumfe 2:1 nad Studénkou zdolali súpera z Olomouca vysoko 9:1. Piati gólmi sa blysol Martin Joppa.


BENCONT Dolný Kubín - SOHO Olomoučtí Kohouti 9:1
2. Joppa, 3. Štít (Joppa), 10. Joppa (Ferenčík), 21. Zanovit (Joppa,
Stašák), 32. Stašák, 34. Zanovit (Rauš), 36. Joppa (Ferenčík), 40. Joppa
(Zanovit, Ferenčík), 42. Joppa – 38. Novák (Papst)

„Podarilo sa nám dať rýchle góly a potom sme si už iba skúšali signály a rôzne taktické varianty. Samých nás prekvapilo, že súper sa tak ľahko poddal. Na základe víkendových výsledkov to vyzerá, že by sme v celkových výsledkoch mohli bojovať o 5. miesto. Najbližšie nás čaká ťažký výjazd na Spartu Praha a do Pardubíc. Ak by sme si odtiaľ priviezli nejaký bod, bolo by to veľké prekvapenie“, povedal kapitán tímu Peter Štít.


Hokej na sánkach: prvé domáce víťazstvo v českej lige

Slovenský zástupca v ČSHL Bencont Dolný Kubín dnes absolvoval v Púchove domácu premiéru a v ťažkom zápase zdolal tesným rozdielom súpera zo Studénky. Tím, ktorý tvoria slovenskí reprezentanti, sa predstaví na rovnakom ľade aj zajtra o 10:30 hod. proti „Kohútom“ z Olomouca.


Bencont Dolný Kubín - HC Sledge Studénka 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Góly: 19. Stašák (Ferenčík, Štít), 37. Ferenčík (Joppa) - 12. Hornich (Flis)
(hrá sa 3x15 minút)

Brankár Pastucha skomentoval stretnutie nasledovne. "Dnes sa nenaplnili moje obavy zo silného súpera. Chlapci predo mnou zamakali a nepúšťali protivníka do vyložených šancí. Oproti predchádzajúcim zápasom sme hrali taktickejšie a to rozhodlo. "


ME 2015: dva strieborné kovy zo súťaže družstiev!

Vybojovali ich trio Ján Riapoš/Rastislav Revúcky/Martin Ludrovský vo vozičkárskej skupine TT2 a Richard Csejtey s Miroslavom Jamborom medzi stojacimi v TT8. Po singloch, v ktorých sme zostali bez medaily, priniesol teda záver šampionátu dvojnásobnú medailovú radosť slovenským farbám.


Tretie družstvo Peter Mihálik - Andrej Mészáros (vozičkári, TT4) nepostúpil po dvoch prehrách zo základnej skupiny.

Európsky šampionát v stolnom tenise zdravotne znevýhodnených športovcov sa uskutočnil počas tohto týždňa v dánskom meste Vejle.

Výsledky vyraďovacej časti:

TT2

Semifinále

Slovensko – Španielsko 2:1

Riapoš, Revúcky – Sastre, Toledo 3:0

Revúcky – Sastre 0:3

Riapoš – Toledo 3.0

Finále:

Slovensko – Francúzsko 0:2

Lamirault, Molliens – Riapoš, Revúcky 3:2

Molliens – Riapoš 3:2

TT8

Štvrťfinále:

Slovensko – Francúzsko 2:0

Csejtey, Jambor – Bouvais, Messi 3:2

Csejtey – Bouvais 3:2

Semifinále:

Slovensko – Švédsko 2:1

Csejtey, Jambor – Anderssson, Rignell 2:3

Jambor – Andersson 3:2

Csejtey – Rignell 3:1

Finále:

Slovensko – Ukrajina 0:2

Csejtey, Jambor – Diduch, Mai 1:3

Jambor – Diduch 0.3


ME 2015: dvojkári dnes o zlato, osmičkári o finále

Slovenskí reprezentanti v skupine TT2 nastúpia o 12:00 vo finále proti Francúzsku. Ešte predtým o 10:00 čaká náš ďalší tím v skupine TT8 semifinále so Švédskom. V prípade úspechu by si osmičkári zahrali tiež o zlato o 14:00.


Po smole v singloch sa teda v súťaži družstiev naši stolní tenisti presadili a privezú domov dve medaile. Rozhodlo o tom včerajšie víťazstvo trojice Riapoš, Revúcky, Ludrovský (TT2) nad Španielskom 2:1 a dvojice Csejtey-Jambor (TT8) nad Francúzskom 2:0.

Sledujte live na http://parabordtennis.dk/forside/webcast/

10:00 TT8 Slovensko – Švédsko stôl č. 2

12:00 TT2 Slovensko – Francúzsko stôl č. 10


ME súťaž družstiev: Riapošovci hrajú o medaile

Vo Vejle dnes napoludnie dohrali skupinovú fázu súťaže družstiev. Najlepšie sa darilo našim zástupcom v skupine TT2 - Ján Riapoš, Rastislav Revúcky, Martin Ludrovský, ktorí zdolali oboch súperov a z prvého miesta postúpili do semifinále. Štvrťfinále čaká dvojicu v TT8 Richard Csejtey - Miroslav Jambor.


Naši stojaci reprezentanti postúpili s jedným vížazstvo a jednou prehrou. Tú utrpeli s favorizovanou Ukrajinou, keď im nepomohol ani nečakaný triumf Csejteya nad jednotkou v tejto skupine Diduchom.„Štvorkári“ Peter Mihálik - Andrej Mészáros po dvoch prehrách ukončili účinkovanie na ME už v základnej skupine.Sledujte dnes live na http://parabordtennis.dk/forside/webcast/o 14. hod - štvrťfinále Slovensko - Franczúzsko (TT8, stôl č. 3)o 15:30 hod. - semifinále Slovensko - Španielsko (TT2, stôl č. 12)Držíme palce! Výsledky:TT2Slovensko – Taliansko 2:0Riapoš, Revúcky – Vella, Crossara 3:1Ludrovský – Vella 3:1Slovensko – Srbsko 2:0 Riapoš, Revúcky – Perlič, Petkovič 3:0Revúcky – Radišič 3:1TT4Slovensko – Turecko 0:2Mihálik, Mészáros – Ozturk, Turan 0:3Mészáros – Ozturk 1:3Slovensko – Nemecko 1:2Mihálik, Mészáros – Guertler, Kober 3:1Mészáros – Guertler 0:3Mihálik – Kober 0:3 TT8Slovensko – Ukrajina 1:2Csejtey , Jambor – Diduch, Mai 0:3Csejtey – Diduch 3:1Jambor – Mai 1:3Slovensko – Holandsko 2:1Csejtey, Jambor – Montanus, van Amerongen 3:1Jambor – Montanus 1:3Csejtey – van Amerongen 3:0

ME 2015 Dánsko: stolných tenistov čaká tímová súťaž

Po súťaži jednotlivcov sa dnes rozbehne v dánskom meste Vejle súťaž družstiev, v ktorej bude mať Slovensko tri želiezka v ohni. Naše najväčšie medailové očakávania sa opäť sústredia na skupinu TT2, v ktorej nastúpi trio paralympijských víťazov z Londýna 2012 Ján Riapoš, Rastislav Revúcky a Martin Ludrovský.


Ďalší vozíčkarský tím máme v TT4 a medzi stojacimi v TT8.

„Dvojkárov“ dnes čakajú o 10:30 Taliani a o 17:00 Srbi. Dvojicu Peter Mihálik - Andrej Mészáros (TT4) preveria popoludní Turci (15:30) a zajtra o 10:30 Nemci. V TT8 sa Richard Csejtey a Miroslav Jambor stretnú dnes o 14:00 s favorizovanými Ukrajincami a zajtra o 8:00 s Holanďanmi.

Sledujte live na http://parabordtennis.dk/forside/webcast/

Včera popoludní sa naša výprava stretla s veľvyslancom SR v Dánsku Borisom Gandelom. Tomáš Varga sa dnes zúčastní na seminári technických delegátov.


Bencont Dolný Kubín čaká v sobotu domáca premiéra

Jediný slovenský účastník ČSHL (Česká sledgehokejová liga) sa prvýkrát predstaví na domácom ľade v sobotu 17. októbra o 14. hod. na Zimnom štadióne v Púchove proti HC Sledge Studénka. O deň neskôr privíta na rovnakom mieste o 10:30 hod. tím SOHO Olomoučtí Kohouti.


Náš tím, za ktorý hrajú slovenskí reprezentanti, vstúpil v tejto sezóne prvýkrát do českej ligy. Má za sebou dva zápasy – po prehre s SKV Sharks Karlove Vary 1:10 porazil HC Litvínov 8:0. Martin Joppa sa zaskvel v týchto dvoch zápasov siedmymi gólmi.

Klub odohrá svoje domáce zápasy v Púchove, čo bola podmienka českej strany – zvoliť dejisko v blízkosti hraníc a diaľnice. Aj naďalej však bude mať v názve Dolný Kubín, nakoľko toto mesto už roky pomáha našim hokejistom.

Príďte v sobotu a nedeľu povzbudiť jediný slovenský sledgehokejový tím na púchovský zimák!