Zajtra nás čaká stolnotenisová liga

V sobotu 23.7.2016 sa bude konať v Bratislave na Černockého 6 stolnotenisová liga, ktorá sa začne ráno o 10:00.


Uskutoční sa III. kolo ligy vozičkárov a III. kolo ligy stojacich v stolnom tenise.

Podrobný program:

časový program: 09,00 – 09,30 prezentácia hráčov

09,30 – 10,00 žrebovanie súťaže

10,00 – začiatok súťaže

 

Aktuálne prihlásení športovci:

Vozičkári

 1. Riapoš
 2. Mészáros + 1
 3. Mihálik
 4. Revúcky
 5. Ludrovský +1
 6. Kánová + 1
 7. Benko +1
 8. Polkoráb + 1
 9. Koščo
 10. Kamien + 1
 11. Maťuš + 1
 12. Kližan + 1
 13. Lovaš + 1
 14. Pírová + 1
 15. Dobrovodská + 1
 16. Trávníček + 1

 

Stojaci

 1. Csejtey
 2. Jambor
 3. Csémy
 4. Rosinčin
 5. Pagáč + 1
 6. Valach
 7. Sadecký +1

 

 

Organizátori

 1. Lackovič
 2. Dragaš
 3. Ľ. Dobrotka
 4. Vaculová Monika
 5. Vaculová Barbora
 6. Šišková Eva
 7. Kuračka Peter
 8. Pavol Valko
 9. Cibulka Roman

Zberači:

 1. Lackovič Ján
 2. Šimanský
 3. Laciková Jana
 4. Miklovič Dávid

 


Hľadáme talenty – I. motivačný kemp

Cez víkend nám opäť štartuje už tradičný kemp mládeže na Remate pri Handlovej.


Júnový kemp začína v nedeľu 24.7. a potrvá do najbližšej soboty 30.7.2016. Účastníkov čaká bohatý program, keď už v pondelok si budú  môcť vyskúšať aj s našimi športovcami Tomášom Masarykom a Marekom Gergelym tenis na vozíku, taktiež prídu odprezentovať svoje športy Veronika Vadovičová, Martin France, Helena Hanková, Lukáš Kližan, Peter Kaščák a Miška Balcová. Popri športových aktivitách čakajú deti aj sprievodné programy v podobe návštevy ZOO prípadne rybolovu. V lete nás čaká ešte jeden motivačný kemp, ktorý sa uskutoční v polovici augusta od 14.8. do 20.8.2016.

Valné zhromaždenie SPV v piatok

V piatok 22. júla 2016 od 15.00 h sa bude v hoteli Chopin v Bratislave konať Valné zhromaždenie Slovenského paralympijského výboru so schvaľovaním nominácie na Paralympijské hry 2016 v Riu de Janeiro. 


Po skončení VZ bude o 17.00 h na tom istom mieste tlačová beseda k nominácii a zaznejú aj ďalšie informácie o účasti slovenských športovcov na PH v Riu. Dnes ešte zasadá o 14:00 Štáb PH Rio 2016 a následne zajtra o 12:00 začína Výkonný výbor Slovenského paralympijského výboru.

Bývalý motokrosár krotí celuloid

Stolnotenisový tím v skupine TT2 je na všetkých vrcholných podujatiach takpovediac medailovou istotou. Donedávna bolo tvorené duom Riapoš – Revúcky, po pekinskej paralympiáde sa rozšírilo o ďalšieho člena. Košický rodák MARTIN LUDROVSKÝ je tretím kamienkom v partii, ktorá ani z Ria nechce letieť domov bez cenného kovu.


Martin pochádza z malej dedinky Obišovce, ktorá sa nachádza na polceste medzi Košicami a Prešovom, neďaleko Kysaku. Vyučil sa na Strednom odbornom učilišti strojníckom v Košiciach za opravára strojov a zariadení a pracoval v odvetví automobilizmu navrhoval štúdie áut a podľa nich aj autá upravoval. V Košiciach mal firmu, kde pod jednou strechou našli zákazníci komplexnú predajňu, autoservis, pneuservis aj tunningovú dieľňu. Práca i zábavka hodná veľkého chlapa. „Presne tak. Živil som sa svojim koníčkom, čo sa málokomu podarí a bolo to moje najkrajšie obdobie“. V istom čase bol v Košiciach dokonca jediný, kto poskytoval takéto komplexné služby. Lietal nad motorkou Čo sa týka športových koreňov v rodine, tie vraj nenachádza. Ale o sebe hovorí, že odjakživa disponoval športovým a súťažným duchom. Minimálne, čo sa motorizmu týka. Jazdil na Slovensku automobilovú rely a zároveň aj súťaže pre nelicenčných jazdcov v motokrose. Toto hobby sa mu napokon stalo osudným. Dátum 4. júla 2005 zostane natrvalo zapísaný v jeho životnom kalendári. „Vybral som sa na tréning na motokrosovú trať v Prešove. Tréning prebiehal úplne v pohode a po krátkom oddychu som si povedal, že si dám ešte posledné dve kolá. Hneď v prvom som pred jedným zo skokov dostal kŕče do rúk, nedokázal som ubrať a nabral som vysokú rýchlosť. Vo vzduchu mi kŕče povolili, motorka mi však ušla a ja som z výšky troch vážnom telesnom znevýhodnení. „K stolnému tenisu som sa dostal vďaka Jankovi…

Curling do Ameriky

Včera odletela naša curlingová reprezentácia na medzinárodný turnaj do Ameriky. Samotné podujatie začína 20.7. a končí 24.7.2016.


Turnaj sa uskutoční v meste Cape Cod sídliacom v Massachusetts. Usporiadateľom je miestny club Cape Cod curling club, nezisková organizácia založená v roku 1969. Hlavnou náplňou klubu je umožniť vzdelanie a rozvoj curling vo všetkých vekových kategóriách. Pre našich curlerov je to jedno z podujatí v príprave na Zimné paralympijské hry v Pyeongchang, ktoré sa uskutočnia 9.3. až 18.3.2018 a na ktoré majú zabezpečenú miestenku na základe marcových MS v curlingu na vozíku. „Naši hráči v konečnom hodnotení skončili na 9. mieste a získali dva body, ktoré  ich s konečnou platnosťou posúvajú do Pyeongchangu“, uviedol tréner František Pitoňák.

Nominácia: 

Športovci
Radoslav Ďuriš
Dušan Pitoňák
Monika Kunkelová
Imrich Lyocsa
Peter Zaťko

Realizačný tím
František Pitoňák
Milan Bubeník


Boccia OPEN 2016 - vydarený a zábavný turnaj...

Celkovo vyše 50 účastníkov, z toho 32 hráčov od Rožňavy, Košíc, Sabinova až po Prešov, sa vo štvrtok 14.07.2016 zúčastnilo otvoreného, integračného turnaja v paralympijskom športe boccia.


V poradí už siedmy ročník akcie pod názvom „Boccia OPEN“ sa uskutočnil v Kultúrnom zariadení PKO Prešov na sídl. Šváby. Práve v týchto upravených, bezbariérových priestoroch majú, už štvrtý rok, svoje domovské právo „tréningové centrum“ športovci s telesným postihnutím - prešovskí boccisti. Občianske združenie a športový klub ZOM Prešov zorganizoval tradičné športové stretnutie s charakterom „dňa otvorených dverí“ pre podporovateľov, fanúšikov, verejnosť a všetkých ostatných záujemcov, s cieľom propagácie tohoto výnimočného športu, ako aj poďakovania sa spolupracovníkom a partnerom. Podujatie začalo o 10:00 hod. otváracím príhovorom predsedu o.z. Borisa Klohnu. Prihlásení hráči boli následne vyžrebovaní do 16-tich dvojíc. Hralo sa na dvoch korektných kurtoch s linoleovým povrchom, na dve, a od semifinále na štyri smeny, neúprosným, vyraďovacím KO-systémom. Sútažili mezdi sebou ligoví hráči, deti a juniori, asistenti, pomocníci a dobrovoľníci. Na terase sa pre všetkých pripravoval kotlíkový guláš. Po obede turnaj vyvrcholil finálovými zápasmi. Na treťom mieste napokon skončil Ľubomír Svat z Prešova, druhý bol Jozef Mata z Rožňavy a víťazkou sa stala Anka Mihová z Košíc. Víťazi obdržali ceny a diplomy. Všetci si dobre zašportovali a zabavili sa. Poďakovanie patrí Kultúrnemu zariadeniu PKO Prešov na Šváboch pod vedením Mgr. Janky Imrichovej za to, že máme kde trénovať, organizátorom zo ZOM Prešov za prípravu akcie, Emily Mihovej za pekné…

Reprezentácia v sledge hokeji začína už dnes sústredením v Leviciach.

Levický zimný štadión sa teda pripravuje na príchod sledge hokejovej reprezentácie. „Mali by prísť v pondelok a mali by sa zdržať do stredy. Ohlásili sa nám s tým, že by radi absolvovali krátke sústredenie u nás v Leviciach.


My sme im v tom samozrejme radi vyhoveli. V Leviciach je ľadová plocha pripravená skôr ako vo väčšine iných miest, takže využili možnosť trénovať skôr,“ prezradil o tréningovom kempe reprezentácie v Leviciach šéftréner HK Levice Július Beňuš. Reprezentanti absolvujú v Leviciach len tréningy, ich historicky prvý zápas na levickom štadióne si teda tento týždeň nepozrieme. „Hráči budú mať dva tréningy denne. Bude to niečo ako vstupné sústredenie do novej sezóny,“ povedal Beňuš. Pre levický klub je takáto reprezentačná akcia dobrou reklamou. „Každá reprezentačná akcia je skvelá reklama pre náš klub, s čím úzko súvisí aj záujem ľudí z okolia o hokej. Bohužiaľ, momentálne nemáme takýchto možností veľa, ale ja verím, že v budúcnosti v Leviciach uvidíme ďalšie reprezentačné výbery,“ dúfa šéftréner hokejistov Levíc. On sám je na tréningy veľmi zvedaví a napriek tomu, že počas ich návštevy v Leviciach nebude k dispozícií, ich tréningy bude vidieť. „Rád by som sa na ich tréningy išiel pozrieť, ale v tom čase nebudem v Leviciach, takže budem musieť niekoho poveriť aby ich nahral a ja si to pozriem neskôr,“ povedal šéftréner HK Levice Július Beňuš. zdroj:sme.sk

UCI svetový pohár v cestnej paracyklistike - update

Cez víkend boli na programe UCI svetového pohára v cestnej paracyklistike cestné preteky s hromadným štartom. V sobotu 16.7. štartovala z našich reprezentantov len Anna Oroszová v skupine WH3. Na náročnej trati v meste Elorrio si počínala veľmi dobre a obsadila vynikajúce 2. miesto.


V nedeľu dopoludnia sa na štart pretekov v okolí mesta Mungia postavili úradujúci majster sveta Patrik Kuril a líder svetového pohára Jozef Metelka (obaja MC4). J. Metelka spolu s Talianom Michele Pittacolom zaútočili už v prvom z 8 kôl a postupne si vypracovali takmer 3 minútový náskok na pelotón. Svoj únik udržali až do cieľa – zvíťazil taliansky pretekár Pittacolo, ktorý prešiel cieľom 6 sekúnd pred Metelkom, ktorý sa stal druhý rok po sebe celkovým víťazom svetového pohára. Patrik Kuril špurtoval v hlavnej skupine a obsadil 5. miesto. V popoludňajších hodinách odštartovali naši poslední pretekári Vladislav Janovjak (MB) s pilotom Jánom Gallikom. Už v prvom kole z 9 sa od pelotónu odpútala šestica tandemov, medzi ktorými nechýbal ani ten náš. Janovjak s Gallikom pár krát zaútočili, ani jeden atak však nebol úspešný. Vedúca skupina vo veľkej horúčave postupne zvyšovala svoj náskok a do mierneho stúpania pred cieľom prišla spoločne. Najviac síl mali v závere majstri sveta Ignacio Avila Rodriguez s pilotom Joanom Font Bertolim zo Španielska. Slovenská dvojica V. Janovjak – J. Gallik obsadila výborné 5. miesto, keď za víťaznými Španielmi zaostala 8 sekúnd. Slovenské družstvo paracyklistov odchádza zo svetového pohára v Bilbau s bilaciou 1 zlatá (Metelka, časovka), 2 strieborné (Oroszová a Metelka, cestný pretek) a 1 bronzová (Oroszová, časovka) medaila. Okrem toho sme získali ešte dve piate (Kuril a Janovjak + Gallik, cestný pretek) a jedno šieste miesto …

Aj dnes o 20:40

Svoju paralympijskú premiéru zažila pred ôsmimi rokmi v Pekingu, presnejšie v Hongkongu, kde sa konali jazdecké súťaže. Na požičanom maďarskom koni Libbrno obsadila Katarína Jobbágyová v drezúre 7. miesto.


Do Ria de Janeiro s vlastným tmavým hnedákom Sterngreiferom. Vo voľnom preklade má meno, ktoré siaha na hviezdy. V pondelkovej rubrike Bez limitov v Slovenskom rozhlase od 20.40 Katarína prezradí, ako ho našla, ako si navzájom dôverujú aj to, ako jej pri zdravotnom znevýhodnení jazdenenie pomáha. Spolu s trénerkou Magdalénou Pokornou naznačia aj niečo o športových ambíciách na paralympijských hrách, ktoré sa v Brazílii začínajú už 7. septembra.   


UCI svetový pohár v cestnej paracyklistike

V dňoch 15. – 17. júla sa v španielskom Bilbau koná finálové kolo UCI svetového pohára v cestnej paracyklistike. Pre slovenských reprezentantov (Anna Oroszová, Jozef Metelka, Patrik Kuril a Vladislav Janovjak s pilotom Jánom Gallikom) predstavuje toto podujatie poslednú súťažnú previerku pred nadchádzajúcimi Paralympijskými hrami v Rio de Janeiro.


V piatok bola na programe časovka jednotlivcov, v ktorej sa darilo všetkým našim pretekárom. Jozef Metelka premenil piaty tohtoročný štart na svetovom pohári v piate víťazstvo a potvrdil tak pozíciu vedúceho pretekára SP v skupine postihnutia MC4. Ďalšie pódiové umiestnenie slovenskej výpravy zaznamenala v skupine WH3 (handbike) Anna Oroszová, ktorá v časovke obsadila 3. miesto. Patrik Kuril (MC4) skončil na veľmi dobrej 5. priečke a tandem Vladislav Janovjak – Ján Gallik bol 6. V sobotu 16. júla sa na štarte cestných pretekov predstavíla aj A. Oroszová, ktorá skončila na druhom mieste, ostatní naši pretekári budú v cestných pretekoch štartovať v nedeľu. Výsledky všetkých skupín môžete nájsť na stránke UCI.ch Výsledky piatok 15.7.2016   Rank Name Nat. Age* Result 1 Jozef METELKA SVK 30 26:31.29 2 Sergey PUDOV RUS 30 27:20.27 3 Cesar NEIRA PEREZ ESP 37 27:30.48 4 Jiri JEZEK CZE 42 27:33.27 5 Patrik KURIL SVK 37 27:39.79 6 Diégo German DUENAS GOMEZ COL 26 27:55.23 7 David CALMON FRA 40 28:27.02 8 Michele PITTACOLO ITA 46 28:28.98 9 Guilermo PRIETO HORTELANO ESP 42 29:43.34 10 Nikita NAGNIBEDOV RUS 27 29:58.64 11 Leonel SOLIS CRC 51 30:51.09 12 Ronan GRIMES IRL 28 30:58.7 13 Jose CASTANHEIRA POR 32 31:24.65 14 Daniel MIÑANA SANCHEZ ESP 37 31:36.47 15 Joao MONTEIRO POR 29 32:20.43 16 Paulo TEIXEIRA POR 26 34:41…