Hokej na sánkach: po troch víťazstvách dve prehry s favoritmi

Slovenský tím Bencont Dolný Kubín odohral počas víkendu ďalšie dva zápasy v českej lige (ČSHL). V oboch sa stretol so súpermi, ktorí patria výkonnostne do prvej polovice tabuľky. V sobotu prehral v Pardubiciach 1:7 a v nedeľu v Neratoviciach s pražskou Spartou 0:7.

„Výjazd nám tentokrát nevyšiel. Domáci síce boli v obidvoch prípadoch favoritmi, ale také vysoké prehry sme neočakávali. Nezostáva nám nič iné, iba dúfať, že sme načerpali skúsenosti a prehry nás do budúcnosti posilnia“, zhodnotil víkendové dvojkolo kapitán tímu Peter Štít.

V Pardubiciach nedokázali naši ustrážiť najväčšiu hviezdu súpera a najlepšieho strelca ČSHL - nemeckého reprezentanta Bernharda Heringa. Po prvýkrát sa presadil v ôsmej minúte a do konca zápasu dal spolu 5 gólov. Bencont klesol v tabuľke na šieste miesto.

.

Sobota 7.11. SHK Pardubice - Bencont Dolný Kubín 7:1

Góly: 8. Hering, 10. Hering, 15. Kubeš (Michalec), 16. Hering (Kubeš), 20. Hering (Korinek), 34. Pavel, 44. Hering – 42. Stašák

Nedeľa 8.11. HC Sparta Praha – Bencont Dolný Kubín 7:0

Góly: 2. Z. Krupička (Frolík), 3. Z. Krupička, 10. Zapletal, 16. Raul (Zikmund), 19. Raul, 43. Z. Krupička (Zapletal), 43. Raul

Rím: slovenské zlato v kombi freestyle!

Slovenský pár Helena Kašická - Peter Vidašič zvíťazil na IPC MS 2015 v tanečnom športe na vozíku v kategórii kombi freestyle pred kórejskou dvojicou Hie-Jeang Jang/Lee Young Ho a Izraelčanmi Anna Vaishbein/Gil Mazor. Šampionát sa koná počas víkendu v Ríme a štartuje na ňom 150 tanečníkov z 25 krajín.

Už predtým si naša najlepšia dvojica vybojovala striebro v latinskoamerických tancoch. Dnes ju ešte čaká obhajoba svetového prvenstva z Tokia 2013 v štandardných tancoch. Okrem nich štartujú v Ríme aj ďalšie dva slovenské páry Mária Gazdíková - Maroš Olejár (LWD1, combi STT, LAT ) a Mária Dutková - Martin Šolc (LWD 2, combi STT, LAT).

Fort Benning: na záver ešte tímový bronz

Slovenskí reprezentanti v športovej streľbe dali bronzovú bodku za svojim účinkovaním na Svetovom pohári v americkom Fort Benningu, keď v záverečnej disciplíne R6 ľubovoľná malokalibrovka v ľahu 50 m mix obsadili v zložení Vadovičová - Široký - Malenovský tretie miesto za SAE a Veľkou Britániou.

V individuálnej súťaži skončila v tej istej disciplíne Veronika Vadovičová štvrtá. Z USA si tak okrem štvrtého miesta odviezla dve prvenstvá (R2, R3), jedno druhé miesto (R8) v súťaži jednotlivcov, prvé (R3) a tretie miesto (R6) zo súťaže družstiev. Radoslav Malenovský si 5. miestom v R3 zabezpečil ako druhý slovenský strelec účasť na PH 2016 v Riu.

Ďalší triumf Vadovičovej, Malenovský s miestenkou do Ria!

Veronika Vadovičová vyhrala včera v americkom Fort Benningu ďalšiu disciplínu - R3 vzduchová puška 10 m mix s novým európskym rekordom 211, 9 bodu. Ten sa podaril aj družstvu, ktoré vyhralo pred SAE a Veľkou Britániou tímovú súťaž v rovnakej disciplíne.

Veľkú radosť prinieslo našej výprave 5. miesto Radoslava Malenovského, ktoré znamená druhú streleckú miestenku pre Slovensko na budúcoročných

Fort Benning: po prvenstve tentokrát druhé miesto Veroniky Vadovičovej

Aj pri svojom druhom štarte na Svetovom pohári v streľbe v americkom Fort Benningu sa Veronika Vadovičová dostala na stupeň víťazov. Tentokrát vybojovala striebornú medailu v disciplíne R8 ľubovoľná malokalibrovka 50 m ...

... za Austrálčankou Natalie Smith a pred Nemkou Elke Seeliger.

Dnes je na programe súťaž R3 vzduchová puška 10 m mix, kde okrem Veroniky štartujú aj naši ďalší dvaja reprezentanti Jozef Široký a Radoslav Malenovský.

Aktuálnu formu našich plavcov preverí zimný šampionát v Poľsku

Slovenských plavcov čaká v Štetíne posledná tohtoročná previerka - v dňoch 30. novembra - 6. decembra budú štartovať na otvorených zimných majstrovstvách Poľska (Winter Open Polish Championship 2015). Na preteky je prihlásených deväť slovenských plavcov.

Karina Petrikovičová, Viktor Kemény, Patrícia Ščasnárová, Daniel Izsóf, Tatiana Blattnerová, Jadranka Marič, Adam Riečičiar, Marek Sloboda a Miroslav Šušnyák. Okrem Poľska budú môcť ešte zabojovať o účasť v Riu na ďalších pretekoch v roku 2016 v Esbjergu, Berlíne, Egeri a najmä na ME 2016 na Madeire.

V dňoch 23. - 25. októbra štartovali v Nových Zámkoch na Pohári Delfína TPŠ a Majstrovstvách Slovenska zdravotne znevýhodnených športovcov v plávaní. Najhodnotnejší výkon zaplával medzi mužmi Viktor Kemény v disciplíne 50 m prsia (610 b.), u žien Tatiana Blattnerová v disciplíne 100 m prsia (557 b.). Medzi žiakmi do 15 rokov boli najlepší Viktor Verba a Alex Hrušovský. Informoval reprezentačný tréner Ladislav Struhár.

Vadovičová stále v skvelej forme – vyhrala aj vo Fort Benningu!

Najlepšia slovenská strelkyňa Veronika Vadovičová zvíťazila vo svojej úvodnej disciplíne R2 10 m vzduchová puška v stoji ženy na poslednom tohtoročnom podujatí Svetového pohára v americkom Fort Benningu pred Nórkou Monicou Lillehagen a Američankou Tammy Delano.

Čakajú ju ešte tri individuálne disciplíny (R3, R6 a R8) a spolu s Radoslavom Malenovským a Jozefom Širokým aj dve tímové súťaže. Vadovičová má zatiaľ ako jediná slovenská strelkyňa zabezpečenú účasť na PH 2016. Podujatie 2015 IPC Shooting World Cup Fort Benning potrvá do soboty 7. novembra.

Boccia: v jednotlivcoch sa najďalej dostal Andrejčík

V kolumbijskom Santiago de Cali pokračoval Svetový pohár 2015 vyraďovacími bojmi v súťaži jednotlivcov. Cez brány osemfinále prešiel z našej štvorice iba Samuel Andrejčík (BC4). Vo štvrťfinále však podľahol Portugalcovi Domingosovi Vieirovi po napínavom priebehu 3:5.

V kategórii BC2 bol nad sily Róberta Mezíka Zhiqiang Yan z Číny, ktorý nad našim hráčom vyhral 8:1. Tomáš Král vo vyrovnanom zápase nestačil na Bernda Meintsa z Holandska a podľahol mu 2:4.

Ani Róbertovi Ďurkovičovi sa v kategórii BC4 nepodarilo postúpiť ďalej, keď ho porazil Dezső Béres z Maďarska po výsledku 8:2. Andrejčík zdolal v osemfinále domáceho reprezentanta Dubana Celyho v tie - breaku (3:3, 1:0).

Uspeli sme však v tímoch BC1/BC2, kde naši skončili na prvom mieste a bronz si z Kolumbie odváža pár BC4. Výprava sa vracia na Slovensko zajtra.

Slovenskí boccisti už vybojovali v Kolumbii zlato i bronz!

Na World Open 2015 v boccii v Santiago de Calí sa výborne darí slovenským reprezentantom. Pár BC4, ktorý mal už pred Kolumbiou istú účasť na PH 2016, obsadil tretie miesto, družstvo BC1/BC2 vo svojej súťaži dokonca zvíťazilo. Dnes dokončia individuálnu súťaž, v ktorej máme v hre štyroch zástupcov.

Tím BC1/BC2 zdolal vo finále Hongkong 5:3, keď predtým si poradil v semifinále s Čínou 10:2. Pár BC4 po víťazstve z základnej skupine prehral sice semifinálový súboj s Thajskom 2:4, ale v „malom“ finále o bronz porazil Potrtugalsko 8:2.

V dobrých výkonoch pokračovali naši aj v individuálnej súťaži, kde postúpili až štyria z piatich zo základnej skupiny do vyraďovacích bojov. Róbert Mezík a Tomáš Král (BC2) a dvojica „štvorkárov“ Samuel Andrejčík a Róbert Ďurkovič sa prebojovali do osemfinále, zo skupiny nepostúpil iba Jakub Nagy (BC1).

Streľba: vo Fort Benningu posledná šanca na Rio 2016

Zajtra odlieta výprava slovenských reprezentantov v športovej streľbe na posledné preteky Svetového pohára (2015 IPC Shooting World Cup) do amerického Fort Benningu. Zároveň ide poslednú možnosť vybojovať si účast na PH 2016 v Riu. Súťaž sa bude konať v dňoch 1. - 7. novembra.

Spolu s Veronikou Vadovičovou, ktorá má ako jediná slovenská strelkyňa istú účasť na budúcoročných hrách, cestujú do USA aj Radoslav Malenovský a Jozef Široký. Rovnaká zostava nás reprezentovala na PH 2012 v Londýne. Mužská dvojica však bude musieť na vojenskej základni v štáte Georgia o účasť v Riu tvrdo zabojovať. Oboch čakajú po tri individuálne disciplíny (R3, R6 a R7) a ešte dve súťaže tímov. Ako doprovod cestujú Dušan Malenovský a Milan Goleňa.