Stolní tenisti najskôr v Lašku, potom v Bratislave

03.05.2016

  Stolní tenisti najskôr v Lašku, potom v Bratislave

Od stredy do soboty prebehne v slovinskom Lašku tradičný medzinárodný stolnotenisový turnaj Slovenia Open 2016, na ktorom bude štartovať sedem slovenských reprezentantov. Ide o rovnakých hráčov, ktorí sa nominovali aj na PH 2016 do Ria. 


V dňoch 4. a 5. mája sa odohrajú súťaže jednotlivcov, v sobotu 7. mája vyvrcholí turnaj finálovými zápasmi súťaže družstiev. Slovensko budú v Lašku reprezentovať Ján Riapoš, Martin Ludrovský, Rastislav Revúcky (všetci TT2), Alena Kánová (TT3), Peter Mihálik (TT4), Miroslav Jambor (TT7), Richrd Csejtey (TT8), reprezentačný tréner Saša Dragaš a asistent reprezentačného trénera Jozef Bardoň.

Naši sú v Slovinsku už od štvrtka 28. apríla, nakoľko do zajtra tu absolvujú tréningové sústredenie. Po skončení turnaja sa väčšina účastníkov presunie do Bratislavy na Alison Slovakia Open 2016. Oba turnaje majú faktor 40.

K slovenskej sedmičke sa doma pripoja aj ďalší nominovaní hráči.


RIO 2016 - otvorili olympijskú dedinu

Organizačný výbor RIO 2016 v nedeľu 24.7.2016 oficiálne otvoril svoju olympijskú dedinu pre najlepších športovcov sveta.


Organizátor zdôraznil, že akékoľvek nepríjemnosti sa vyriešia do 48 hodín. Dedinu tvorí 31 budov s 3604 bytmi, ktoré budú hostiť viac ako 17 tisíc športovcov a realizačných tímov. Dedina je postavená v susedstve Recreio dos Bandeirantes v západnej časti Ria a je v blízkosti olympijského parku Barra. Vyše 900 ľudí zo 66 národných olympijských výborov prišlo do olympijskej dediny v nedeľu popoludní, vrátane asi 200 športovcov z 20 rôznych krajín, vrátane Veľkej Británie, Kanady a Holandska. Olympijská dedina bola otvorená starostom mesta Rio Eduardo Paes, prezidentom organizačného výboru RIO 2016 Carlos Arthur Nuzman a basketbalistkou Janeth Arcain, dvojnásobnou olympijskou víťazkou, ktorá je zároveň starostkou olympijskej dediny. „Sme veľmi potešení, že sme sa dostali k tejto príležitosti, ktorá je znakom začiatku RIO 2016,“ povedal Nuzman. V dedine sú k dispozícií rekreačné oblasti, cyklotrasy, obrovská posilňovňa a jedáleň s rozlohou 27 tisíc štvorcových metrov s kapacitou 5000 ľudí. Hosťom bude ponúkaná široká škála medzinárodných jedál, vrátane výberu tých najlepších brazílskych.

Valné zhromaždenie SPV

Valné zhromaždenie Slovenského paralympijského výboru schvalilo nomináciu športovcov na Paralympijské hry Rio 2016.


Na piatkovom zasadnutí valného zhromaždenia SPV je známe finálne zloženie slovenskej výpravy na blížiace sa XV. Paralympijské hry v brazílskom Riu de Janeiro, ktoré sa budú konať od 7-18. septembra 2016. Schvaľovanie nominácie bolo najdôležitejším bodom valného zhromaždenia, ktoré sa konalo v hoteli Chopin na Galvaniho ul. v Bratislave. Valnému zhromaždeniu predchádzalo štvrtkové zasadnutie Štábu Rio 2016 a zasadnutie Výkonného výboru SPV. Nominácia športovcov na PH RIO 2016: VEDENIE VÝPRAVY: Samuel Roško(vedúci výpravy), Tomáš Varga, Maroš Čambal, František Pisarčík (lekár), Stanislav Kliman (fyzioterapeut), Nesvija Trepačová (masér) ATLETIKA: Adrián Matušík, Marián Kuřeja, Ján Botcher (tréner), Jana Sučíková (doprovod) BOCCIA: Samuel Andrejčík, Michaela Balcová, Lenka Ďurdinová, Róbert Mezík, Jakub Nagy, Róbert Ďurkovič, Tomáš Král, Martin Strehársky (náhradnik), Lukáš Baláži(náhradník), Peter Balco (doprovod), Martin Gabko (tréner), Carlos Moreno (doprovod), Pavel Král (doprovod), Ľudmila Andrejčíková (doprovod), Jozef Matúš (doprovod), CYKLISTIKA: Vladislav Janovjak, Ján Gallik (pilot), Patrik Kuril, Anna Oroszová, Jozef Metelka, Kyleigh Manners (tréner), Branislav Režňák (tréner), Patrik Chlebo (servisný technik), Milan Orosz (doprovod) DREZÚRA: Katarína Jobaggyová, Magdaléna Pokorná (tréner), Helena Hánková (vedúca športu), Sterngreifer (kôň)  LUKOSTREĽBA: Marcel Pavlík, Peter Kinik, Ingrid Šilonová (doprovod), Vladimír Majerčák (vedúci športu) PLÁVANIE: Karin…

Zajtra nás čaká stolnotenisová liga

V sobotu 23.7.2016 sa bude konať v Bratislave na Černockého 6 stolnotenisová liga, ktorá sa začne ráno o 10:00.


Uskutoční sa III. kolo ligy vozičkárov a III. kolo ligy stojacich v stolnom tenise.

Podrobný program:

časový program: 09,00 – 09,30 prezentácia hráčov

09,30 – 10,00 žrebovanie súťaže

10,00 – začiatok súťaže

 

Aktuálne prihlásení športovci:

Vozičkári

 1. Riapoš
 2. Mészáros + 1
 3. Mihálik
 4. Revúcky
 5. Ludrovský +1
 6. Kánová + 1
 7. Benko +1
 8. Polkoráb + 1
 9. Koščo
 10. Kamien + 1
 11. Maťuš + 1
 12. Kližan + 1
 13. Lovaš + 1
 14. Pírová + 1
 15. Dobrovodská + 1
 16. Trávníček + 1

 

Stojaci

 1. Csejtey
 2. Jambor
 3. Csémy
 4. Rosinčin
 5. Pagáč + 1
 6. Valach
 7. Sadecký +1

 

 

Organizátori

 1. Lackovič
 2. Dragaš
 3. Ľ. Dobrotka
 4. Vaculová Monika
 5. Vaculová Barbora
 6. Šišková Eva
 7. Kuračka Peter
 8. Pavol Valko
 9. Cibulka Roman

Zberači:

 1. Lackovič Ján
 2. Šimanský
 3. Laciková Jana
 4. Miklovič Dávid

 


Hľadáme talenty – I. motivačný kemp

Cez víkend nám opäť štartuje už tradičný kemp mládeže na Remate pri Handlovej.


Júnový kemp začína v nedeľu 24.7. a potrvá do najbližšej soboty 30.7.2016. Účastníkov čaká bohatý program, keď už v pondelok si budú  môcť vyskúšať aj s našimi športovcami Tomášom Masarykom a Marekom Gergelym tenis na vozíku, taktiež prídu odprezentovať svoje športy Veronika Vadovičová, Martin France, Helena Hanková, Lukáš Kližan, Peter Kaščák a Miška Balcová. Popri športových aktivitách čakajú deti aj sprievodné programy v podobe návštevy ZOO prípadne rybolovu. V lete nás čaká ešte jeden motivačný kemp, ktorý sa uskutoční v polovici augusta od 14.8. do 20.8.2016.

Valné zhromaždenie SPV v piatok

V piatok 22. júla 2016 od 15.00 h sa bude v hoteli Chopin v Bratislave konať Valné zhromaždenie Slovenského paralympijského výboru so schvaľovaním nominácie na Paralympijské hry 2016 v Riu de Janeiro. 


Po skončení VZ bude o 17.00 h na tom istom mieste tlačová beseda k nominácii a zaznejú aj ďalšie informácie o účasti slovenských športovcov na PH v Riu. Dnes ešte zasadá o 14:00 Štáb PH Rio 2016 a následne zajtra o 12:00 začína Výkonný výbor Slovenského paralympijského výboru.

Bývalý motokrosár krotí celuloid

Stolnotenisový tím v skupine TT2 je na všetkých vrcholných podujatiach takpovediac medailovou istotou. Donedávna bolo tvorené duom Riapoš – Revúcky, po pekinskej paralympiáde sa rozšírilo o ďalšieho člena. Košický rodák MARTIN LUDROVSKÝ je tretím kamienkom v partii, ktorá ani z Ria nechce letieť domov bez cenného kovu.


Martin pochádza z malej dedinky Obišovce, ktorá sa nachádza na polceste medzi Košicami a Prešovom, neďaleko Kysaku. Vyučil sa na Strednom odbornom učilišti strojníckom v Košiciach za opravára strojov a zariadení a pracoval v odvetví automobilizmu navrhoval štúdie áut a podľa nich aj autá upravoval. V Košiciach mal firmu, kde pod jednou strechou našli zákazníci komplexnú predajňu, autoservis, pneuservis aj tunningovú dieľňu. Práca i zábavka hodná veľkého chlapa. „Presne tak. Živil som sa svojim koníčkom, čo sa málokomu podarí a bolo to moje najkrajšie obdobie“. V istom čase bol v Košiciach dokonca jediný, kto poskytoval takéto komplexné služby. Lietal nad motorkou Čo sa týka športových koreňov v rodine, tie vraj nenachádza. Ale o sebe hovorí, že odjakživa disponoval športovým a súťažným duchom. Minimálne, čo sa motorizmu týka. Jazdil na Slovensku automobilovú rely a zároveň aj súťaže pre nelicenčných jazdcov v motokrose. Toto hobby sa mu napokon stalo osudným. Dátum 4. júla 2005 zostane natrvalo zapísaný v jeho životnom kalendári. „Vybral som sa na tréning na motokrosovú trať v Prešove. Tréning prebiehal úplne v pohode a po krátkom oddychu som si povedal, že si dám ešte posledné dve kolá. Hneď v prvom som pred jedným zo skokov dostal kŕče do rúk, nedokázal som ubrať a nabral som vysokú rýchlosť. Vo vzduchu mi kŕče povolili, motorka mi však ušla a ja som z výšky troch vážnom telesnom znevýhodnení. „K stolnému tenisu som sa dostal vďaka Jankovi…

Curling do Ameriky

Včera odletela naša curlingová reprezentácia na medzinárodný turnaj do Ameriky. Samotné podujatie začína 20.7. a končí 24.7.2016.


Turnaj sa uskutoční v meste Cape Cod sídliacom v Massachusetts. Usporiadateľom je miestny club Cape Cod curling club, nezisková organizácia založená v roku 1969. Hlavnou náplňou klubu je umožniť vzdelanie a rozvoj curling vo všetkých vekových kategóriách. Pre našich curlerov je to jedno z podujatí v príprave na Zimné paralympijské hry v Pyeongchang, ktoré sa uskutočnia 9.3. až 18.3.2018 a na ktoré majú zabezpečenú miestenku na základe marcových MS v curlingu na vozíku. „Naši hráči v konečnom hodnotení skončili na 9. mieste a získali dva body, ktoré  ich s konečnou platnosťou posúvajú do Pyeongchangu“, uviedol tréner František Pitoňák.

Nominácia: 

Športovci
Radoslav Ďuriš
Dušan Pitoňák
Monika Kunkelová
Imrich Lyocsa
Peter Zaťko

Realizačný tím
František Pitoňák
Milan Bubeník


Boccia OPEN 2016 - vydarený a zábavný turnaj...

Celkovo vyše 50 účastníkov, z toho 32 hráčov od Rožňavy, Košíc, Sabinova až po Prešov, sa vo štvrtok 14.07.2016 zúčastnilo otvoreného, integračného turnaja v paralympijskom športe boccia.


V poradí už siedmy ročník akcie pod názvom „Boccia OPEN“ sa uskutočnil v Kultúrnom zariadení PKO Prešov na sídl. Šváby. Práve v týchto upravených, bezbariérových priestoroch majú, už štvrtý rok, svoje domovské právo „tréningové centrum“ športovci s telesným postihnutím - prešovskí boccisti. Občianske združenie a športový klub ZOM Prešov zorganizoval tradičné športové stretnutie s charakterom „dňa otvorených dverí“ pre podporovateľov, fanúšikov, verejnosť a všetkých ostatných záujemcov, s cieľom propagácie tohoto výnimočného športu, ako aj poďakovania sa spolupracovníkom a partnerom. Podujatie začalo o 10:00 hod. otváracím príhovorom predsedu o.z. Borisa Klohnu. Prihlásení hráči boli následne vyžrebovaní do 16-tich dvojíc. Hralo sa na dvoch korektných kurtoch s linoleovým povrchom, na dve, a od semifinále na štyri smeny, neúprosným, vyraďovacím KO-systémom. Sútažili mezdi sebou ligoví hráči, deti a juniori, asistenti, pomocníci a dobrovoľníci. Na terase sa pre všetkých pripravoval kotlíkový guláš. Po obede turnaj vyvrcholil finálovými zápasmi. Na treťom mieste napokon skončil Ľubomír Svat z Prešova, druhý bol Jozef Mata z Rožňavy a víťazkou sa stala Anka Mihová z Košíc. Víťazi obdržali ceny a diplomy. Všetci si dobre zašportovali a zabavili sa. Poďakovanie patrí Kultúrnemu zariadeniu PKO Prešov na Šváboch pod vedením Mgr. Janky Imrichovej za to, že máme kde trénovať, organizátorom zo ZOM Prešov za prípravu akcie, Emily Mihovej za pekné…

Reprezentácia v sledge hokeji začína už dnes sústredením v Leviciach.

Levický zimný štadión sa teda pripravuje na príchod sledge hokejovej reprezentácie. „Mali by prísť v pondelok a mali by sa zdržať do stredy. Ohlásili sa nám s tým, že by radi absolvovali krátke sústredenie u nás v Leviciach.


My sme im v tom samozrejme radi vyhoveli. V Leviciach je ľadová plocha pripravená skôr ako vo väčšine iných miest, takže využili možnosť trénovať skôr,“ prezradil o tréningovom kempe reprezentácie v Leviciach šéftréner HK Levice Július Beňuš. Reprezentanti absolvujú v Leviciach len tréningy, ich historicky prvý zápas na levickom štadióne si teda tento týždeň nepozrieme. „Hráči budú mať dva tréningy denne. Bude to niečo ako vstupné sústredenie do novej sezóny,“ povedal Beňuš. Pre levický klub je takáto reprezentačná akcia dobrou reklamou. „Každá reprezentačná akcia je skvelá reklama pre náš klub, s čím úzko súvisí aj záujem ľudí z okolia o hokej. Bohužiaľ, momentálne nemáme takýchto možností veľa, ale ja verím, že v budúcnosti v Leviciach uvidíme ďalšie reprezentačné výbery,“ dúfa šéftréner hokejistov Levíc. On sám je na tréningy veľmi zvedaví a napriek tomu, že počas ich návštevy v Leviciach nebude k dispozícií, ich tréningy bude vidieť. „Rád by som sa na ich tréningy išiel pozrieť, ale v tom čase nebudem v Leviciach, takže budem musieť niekoho poveriť aby ich nahral a ja si to pozriem neskôr,“ povedal šéftréner HK Levice Július Beňuš. zdroj:sme.sk