Využite špeciálnu ponuku Kúpeľov Piešťany

V dňoch 1. - 30. novembra môžete v zariadení Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany využiť mimoriadne výhodnú ponuku produktu „Chuť Piešťan“, platnú pre hotel Danubius Health Spa Resort Esplanade****.  


Ponuka s dvomi prenocovaniami zdarma pri minimálnom počte 4 nocí, t.j.  zľava 4=2, 5=3, 6=4, 7=5. Viac na: http://www.danubiushotels.sk/najdi-hotel-piestany/danubius-health-spa-resort-esplanade/ponuky/blaznivy-november

Kúpele Piešťany sú dlhoročným oficiálnym partnerom SPV.


Kúpou výtvarného diela podporte ťažko telesne znevýhodnených

Zajtra o 19:30 hod. sa v piešťanskom Kursalone uskutoční 4. ročník Charitatívneho aukčného salónu ADELI, počas ktorého sa budú dražiť výtvarné diela vybraných autorov. Celý výťažok z aukcie, ktorú budú moderovať...


... Soňa Müllerová a Miloš Skalka, bude rozdelený medzi konkrétne ťažko telesne znevýhodnené deti a dospelých. Ich príbehy a aukčný katalóg si môžete pozrieť na www.appa.eu. Charitatívnemu aukčnému salónu ADELI predchádzala predaukčná výstava, ktorá sa začala 14. októbra a konči sa dnes.

Slovenský paralympijský výbor dlhodobo spolupracuje s Asociáciou pomoci postihnutým ADELI.


V Poľsku budú štartovať traja slovenskí „tlakári“

Slovenská reprezentácia v tlaku na lavičke sa v dňoch 24. – 26. októbra zúčastní v poľskej Wroclawi na XXX. ročníku medzinárodného podujatia telesne znevýhodnených Strieborná činka 2014.


Slovensko budú reprezentovať traja "tlakári" - Ján Kuboši (kategória do 97 kg) Ladislav Gašpar (do 88 kg) a František Antony (do 80 kg). Vo výprave sú aj tréner Michal Čapla a medzinárodný rozhodca Martin Čapla.


Alpskí lyžiari mieria za prípravou opäť do Rakúska

V nedeľu 19. októbra odchádzajú zjazdári na ďalší výjazd za snehom do Rakúska. Hintertux vymenia tentokrát za Pitztal. Návrat zo sústredenia je naplánovaný na 25. októbra.


Členmi výpravy sú zrakovo postihnutí športovci Jakub Krako (navádzač Martin Motyka), Miroslav Haraus (n. Maroš Hudík), Michal Beladič (n. Filip Motyka), Marek Kubačka (n. Natália Karpišová), telesne postihnutí Martin France, Petra Smaržová a členovia realizačného tímu Roman Petrík, Martin Makovník, Stanislav Kliman a Tomáš Bartalský.  


Panasonic sa stal novým globálnym partnerom IPC

V Tokiu dnes došlo k podpisu zmluvy o partnerstve medzi Medzinárodným paralympijským výborom (IPC) a spoločnosťou Panasonic, ktorá sa tak pripojila k značkám ako Atos, Ottobock, Samsung či Visa a stala sa oficiálnym celosvetovým partnerom paralympijského hnutia.


Zmluva bola podpísaná na obdobie šiestich rokov od 2014 do 2020, teda až do PH, ktoré bude hostiť japonská metropola. Za nového globálneho partnera podpísal zmluvu riaditeľ Panasonic Corporation Satoshi Takeyasu, za IPC prezident Sir Philip Craven, ktorý na margo dohody uviedol: „"V posledných rokoch sa paralympijské hry stali treťou najväčšou športovou udalosťou na svete. Som presvedčený, že prostredníctvom tohto partnerstva so spoločnosťou Panasonic si upevníme pozíciu, resp. zabezpečíme rast paralympijského hnutia na ešte vyššiu úroveň, ktorú budujeme smerom k PH 2020 v Tokiu“.

Panasonic spolupracuje s paralympijským hnutím už 16 rokov - od Nagana 1998 po Soči 2014 zabezpečoval dodávky audiovizuálnej techniky na zimných paralympijských hrách.


Levice čaká vo štvrtok zaujímavá exhibícia

Vo štvrtok 16. októbra budú Levice žiť stolným tenisom. V miestnej športovej hale sa uskutoční kultúrno - športové podujatie, ktorého súčasťou bude aj stolnotenisová exhibícia. Predstaví sa na nej aj štvornásobný paralympijský víťaz Ján Riapoš.


Podujatie sa začne o 17. hod. a záujemcovia si môžu zakúpiť lístky prostredníctvom siete Ticketportal. Okrem Jána Riapoša, Ingemara Pétera a slovenskej jednotky Erika Illáša bude lákadlom čerstvý hrdina majstrovstiev Európy družstiev, portugalský reprezentant Marcos Freitas. Predstavia sa aj deti, juniori a kadeti. Fanúšikovia a účastníci podujatia sa môžu tešiť aj na koncert rapera EGA.


Medaile podľa očakávania brali hlavne reprezentanti

Od piatku do nedele bola stolnotenisová hala ŠK ST Ružomberok dejiskom Majstrovstiev Slovenska v stolnom tenise telesne znevýhodnených športovcov za účasti takmer kompletnej reprezentácie. Chýbala iba Alena Kánová, ktorá si plní materské povinnosti.


V piatok prebehla súťaž vozičkárov. V kategórii TT1 zvíťazil Marián Kamien, v našej najsilnejšej TT2 Martin Ludrovský pred Jánom Riapošom a Michalom Babelom, TT3 vyhral domáci Bohuš Čabák, v TT4 - 5 obhájil prvenstvo Peter Mihálik pred Andrejom Mészárosom. V súťaži družstiev triumfovala trojica Peter Mihálik/Andrej Mészáros/František Ščerba pred dvojicou Ján Riapoš - Ján Koščo, tretí boli Bohuš Čabák s Michalom Babelom.

V sobotu sa konala súťaž stojacich hráčov. V TT6 - 7 zvíťazil Alexander Nagy pred Gabrielom Csémym a Jánom Bezecným. V TT8 triumfoval strieborný medailista z Londýna 2012 Richard Csejtey pred Miroslavom Jamborom a Jozefom Kršiakom. V kategórii TT9 skončil na prvom mieste Viliam Rosemberg pred Mariánom Poliakom a Vladimírom Ballaiom, v TT10 Jaroslav Kačník pred Štefanom Hattalom a Mariánom Černickým. V tímovej súťaži sa najlepšie darilo triu Richard Csejtey/Jozef Kršiak/Lukáš Rosinčin, druhé miesto obsadili Štefan Hattala/Jaroslav Kačník/Miroslav Jambor a tretie miesto Gabriel Csémy/ Alexander Nagy/Vladimír Ballai/ Marián Černický.

V kategórii žien zvíťazila Michaela Maurerová pred Martou Hruškovou a Evou Kopcovou.


Stolní tenisti v Ružomberku o republikové tituly

V stolnotenisovej hale ŠK ST Ružomberok sa oddnes do nedele konajú Majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise telesne znevýhodnených. Štartujú na nich aj všetci reprezentanti, vrátane štvornásobného paralympijského víťaza Jána Riapoša.


M - SR otvorili dnes ráno súťaže skupín T1 – 5. O 14. hod. sú na programe štvorhry a od 17. hod. finálové zápasy vozičkárov. Stojaci hráči sa zapoja do republikového šampionátu zajtra. Podujatie vyvrcholí vyhlásením výsledkov v nedeľu krátko po obede.


Na tlačovke o úspechoch, Riu a 25 rokoch IPC

Na pôde SPV sa dnes konala tlačová beseda, ktorej hlavnými témami boli úspechy slovenských športovcov na nedávnych svetových a európskych šampionátoch a tvorba tímu pre najbližšie PH 2016 v brazílskom Riu.


Zástupcov médií informovali majstri sveta  Veronika Vadovičová a Jozef Metelka, predseda SPV Ján Riapoš a generálny sekretár Samuel Roško, ktorí sa venovali aj oslavám 25. výročia založenia IPC v Berlíne.Správa agentúry SITASlovenskí paralympionici sú už dlhé roky vo svetovej špičke a potvrdili to aj na tohtoročných svetových šampionátoch. Dva roky pred paralympijskými hrami v Riu de Janeiro (7. - 18. septembra 2016) sa majstrami sveta stali strelkyňa eronika Vadovičová i cyklista Jozef Metelka, bronz z MS má stolný tenista Ján Riapoš, titul majstra Európy v lukostreľbe získal Marcel Pavlík, v atletike guliar Adrián Matušík, európske striebro si vybojoval v hode diskom Matušík, bronz plavkyňa Karina Petrikovičová na 100 m znak a Hana Kolníková v behu na 100 m.Momentálne jedinou Slovenkou s istou miestenkou do Ria je Veronika Vadovičová, ktorá si vybojovala účasť vďaka zlatu v malokalibrovej puške 3x20 na svetovom šampionáte. "Streľba ide veľmi dopredu, konkurencia vo svete rastie, mám súperky z Nemecka a Číny. Bolo náročné pripravovať sa na súťaže, majstrovstvá sveta sú len raz za štyri roky. Tvrdo som trénovala niekoľko mesiacov aj vďaka podpore od Slovenského paralympijského výboru a Strediska štátnej športovej reprezentácie Ministerstva vnútra SR, ktorého som zamestnankyňou. Podmienky v Suhle boli pre mňa ťažké, keďže bolo chladnejšie. Vyšla mi však príprava a podarilo sa mi naplniť ciele, ktoré som si dala,“ povedala Veronika Vadovičová, ktorá je v súčasnosti…

V Piešťanoch nebude chýbať ani Dystrolympiáda  

Organizácia muskulárnych dystrofikov (OMD) v SR organizuje v dňoch 9. - 12. októbra piešťanskom hoteli Sĺňava každoročné celoslovenské stretnutie svojich členov. Pre účastníkov je pripravený bohatý program, zameraný na poskytovanie špecifických informácií, na kultúru, oddych a posilňovanie vzájomnej svojpomoci.


Tento rok sa ho zúčastní 140 osôb, z ktorých až 45 je odkázaných na pohyb s elektrickým vozíkom. V tom spočíva špecifickosť tohto stretnutia,“ uviedla predsedníčka združenia Andrea Madunová. Úvod stretnutia bude patriť rekapitulácii najdôležitejších aktivít OMD v SR v roku 2014. Večer vyplní improvizačné zoskupenie Kapor so svojim kabaretným predstavením.

Piatkové dopoludnie už tradične patrí obľúbenej výstave kompenzačných pomôcok. Je určená pre účastníkov stretnutia, ale aj pre iných návštevníkov. Na výstave sa predstaví desať firiem dovážajúcich na Slovensko kompenzačné pomôcky. Popoludní od 15.00 sa začne odborný seminár na zdravotnú tému „Dýchanie a výživa s NSO“. Večer nasleduje opäť kabaret, tentoraz v podaní jedinečnej herečky a autorky originálnych divadelných kúskov Oľgy Belešovej.

V sobotu sa bude konať Dystrolympiáda – turnaj v boccii, lúštení krížoviek, osemsmeroviek, sudoku, žolíku a  biliarde. Večer sa ukončí tombolou, výťažok ktorej dystrofici venujú na charitatívne účely - pomoc ľuďom v núdzi.