Miloš Bardiovský v hode diskom siedmy

07.09.2012

V konkurencii 20 diskárov v troch spojených skupinách F32-34 sa slovenský reprezentant Miloš Bardiovský umiestnil na siedmom mieste výkonom 19,83 m. Osobné maximum vozičkára, bývalého ligového hádzanára, je 20,14 m z vlaňajška.

VV SPV o príprave konferencie a valného zhromaždenia

Dnes sa uskutočnilo zasadanie Výkonného výboru SPV, ktorého hlavnými bodmi programu boli príprava blížiacej sa konferencie o športe „Sme si rovni?“ a Valného zhromaždenia SPV, ktoré sa budú konať v Bratislave 7. - 8. júna.

VV taktiež schválil predložené materiály a to návrh programu VZ SPV, návrhy na ocenenie Agitos, návrh úprav Stanov SPV, rozpočet športov na rok 2019, návrh prepracovaného Štatútu, rokovacieho a volebného poriadku SPV a športovo – technické dokumenty zjazdového lyžovania na sezónu 2019/20.

V rôznom predseda SPV Ján Riapoš informoval o účasti delegácie na VZ EPV v Izraeli a taktiež predložil návrh na zastupovanie SPV na VZ IPC, ktoré sa bude konať v Bonne pri príležitosti osláv 30. výročia založenia IPC. VV schválil delegáciu na VZ IPC – Samuel Roško, Maroš Čambal.

Informoval generálny sekretár SPV Samuel Roško.

V Koši aj golf pre telesne znevýhodnených

Golfový klub Agama v Koši pri Prievidzi organizuje pri príležitosti Národného dňa golfu akciu, na ktorej budú štartovať aj golfisti s telesným znevýhodnením.

Podujatie sa začína o 11:00 hod. a je pripravené bohaté občerstvenie, welcome drink či zaujímavé produkty od Agro-rybej farmy. Svoju účasť už potvrdili prezident SKGA Tomáš Stoklasa a tiež prezident CZDGA Mirek Lidinský.

Liga v stolnom tenise má za sebou dve kolá

Stolnotenisová liga pokračovala tentokrát oddelene. V Pezinku sa v 2. kole predstavilo 17 hráčov - vozíčkarov a víťazstvo z Hlohovca obhájil Peter Mihálik pred Andrejom Mészárosom, na treťom mieste skončil Martin Ludrovský.

V Stredisku paralymlijskej prípravy v Žarnovici štartovalo deväť stojacich hráčov a na prvých troch miestach sa zopakovalo poradie z prvého kola v Hlohovci. Zvíťazil Richard Csejtey pred Miroslavom Jamborom a na treťom mieste skončil Jozef Kršiak. Najbližšie sa hráči stretnú na spoločných Majstrovstvách SR 14. - 15.júna v Bratislave - Rači a hneď 16. júna aj na 3. kole ligy v tej istej hale.

Príďte si pripomenúť Vlada Janovjaka

V sobotu 25. mája sa obci Ostrov pri Piešťanoch uskutoční spomienka na bronzového medailistu z PH 2012 v Londýne Vladislava Janovjaka pod názvom „Na bicykli za veľkým snom“. Prvý ročník memoriálu sa začne o 10:30 hod. registráciou účastníkov.

Štart je naplánovaný na 11:00 hod. pri pošte v časti Malé Orvište. Organizátormi podujatia sú OZ Antistres centrum s podporou obce Ostrov, Západoslovenská energetika a SPV. Akcie sa zúčastnia aj paralympionici Veronika Vadovičová, Radoslav Malenovský, Juraj Práger s navádzačom Jánom Gallikom.

Boccisti majú za sebou druhé ligové kolo

Počas víkendu 18. a 19. mája sa v priestoroch Gymnázia Pavla Horova v Michalovciach uskutočnili 2. ligové kolá v boccii. V sobotu 18. mája svoje kolo odohrali hráči v kategóriách BC1, BC3 a BC5 a v nedeľu ich vystriedali hráči v kategóriách BC2 a BC4.

Vo všetkých prípadoch sa hralo systémom základných skupín s nasledujúcim play-off. Poradie: BC1: 1.Tomáš Král, 2. Martin Opát, 3.Denis Jakabovič Finále: 5:5, tie – break BC2: 1. Rastislav Kurilák, 2. Róbert Mezík, 3. Peter Minarech Finále: 5:1 BC3: 1. Adam Buriánek, 2. Boris Klohna, 3. Michal Tižo Finále: 4:1 BC4: 1. Samuel Andrejčík, 2. Marián Klimčo, 3. Martin Burian Finále: 7:5 *neštartovala Michaela Balcová BC5: 1. Dušan Sotoniak, 2. Ľuboš Kondela, 3. Paulína Ryšavá Finále: 5:4

Lukostrelcov čaká už v júni boj o Tokio

Reprezentačný tréner Vladimír Majerčák vidí zatiaľ najväčšie rezervy v mentálnej príprave. „Adrenalín a napätie v elimináciách im nedovolia podať adekvátny výkon“, skonštatoval po ich nedávnom vystúpení na Európskom pohári.

Ako ste spokojný s vystúpením svojich zverencov na EP v Olbii, kde získali jeden bronz v mixe? Nie som spokojný s výsledkami z Olbie. Sklamalo ma hlavne trojčlenné družstvo v kladkovom luku (KL) v zložení Peter Kinik, Marián Marečák, Marcel Pavlík. Po 4. mieste z kvalifikácie prehrali s Francúzskom z 5. miesta, a tak po minuloročnom víťazstve skončili poslední. Kinik pokazil dva šípy, ale ani Pavlík a Marečák nestrieľali to, čo mali. Aj po Kinikovom miss sme na víťazstvo nad Francúzmi mali. Kladkáčom sa nedarilo ani v súťaži jednotlivcov. Kinik aj Marečák prehrali hneď svoje prvé eliminačné súboje a skončili na 17. mieste. M. Pavlík z prvého miesta kvalifikácie sa dostal síce najvyššie, ale na medailu to nestačilo. 137 a 139 v posledných rozstreloch je na takého skúseného strelca veľmi málo. Náš majstrovský mix tím z Plzne – Diana Pashchenkova a Marcel Pavlík - mal určite na viac ako na bronz. Marcelovi sa v tomto prípade menej darilo ako Diane - nie a nie trafiť desiatku a to nám chýbalo k lepšiemu umiestneniu.Ani naše ženské osadenstvo v súťaži jednotlivcov nebodovalo. Diana Pashchenková z 11. miesta mala prvú elimináciu voľnú a v druhom kole ju ďalej nepustila Švédka Alexandrova. Michaela Nováková zatiaľ nemá na to, aby zamiešala poradím. Tvrdím však, že s jej postihom do kategórie W2 nepatrí, lebo v tejto kategórii má jednoznačne najťažší postih zo všetkých žien. Dobrý dojem urobil náš nováčik Dávid Ivan v olympijskom luku, ktorý z 15. miesta kvalifikácie prešiel…

Plážoví volejbalisti štvrtí na Svetovom pohári

V dňoch 8. - 12. mája sa v čínskom meste Pingtan uskutočnil prvý zo série turnajov zaradených do Svetového pohára 2019 v plážovom volejbale v stoji telesne znevýhodnených športovcov.

Turnaj bol zároveň ako prvý (plážový volejbal TPŠ sa hrá od roku 2007) zaradený pod World ParaVolley (svetová športová organizácia pre volejbal TP). Podľa vyjadrenia predstaviteľov World ParaVolley je ich snahou splniť všetky podmienky pre zaradenie plážového volejbalu v stoji do programu PH 2028 s ukážkou v Paríži 2024. „Sme veľmi radi, že sa vďaka podpore SZTPŠ mohlo tohto turnaja zúčastniť i naše jedno reprezentačné družstvo - pravidlá povoľujú účasť dvoch družstiev z každej krajiny. Reprezentovali nás Juraj Kucej, Martin Dubovský a Rudolf Makovini. Pre zranenie sa do prípravy nezapojili naše dlhoročné opory Pavol Sedlák a Josef Mihalco. Pred Petrom Nádaskym dostal prednosť Rudolf Makovini. Činskí organizátori pripravili Svetový pohár 2019 na vysokej športovej úrovni priamo pri mori. Škvrnou turnaja bolo, že niektorí hráči z Kazachstanu, Lotyšska a Kanady nedostali včas víza a tak sa družstvá z týchto krajín SP nezúčastnili“, informovala reprezentačná trénerka Helena Hanková. Na turnaj štartovalo deväť družstiev zo siedmich krajín sveta (USA, Nemecko, Poľsko, Slovensko, India, Austrália a Čína) a aj dve ženské družstvá (USA, Čína). Tímy boli rozdelené do dvoch skupín, kde sa hralo systémom s každý s každým na dva vyhraté sety. Slováci v skupine B po víťazstvách nad Indiou 2, USA a prehrou s Poľskom 1 (1:2) obsadili druhé miesto. V ďalšom kole sa stretli s tretím zo skupiny A, s družstvom India 1. Vyhrali 2:1 a o postup do finále ich čakalo družstvo USA. &…

Boccia: v Michalovciach všetky skupiny

Počas víkendu pokračuje celoštátna súťaž boccistov druhým ligovým kolom. To sa celé odohrá v Michalovciach - v sobotu 18. mája nastúpia hráči skupín BC1, BC3 a BC5, o deň neskôr skupiny BC2 a BC4.

Druhé ligové kolo organizuje opäť SZTPŠ a usporiadateľom je ŠK ZOM Prešov. Odohrá sa v Športovej hale Gymnázia Pavla Horova.   Viac na http://www.zompresov.sk/sk-boccia-zom-presov/druhe-slovenske-boccia-ligove-kolo-michalovciach

Marek Gergely víťazne v ukrajinskom Charkove

Najlepší slovenský tenista na vozíku vyhral turnaj Charkov Open, ktorý sa odohral v dňoch 9. - 12. mája. Vo finále porazil bývalú svetovú 19-ku Španiela Francesca Tura 7:6, 4.6, 6:4.

„V Top20 sa môj súper nachádzal síce v roku 2010, ale stále to vie. Zviedli sme spolu tri dramatické sety a výborný zápas napokon dopadol v môj prospech, z čoho mám radosť“, povedal po návrate Marek. Aktuálne sa posunul vo svetovom renkingu na 47. priečku a teraz ho čakajú tri týždne tréningu. V dôsledku nevľúdneho počasia využíva momentálne vnútorné kurty NTC. „Už v júni ma čaká ďalšia séria troch turnajov – začnem ju na Slovakii Open v Trnave, potom príde na rad Prostějov napokon poľská Wroclaw. Až do júna budúceho roku to bude poriadna naháňačka za bodmi na Tokio, kde by som už nechcel chýbať“, doplnil. Pred Charkovom štartoval na dvoch turnajoch a v oboch prehral semifinále. Na Buchlberg Open v Nemecku (25. - 28. apríl) zostal na rakete Rakúšana Thomasa Flaxa a v Padove na Contapi Open (2. - 5. mája) prehral s Holanďanom Carlosom Ankerom (38.)  Vo štvrťfinále však vyradil stále sa lepšiaceho Francúza Geoffroya Jasiaka 6:3, 6:2.