ANTI-DOPING, upozornenie pre športovcov!

Upozorňujeme športovcov ktorí ešte neodovzdali monitorovacie formuláre ADA SR pre 3. štvrťrok 2009 aby tak urýchlene urobili a odoslali ich na adresu ADA SR. Inak sa vystavujú možnému postihu zo strany ADA SR a SPV, čo môže viesť až k zákazu štartu športovca na športových podujatiach pod hlavičkou IPC.


Monitorovacie formuláre pre 4. štvrťrok sú taktiež k dispozicii na stránke www.antidoping.sk a treba ich zaslať najneskôr do 20. septembra 2009.


Prvá sledge hokejová lastovička

Peter Štít je jedným z prvých sledge hokejistov na Slovensku.


Peter Štít z Dolného Kubína je hráčom sledge hokeja v Zlíne. Podarilo sa mu presadiť v pomerne silnej českej lige. Slovenský paralympijský výbor sa už dlhšie snaží o rozvoj tohto športu na Slovensku. Zatiaľ však neúspešne. Aj vďaka Petrovi sa to môže podariť. V priebehu nasledujúcich šiestich mesiacov chce SPV vytvoriť hráčsku základňu a priviesť prvých záujemcov o tento šport na ľad. Ak máte záujem vyskúšať si tento atraktívny šport a byť pri tvorbe prvého slovenského tímu neváhajte kontaktovať SPV.

Správy o Petrovi a sledge hokeji v médiách:

Joj: TV Noviny.

http://televizia.joj.sk/tv-archiv.html  28.2.2009, Noviny TV, skoro na konci

Markíza: Reflex.

http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/reflex/26419 druhý príspevok.

Orava (regionálna tlač):

http://www.novinyorava.sk/index.php?act=show&c_id=11880


Aktuálne fotografie z finále európskeho pohára v zjazdovom lyžovaní v Jasnej si môžete pozrieť a stiahnuť v sekcií Fotogaléria. http://www.spv.sk/fotogaleria/jasna-ec-finals

 


undefined


Prezentácia kompenzačných pomôcok

Úrad práce sociálnych vecí a rodiny v Piešťanoch, Detašované pracovisko Hlohovec, Jarmočná 3, pozývajú širokú verejnosť na prezentáciu kompenzačných pomôcok.


23.03.2009 od 9.00hod. do 16.00hod.

Vo výstavnej sieni Robotníckeho domu v Hlohovci, Rázusova 6

  • zameranú na praktickú prezentáciu kompenzačných pomôcok zmierňujúcich sociálne dôsledky fyzických osôb s ťažkým zdravotným postihnutím.

VSTUP VOĽNÝ !

Výstava pomôcok


Ocenenie fotografií  Romana Benického

Fotoreportér týždenníku Žurnál ROMAN BENICKÝ, ktorý v posledných rokoch pravidelne zachytáva svojim objektívom dianie na paralympijských hrách, získal  ocenenie v 14. ročníku prestížnej súťaže Czech Press Foto 2008. Za sériu snímkov z XIII. paralympijských hier pod názvom „Radosť,Peking, september 2008“ mu porota udelila čestné uznanie.


Premiér Robert Fico prijal v utorok 30. septembra v Zrkadlovej sieni Úradu vlády SR  sedem slovenských medailistov z XIII. paralympijských hier v Pekingu.


Vyzdvihol výkony a výsledky všetkých zdravotne postihnutých športovcov, ktorí v mimoriadne silnej konkurencii získali v hlavnom meste Číny dve zlaté, tri strieborné a jednu bronzovú medailu. Paralympionici dostali ako darček hodinky značky Citizen. Za medailistov poďakoval predseda SPV Ján Riapoš a venoval predsedovi vlády oficiálne tričko Slovenského paralympijského družstva a zarámovaný plagát s podpismi všetkých jeho členov. (vg)


Slovenskí medailisti z PH 2008 v Pekingu navštívili v utorok 30. septembra Domov sociálnych služieb pre deti Gaudeamus na Mokrohájskej ulici v Bratislave.


Niektorí z nich toto zariadenie v minulosti aj navštevovali, preto býva tradíciou, že sa o svoje dojmy z najväčšieho sviatku paralympijského športu prídu podeliť so svojimi nasledovníkmi. Predseda SPV Ján Riapoš zhrnul  pôsobenie Slovenského paralympijského družstva v Pekingu a poukázal na úspechy, ktoré sa tam našim reprezentantom podarilo dosiahnuť. Spolu s ostatnými priblížil deťom význam športu a jeho prínos pre každého, kto sa mu rozhodne venovať. Neskôr odpovedali paralympionici na mnohé otázky, týkajúce sa jednotlivých športových disciplín, ako aj samotného pobytu  v Pekingu.  Na veľkom plátne mali deti možnosť počas besedy sledovať zábery z vystúpenia slovenských športovcov na PH 2008.                                       (vg)


Slovenskí paralympionici pokračovali v utorok 23. septembra v peknej tradícii a prišli sa o  medailové radosti podeliť s vedením a zamestnancami svojho generálneho partnera SPP. 


Na jeho pôde sa stretli spolu s našimi úspešnými vodákmi, ktorí reprezentovali SR na OH v Pekingu, a spoločne odpovedali na množstvo otázok. Počas hodinovej besedy, ktorú moderoval Stano Ščepán, sa predstavili všetci siedmi čerství medailisti z PH v Pekingu – Veronika Vadovičová, Ján Riapoš, Rastislav Revúcky, Richard Csejtey, Miroslav Jambor, Alena Kánová a Rastislav Tureček.  V podvečerných hodinách si väčšina z nich spolu s vodákmi vyskúšala rafting na čunovskom kanáli.                                                                                                                              (vg)
Po prvý krát v histórii sa 8.marca stretli na Remate na I.Zimnom paralympijskom dni členovia paralympijskej rodiny.


Kto prišiel neoľutoval, pretože si mohol zasúťažiť na lyžiarskom svahu a v kruhu priateľov stráviť príjemné chvíle.


V Národnom rehabilitačnom centre (NRC) v Kováčovej sa uskutočnili 19. športové hry pacientov tohto zariadenia.


V Národnom rehabilitačnom centre (NRC) v Kováčovej sa v dňoch 14. - 15. júna uskutočnili 19. športové hry pacientov tohto zariadenia. Približne dvesto súčasných i bývalých pacientov ústavu súťažilo počas dvoch dní vo viacerých atletických disciplínách, ale aj v basketbale, slalome vozíčkárov, lukostreľbe, hode granátom a ďalších druhoch športu. NRC zorganizovalo tohtoročné hry pri príležitosti 20. výročia svojho založenia v spolupráci so Slovenským paralympijským výborom (SPV), nakoľko z tohto zariadenia vyšlo v minulosti veľa bývalých i súčasných úspešných paralympionikov.Súčasťou osláv okrúhleho jubilea ústavu bolo viacero sprievodných akcií. SPV prostredníctvom svojho automobilového partnera MSC Suzuki Slovensko odovzdal ústavu dar - nový automobil SUZUKI Swift. Peter Vidašič, partner Aleny Heribanovej z relácie Bailando, dostal pre tanečníkov zo svojho klubu tri tanečné vozíky, nakoľko sa venuje aj paralympijskému športu - tancu na vozíku. Speváčka Zdenka Predná pokrstila nové DVD Atény - Turín, ktoré SPV vydal v júni tohto roku ako spomienku na posledné dve paralympiády. V závere prvého dňa sa uskutočnila symbolická jazda okolo areálu NRC v rámci V. ročníka celoslovenskej kampane Na kolesách proti rakovine.V piatok v poludňajších hodinách ocenili víťazov športových hier štátna tajomníčka Ministerstva školstva SR Bibiana Obrimčáková, poslankyňa Národnej rady SR za SDKÚ Iveta Radičová, generálny riaditeľ SPP Miroslav Lapuník, predseda Najvyššieho kontrolného úradu SR Ján…