Kampaň na kolesách sa presúva do Turčianskych Teplíc a potom do Dunajskej Lužnej.


Kampaň na kolesách proti rakovine, po úspešnom začiatku v B. Bystrici, pokračuje ďalšími dvomi koncertami:

Prvý sa uskutoční už najbližšiu nedeľu, t.j. 15.6.2008 od 15.30 hod na námesti v Turčianskych Tepliciach. Návštevníci sa môžu tešiť na skupiny Metalinda, AYA, K. Koščovú s kapelou, D. Mirgovú s kapelou, P. Pechu s kapelou a M. Agrebi, J. Petraníka a ďalších. Tak, ako už býva zvykom počas "Kampane" je vstup zdarma, avšak i tu bude prebiehať dobrovoľná zbierka na boj proti rakovine.

Hneď nasledujúcu nedeľu, t.j. 22.6.2008 bude pokračovať "Na kolesách Tour 2008" v Dunajskej Lužnej. Koncert začne o 15.00 hod a je venovaný pamiatke Evy Márii Uhríkovej. Účasť prisľúbili títo speváci a kapely: P. Cmorík, J. Kuric, O. Waitter, V. Berkyová, M. Agrebi, D. Mirgová, K. Koščová, skupina AYA, orchester P. Zajačka a Metalinda.

Srdečne Vás a všetkých Vašich známych na tieto koncerty pozývame.


SPV zahájil 6.ročník Kampane tlačovkou


Už v poradí 6.ročník Kampane na kolesách proti rakovine odštartovala tlačová konferencia, ktorá sa uskutočnila v priestoroch reštaurácie Steam Coffee v utorok 29.4.2008, deň pred zahajovacím slávnostným koncertom kampane v Banskej Bystrici. Koncert sa uskutočnil na námestí Banskej Bystrice a i napriek posunutému začiatku sa všetci účastníci na ňom zabávali báječne. O dobrú náladu sa svojími pesničkami postarali

 • Lenka Ferenčíková
 • Robo Kazík
 • Jakub Petraník
 • Vanilla Club
 • Robo Mikla
 • Peter Pecha
 • Katka Koščová
 • Dominika Mirgová
 • a na záver koncert ešte vyšperkovala skupina Gladiátor

V rámci Kampane banskobystričania prispeli na zbierku na zakúpenie potrebného prístroja celkovo sumou skoro 38000,-Sk, pričom samotní študenti z Gymnázia J.G.Tajovského pod vedením zástupkyne riaditeľa pani Mozoľovej pred koncertom vyzbierali v uliciach B. Bystrice skoro 28000,- Sk. Patrí im za to určite naše poďakovanie a podobne všetkým, ktorí prispeli.

Kampaň bude pokračovať i naďalej v mestách, ktoré sa do tohtoročnej kampane prihlásili a najbližší benefičný koncert sa uskutoční 15.júna 2008 v Turčianskych Tepliciach.


Tlačová konferencia SPV - odštartuje Kampaň


Zajtrajšou tlačovou konferenciou SPV odštartuje Kampaň na kolesách proti rakovine na rok 2008. Tlačová konferencia sa uskutoční v utorok 29. apríla 2008 o 10:30 hod. v reštaurácii Steam & Coffee v budove Slovenského rozhlasu. Srdečne všetkých na ňu pozývame.

Posledný aprílový deň sa už po 6. krát rozkrútia kolesá celoslovenskej kampane Na kolesách proti rakovine.


Tento rok však kampaň neodštartuje, ako po iné roky, v Košiciach, ale v metropole stredného Slovenska, v Banskej Bystrici. Organizátori - Slovenský paralympijský výbor, Nadácia Výskum rakoviny a Nadácia SPP - sa rozhodli aj pre iné zmeny. Pre veľké benefičné koncerty, na ktorých vystúpia známe hudobné hviezdy, si vybrali šesť slovenských miest:

 • Banskú Bystricu
 • Turčianske Teplice
 • Dunajskú Lužnú
 • Senec
 • Smolenice
 • Bratislava

Viac informácií k projektu nájdete v sekcii Na kolesách proti rakovine.


V nedeľu 24. júna sa v Dunajskej Lužnej ukončí veľkým koncertom prvá časť V. ročníka celoslovenskej kampane „Na kolesách proti rakovine"


V nedeľu 24. júna sa v Dunajskej Lužnej ukončí veľkým koncertom prvá časť V. ročníka celoslovenskej kampane „Na kolesách proti rakovine". Program sa začne o 17. hod. symbolickou jazdou od miestneho Evanjelického kostola. Od 18. hod. do neskorých nočných hodín bude na futbalovom štadióne koncert, v rámci ktorého vystúpia: Petra Janů, Tomáš Bezdeda a skupina Aya, Katarína Koščová, Robo Mikla, Barbara Haščáková a Richard Rikkon, Starmánia, tanečná skupina Street Dance Aacademy, Erika Reindlová, Matej Koreň, Jakub Petraník, Barbora Balúchová, Jozef Kundlák a ďalší. Koncert bude moderovať Michaela Suríniová. Všetci účinkujúci vystúpia v rámci tejto charitatívnej akcie bez nároku na honorár.Hlavným organizátorom kampane je Slovenský paralympijský výbor, ktorý pokračuje v myšlienke jej zakladateľa, paralympijského víťaza z PH 2000 Sydney v dráhovej cyklistike Radovana Kaufmana. Podstatou kampane je prejsť na nemotorovom kolieskovom prostriedku (bicykle, invalidné vozíky, kolieskové korčule atď) symbolickú trasu a takouto aktívnou formou prispieť k boju proti rakovine.Súčasťou kampane je aj finančná zbierka, ktorej výťažok pôjde do troch oblastí: presná diagnostika (na prístroj pulzná elektroforéza), liečba a kompenzácia (nákup vozíkov, protéz, ortéz). Druhá časť tohtoročnej kampane sa rozbehne po školských prázdninách a vyvrcholí tradične v závere septembra veľkým koncertom v Bratislave.

15.-16. júna 2006 sa v Národnom rehabilitačnom centre uskutočnil už 18. ročník športových dní.


Významné osobnosti kraja privítal riaditeľ NRC pán Myrón Malý. Ján Riapoš, predseda Slovenského paralympijského výboru, svojim príhovorom otvoril športové dni. Pred súťažami, letectvo Sliač, pozdravilo prítomných preletom ponad hlavy stíhačkou Mig.

Viac ako 100 pacientov súťažilo v disciplínach ako hod šipkami, vrh guľou, hod granátom na cieľ, jazda na vozíku, chôdza o barličkách na 100m, jazda na bicykloch a basketbal na vozíku. O 14:30 sa uskutočnila jazda na kolieskach v rámci Found raisingovej akcie „Na kolesách proti rakovine".