Prvé kilometre na cyklotrenažéroch v Rannom magazíne STV

SPV odštartoval tohtoročnú kampaň „Na kolesách proti rakovine“ prezentáciou projektu v rannom vysielaní Slovenskej televízie.


Do pedálov cyklotrenažérov Insportline ktoré budú v nasledujúcich mesiacoch súčasťou aktivity „Mobilné fitnes“ a navštívia 20 miest Slovenska sa opreli prvý cyklisti v dnešnom (21.5.) rannom vysielaní Slovenskej televízie. Šancu vyskúšať si záťaž, zašliapať si a podporiť projekt Na kolesách proti rakovine dostali všetci hostia ranného vysielania medzi ktorými boli i naši reprezentanti v zjazdovom lyžovaní Jakub Krako, Martin France a Juraj Medera. Svojich pár kilometrov pridali i zamestnanci STV a hráči futbalového klubu MUFUZA. Celkovo sa na cyklotrenažéroch počas vysielania vystriedalo 30 účastníkov ktorý spolu našliapali 107,75 km. Zajtra sa mobilné fitnes presunie do mesta Modra a nasledovať budú mestá Poprad, Nitra, Tvrdošín, Kováčová, Turčianske Teplice, Trnava, Dunajská Lužná, Banská Bystrica, Partizánske, Púchov, Dolný Kubín, Košice, Smolenice, Piešťany, Žilina, Bratislava a Smižany.

Ďakujeme Slovenskej televízií za možnosť prezentácie a odštartovania projektu „Na kolesách proti rakovine 2009“.


Projekt

Tohtoročný projekt "Na kolesách proti rakovine" štaruje v piatok 22. mája na námesti Ľ. Štúra v Modre podujatím "Mobilné fitnes".


Ani napriek  celosvetovej finančnej kríze slovenskí paralympionici neprestávajú bojovať proti rakovine, ktorá každoročne pripraví na Slovensku o život veľké množstvo ľudí. Už VII. ročníka tejto kampane, ktorej podstatou je prejdenie symbolickej trasy na nemotorovom kolieskovom prostriedku odštaruje SPV v Modre. Našou prioritou je každoročne zapájať do športových aktivít, ktoré sú vhodnou prevenciou v boji proti rakovine, čo najviac obyvateľov Slovenska. Preto  prichádzame s ďalšou inováciou -  s  heslom  „Na kolesách ... TOUR“ a s  „mobilným fitnes“ zavítame do 20 miest a obcí Slovenska. Mobilné fitnes bude vybavené šiestimi cyklotrenažérmi. Okoloidúci ľudia sa budú môcť pridať k cvičiteľom,  ktorí budú na hudbu v časovom intervale troch hodín precvičovať. Asistenti zaznamenajú v každom meste počet zapojených ľudí a vzdialenosť, ktorú počas troch hodín ľudia na šiestich bicykloch prešli. Výsledky z každého mesta budú zverejnené a víťazné mestá s najviac zapojenými ľuďmi a s najväčšou našliapanou vzdialenosťou budú ocenené. Prvým mestom kde sa táto aktivita predstaví je Modra. mestomiestodátum1.ModraNámestie Ľ. Štúra22.5.20092.Popradnámestie Sv. Egídia27.5.20093.Liptovský MikulášNámestie osloboditeľov31.5.20094.NitraMestský park na Sihoti31.5.20095.TvrdošínMichalské námestie1.6.20096.Kováčováareál NRC Kováčová11.6.2009 Bratislava, RužinovŠtrkovec13.6.20097.Turčianske Teplicenámestie  14.6.20098.TrnavaTrojičné námestie18.6.20099.Dunajská Lužnáfutbalový…

Koncert pre nadáciu Výskum rakoviny

SPV odovzdá prvú časť výťažku z verejnej zbierky "Na kolesách proti rakovine" na koncerte pre nadáciu Výskum rakoviny.


9. decembra 2008 o 19.30 hod. sa v koncertnej sieni Slovenskej filharmónie v Bratislave uskutoční koncert pre nadáciu Výskum rakoviny pod názvom "Spev pre život" na ktorom vystúpi veľký zbor donských kozákov. Počas koncertu Slovenský paralympijský výbor odovzdá Nadácii Výskum rakoviny prvú časť výťažku z verejnej zbierky "Na kolesách proti rakovine", ktorý bude slúžiť na zakúpenie prístroja MICROM a jeho príslušenstva.

Počas piatich rokov trvania kampane Na kolesách proti rakovine SPV svojim projektom prispel na prístroje slúžiace k výskumu rakoviny čiastkou viac ako 4,9 mil. Sk.

Lístky na koncert si môžete zakúpiť v sieti ticketportal.


V piatok 26. septembra 2008 sa celodenným programom na Hlavnom námestí v Bratislave ukončil VI. ročník kampane Na kolesách proti rakovine.


Slovenský paralympijský výbor ďakuje všetkým regionálnym partnerom za organizáciu tohtoročnej kampane v ich meste či obci. Veľká vďaka taktiež patrí partnerom tohtoročného projektu Nadácii Slovenského plynárenského priemyslu, Nadácii Výskum rakoviny, Tesco Stores SR a.s., Združeniu miest a obcí Slovenska, združeniu Bratislava - inline, firmám Bigmedia, Hurricane a Technopol International a.s. a Bratislavskému kultúrnemu a informačnému stredisku. Za organizáciu koncertov "Na kolesách ... TOUR 2008" ďakujeme mestám Bratislava, Nitra, Banská Bystrica, Turčianske Teplice, Senec a obciam Smolenice a Dunajská Lužná. Vďaka patrí i účinkujúcim, ktorí vystúpili na koncertoch "Na kolesách ... TOUR 2008" bez nároku na honorár: Banská Bystrica Jakub Petraník, Robo Mikla, Robo Kazík, Daniela, Lenka Ferenčíková s kapelou, Katka Koščová s kapelou, Samo Tomeček s kapelou, Dominika Mirgová, Peter Pecha s kapelou a skupina Gladiátor Turčianske Teplice Štvrtá tretina, Jakub Petraník, Peter Pecha s kapelou, Personal Signet, Mukatado, Katka Koščová s kapelou, Metalinda a Monika Agrebi, skupina AYA a Michal Chrenko s kapelou Dunajská Lužná Orchester Pavla Zajáčka, Otto Weiter a Andrea, Vierka Berkyová, Michal Chrenko s kapelou, Daily News, Metalinda a Monika Agrebi, Dominika Mirgová s kapelou, Tomáš Bezdeda s kapelou, skupina AYA, Katka Koščová s kapelou, Ján Kuric a skupina Vidiek Senec skupina Raminate, Katka Koščová s kapelou, Dominika…

V Bratislave vyvrcholil v piatok 26. septembra celodenným programom na Hlavnom námestí VI. ročník kampane „Na kolesách proti rakovine“, ktorej hlavným organizátorom je Slovenský paralympijský výbor spolu s Nadáciou SPP a Nadáciou Výskum rakoviny. 


 Slovenskí paralympionici touto celoslovenskou kampaňou  šíria odkaz svojho zlatého medailistu v dráhovej cyklistike z PH 2000 v Sydney Radovana Kaufmana, ktorý v roku 2003 prehral boj rakovinou.Program sa začal o 10. hodine kultúrnou časťou a následnou symbolickou jazdou na nemotorových kolieskových prostriedkoch uličkami Starého mesta.  Pokračoval krátko popoludní predstavením a následnou autogramiádou medailistov z XIII. paralympijských hier v Pekingu, ktorých prišiel privítať aj primátor hlavného mesta SR Andrej Ďurkovský.  Počas dopoludnia i popoludňajších hodín si mohli účastníci akcie vyskúšať napríklad handbike (ručne poháňaný bicykel), bocciu či zahádzať si na basketbalový kôš. Najväčším lákadlom však bolo vyskúšať si svoje stolnotenisové umenie v konfrontácii s našimi úspešnými reprezentantmi.Na podujatí počas celého dňa vystupovali viacerí známi umelci (Alan Mikušek, Zdenka Predná, Robo Opatovský), vo večerných hodinách v rámci benefičného koncertu „Na kolesách...Tour  2008) sa predstavili okrem iných skupina Aya, Dominika Mirgová a Michal Chrenko.  Bodku za VI. ročníkom kampane urobila podporná jazda bratislavských in-line korčuliarov medzi Auparkom a Starým Mestom. Súčasťou bratislavskej akcie bola aj zbierka na histopatologický prístroj MICROM – mikrodisekčná genomika, ktorý môže viesť k významnému prelomu v boji s rakovinou.                                                                                        (vg)

Posledný zo siete koncertov "Na kolesách ... TOUR 2008" a zároveň celodenný program k ukončeniu tohtoročnej kampane sa uskutoční v piatok 26. septembra na Hlavnom námestí v Bratislave.


Tohtoročná kapaň Na kolesách proti rakovine sa blíži ku svojmu záveru. Počas piatich mesiacov sa podujatia organizovali vo viac ako 60 mestách a obciach Slovenska. Jej záver sa uskutoční už tento piatok na Hlavnom námestí v Bratislave. Celodenný program odštartuje už o 10.00 hod vystúpením Petra Šrámka a Zuzany Suchánkovej s gitaristom Mirom Zahradníkom. Predstaví sa i šport lacross v podaní hráčov najlepšieho slovenského družstva Tricksters Lacrosse Team Bratislava. O 10.30 hod odštartuje jazdu na ľubovolných kolieskových prostriedkoch v uliciach Starého Mesta starosta mestskej časti Bratislava Staré Mesto Ing. Arch. Andrej Petrek. Od 11.00 hod si účastníci budú môcť vyskúšať paralympijské športy ako stolný tenis, boccia, jazda na handbiku, lukostrelbu a basketbal. O 21.00 hod odštartujú z parkoviska Au Parku svoju podpornú akciu k podujatiu Na kolesách proti rakovine korčuliari Bratislava inline. Ich jadza je ako tradične naplánovaná ulicami Bratislavy. O 12.00 hod sa predstavia paralympijský športovci, medailisti z posledných Paralympijských hier v Pekingu, zlatí medailisti Ján Riapoš, Rastislav Revúcky a Veronika Vadovičová, strieborní medailisti Alenka Kánová, Rastislav Tureček, Richard Csejtey a strieborný a bronzový medailista Miroslav Jambor. Pripravená je autogramiáda a možnosť zronať si sily s úspešnými športovcami v rôznych disciplínach. Počas celého dňa je pripravený i bohatý kultúrny program. O 11.30 hod vystúpi Allan Mikušek, o 12.30 hod česká kapela…

Šiesty a teda aj predposledný koncert projektu Na kolesách ... TOUR 2008 sa uskutoční 9. septembra na Svätoplukovom námestí v Nitre.


Tohtoročná kampaň Na kolesách proti rakovine sa prehupla do svojej záverečnej fázy. Na jej podporu je v tomto roku v pláne usporiadať sedem benefičných koncertov. Štyri z nich sa už uskutočnili a to v mestách Banská Bystrica, Turčianske Teplice, Dunajská Lužná a Senec. 31. augusta koncertné turné navštívi Smolenice a 9. septembra Nitru. Mesto Nitra prejavilo ochotu usporiadať koncert vo svojom meste neskôr ako ďalších šesť miest ale i napriek tomu sa vďaka aktivite mesta podarilo tento zámer uskutočniť. Na koncerte v Nitre vystúpi Dominika Mirgová, Michal Chrenko, skupina AYA zo Žiliny, skupina Mukatado z Banskej Bystrice a skupina Mango Molas z Bratislavy. Koncert začína o 17.00 hod na Svätoplukovom námestí.

Všetkých Vás srdečne na koncert pozývame.

 


Tohtoročná kampaň Na kolesách ... finišuje v Bratislave

Záverečný celodenný program projektu Na kolesách proti rakovine sa uskutoční na Hlavnom námestí v Bratislave pod záštitou Ing. arch. Andreja Petreka, starostu mestskej časti Bratislava - Staré Mesto.


Prípravy na záverečný program tohtoročného projektu Na kolesách proti rakovine sú v plnom prúde. Podujatie sa uskutoční tentokrát na Hlavnom námestí v Bratislave 26. septembra 2008. Na programe je celodenné podujatie spojené s prezentáciou paralympijských športovcov, účastníkov Paralympijských hier v Pekingu. Program odštartuje už o 10.00 symbolickou jazdou ulicami Starého Mesta. Po nej bude nasledovať program na Hlavnom námestí, kde si ľudia budú môcť vyskúšať rôzne paralympijské športy, zašportovať si s medailistami z Paralympijských hier a budú si môcť pozrieť predstavenie rôznych netradičných športov. Počas celého dňa budú na pódiu vystupovať umelci, ktorí prídu podporiť podujatie bez nároku na honorár. Koncert Na kolesách ... TOUR 2008 začne na Hlavnom námestí o 17.00 hod. Svojou večernou jazdou podporia podujatie ako už tradične korčuliari Bratislava inline a absolvujú svoju pravidelnú jazdu ulicami mesta. Súčasťou podujatia je i verejná zbierka na zakúpenie prístroja MICROM slúžiaceho vo výskume rakoviny na Slovensku. Verejná zbierka bude prebiehať v uliciach Bratislavy už dva týždne pred podujatím. Váš dobrovoľný príspevok bude odmenený hračkou JOJO ktorá je symbolom projektu. Záštitu nad podujatím prevzal starosta mestskej časti Bratislava Staré Mesto Ing. arch Andrej Petrek. Svoju podporu vyjadril i primátor mesta Bratislava Ing. Andrej Ďurkovský. Na realizácii projektu sa výdatne podieľa i Bratislavské kultúrne a informačné stredisko. Srdečne Vás na toto…

Ďalší zo siete koncertov "Na kolesách ... TOUR 2008" sa uskutoční 31. augusta 2008 od 16.00 hod v Smoleniciach pri zámku pod záštitou obce Smolenice.


Vystúpia Zuzana Smatanová, Dominika Mirgová, Martina Šindlerová, Robo Opatovský, skupiny AYA, Metalinda a mnohí ďalší.

Srdečne vás na koncert pozývame.


Projekt SPV "Kampaň na kolesách proti rakovine" pokračuje koncertom v Senci 27. júla 2008


Koncertom v Senci /v nedeľu 27. júla o 15.00 hodine v malom afiteátri na Slnečných jazerách - juh/ sa tohtoročná Kampaň na kolesách proti rakovine posúva do svojej druhej polovice. Koncert sa začne hneď po slávnostnom odovzdaní nominačných dekrétov pre paralympijských športovcov a ich realizačné tímy - účastníkov PH v Pekingu. Návštevníci Slnečných jazier juh budú /po dohode s predstaviteľmi mesta Senec/ mať v nedeľu na jazerá od 13.00 hodiny vstup voľný s tým, že dobrovoľné vstupné bude súčasťou zbierky boja proti rakovine. Na koncerte vystúpia Dominika Mirgová, Katka Koščová, Tomáš Bezdeda, Michal Chrenko, skupiny AYA, IMORTELA, RAMINATE, PERSONAL SIGNET. Celým koncertom bude hovoreným slovom a moderovaním sprevádzať Rišo Hergot.

Všetkých srdečne na tento koncert pozývame.