Projekt

Tohtoročný už siedmy ročník projektu Na kolesách proti rakovine odštartoval ešte 22. mája na námestí v Modre. Počas svojej prvej polovice sa predstavil vo viac ako 20tich mestách a obciach Slovenska. V mesiacoch júl a august má projekt krátku prestávku a do svojej druhej časti vstúpi 23. augusta veľkým benefičným koncertom v Smoleniciach, Pod Zámkom.


V rámci verejnej zbierky sa zatiaľ podarilo vyzbierať  niečo viac ako 7500 EUR (4.8.2009). Všetkým darcom ďakujeme za príspevok.Projekt sa zameriava na tieto ciele:Výskum – časť vyzbieraných finančných prostriedkov bude v spolupráci s nadáciou Výskum rakoviny použitá na nákup prístroja Real-time PCR, ktorý určí prítomnosť a množstvo takých génov, ktoré súvisia s možným výskytom rakovinového ochorenia. Tým dá rýchlu, presnú a správnu informáciu lekárovi pre výber správnej liečby a možnú záchranu ľudského života.Liečba – v spolupráci  s občianskym združením Rad Onko sa časť vyzbieraných finančných prostriedkov použije na nákup prístroja Gammacell slúžiaceho k liečbe rakoviny.Kompenzácia – posledná časť finančných prostriedkov bude použitá na nákup kompenzačných pomôcok pre ľudí postihnutých nádorovým ochorením a pre paralympijských športovcov.Prevencia - je jedným z cieľov projektu. Vhodným prostriedkom je pohybová aktivita. Projekt je zameraný na tieto pohybové aktivity:Mobilné fitnesMobilné fitnes je 3 hodinová aktivita na cyklotrenažéroch. Ľudia sa dobrovoľne zapájajú do šliapania a v jednotlivých mestách sa zaznamenáva počet zapojených ľudí a celková našliapaná vzdialenosť.Aktivita sa zatiaľ predstavila v týchto mestách a obciach: Modra, Poprad, Nitra, Tvrdošín, Kováčová, Turčianske Teplice, Trnava, Dunajská Lužná, Zlaté Moravce, Banská Bystrica, Partizánske, Púchov, Dolný Kubín a Košice. Najviac kilometrov sa podarilo našliapať v Poprade (610,72) a…

Ďalší z benefičných koncetrov už tento piatok v Púchove.

Tretí zo siete štyroch benefičných koncertov v rámci tohtoročného projektu "Na kolesách proti rakovine" sa uskutoční v piatok 26. júna od 15.00 hod. na námestí v Púchove.


Na koncerte vystúpia : Pavol Hammel, Daniel Junas, Renáta Čonková, Katka Koščová, Lazaro a skupiny De Facto z Martina a Aya zo Žiliny. Všetci umelci vystúpia bez nároku na honorár čo je ich príspevok v boji proti rakovine a k propagácii podujatia. Vstup bude opäť voľný a dobrovoľným príspevkom do verejnej zbierky budú môcť ľudia podporiť boj proti rakovine na Slovensku. Výťažok verejnej zbierky je určený na nákup prístroja Platničkový Real-time PCR ktorý bude slúžiť vedcom a lekárom k výskumu rakoviny.

V rámci podujatia sa uskutoční i aktivita "Mobilné fitnes" ktorá odštartuje o 15.00 hod. Púchov je dvanástym mestom v ktorom sa ľudia môžu zapojiť do pohybovej aktivity ktorá je vhodnou prevenciou nádorových ochorení. Doteraz sa do šliapania na cyklotrenažéroch zapojilo 1056 ľudí ktorí našliapali 5662 kilometrov. Najviac ľudí šliapalo v Partizánskom (242) a najviac kilometrov sa podarilo našliapať v Poprade (610 km).

Prídťe podporiť boj proti rakovine do Púchova. Svojou pohybovou aktivitou pomôžete sebe a dobrovoľným príspevkom do verejnej zbierky pomôžete ľuďom postihnutým rakovinou. Dôležité je pomáhať vtedy keď ešte pomoc sami nepotrebujeme.


Projekt

V uplynulých dňoch projekt "Na kolesách proti rakovine" navštívil Dunajskú Lužnú, Zlaté Moravce a Banskú Bystricu.


21. jún 2009, Dunajská Lužná V Dunajskej Lužnej sa uskutočnil už druhý zo štyroch benefičných koncertov rámci tohtoročného projektu na ktorom vystúpili Robo Opatovský, Daniel Junas, Lazaro, Erika Reindlová, kapely Smola a hrušky, Aya a Campana Batucada. Do aktivity "Mobilné fitnes" za zapojilo 76 cyklistov ktorí našiapali 576 kilometrov. 22. jún 2009, Zlaté Moravce Už od rána od deviatej hodiny sa do bicyklovania na cyklotrenažéroch v Zlatých Moravciach postupne zapájali žiaci zlatomoraveckých škôl. Celkovo sa ich na cyklotrenažércoh vystriedalo 138 čo je zatiaľ najviac zo všetkých miest. Svojim trojhodinovým šliapaním prispeli do boja proti rakovine 560-timi kilometrami. 23. jún 2009, Banská Bystrica Banská Bystrica patrí už k tradičným podporovateľom projektu. Aktivita "Mobilné fitnes" bola spestrená i kultúrnym programom ktorý pripravilo mesto Banská Bystrica. Do bicyklovania sa zapojilo 39 cyklistov ktorí našliapali 511 kilometrov. Cyklistom dokonca neprekážal ani silný dážď v závere trojhodinového časového limitu určeného na bicyklovanie. Medzi účastíkmi boli i vytrvalci ktorí vydržali šliapať celé tri hodiny. Ďakujeme obci Dunajská Lužná, mestám Zlaté Moravce a Banská Bystrica za usporiadanie podujatia. Taktiež ďakujeme všetkým účastníkom a dobrovoľným prispievateľom do verejnej zbierky "Na kolesách proti rakovine".

V Trnave našliapaných 432,69 kilometrov

V rámci aktivity "Mobilné fitnes" sa v Trnave do bicyklovania zapojilo 95 cyklistov.


Na trnavskom Trojičnom námestí sa aj napriek 30 stupňovým teplotám zapojilo do bicyklovania 95 cyklistov ktorí na cyklotrenažéroch InSportline našliapali 432,69 kilometrov. Zo začiatku sa do aktivity zapájali prevažne deti trnavských základných škôl ale neskôr sa nedali zahanbiť ani okoloidúci ľudia.

Doposiaľ "Mobilné fitnes" navštívilo sedem miest Slovenska. Do aktivity sa zapojilo už 561 ľudí ktorí spoločne našliapali už 3407 kilometrov. V nasledujúcich mesiacoch sa bude možné do šliapania na cyklotrenažéroch zapojiť i v ďalších trinástich mestách a obciach. Už najbližšiu nedeľu to bude Dunajská Lužná kde sa taktiež uskutoční i druhý zo štyroch benefičných koncertov na ktorom vystúpia Erika Reindlova, Campana Batucada, Daniel Junas, Lazaro, Robo Opatovský, Smola a hrušky, AYA a IMT Smile. Všetkých srdečne pozývame.

Ďakujeme mestu Trnava za usporiadanie podujatia "Na kolesách proti rakovine".


Úspešné podujatie

Prvý zo štyroch koncertov ktoré sa v rámci tohtorčného projektu "Na kolesách proti rakovine" uskutočnia vyšiel nad očakávania.


V nedeľu 14. júna sa v Turčianskych Tepliciach uskutočnil prvý so štyroch benefičných koncertov v rámci tohtorčného projektu "Na kolesách proti rakovine". Koncert odštartoval už o 15.00 hod vystúpeniami miestnych nádejných umelcov z Turčiasnko-teplických škôl a škôlok. Po nich nasledovala miestna kapela Štvrtá tretina ktorá prilákala na námestie veľa ľudí. V ich poslednej piesni dokonca vystúpil ako hosť Janko Kuric z Vidieku, ktorý pokračoval ďalším vystúpením. Spestrením programu bol i Košický bubenícky orchester Campana Batucada hrajúci brazílsku karnevalovú sambu. Ako už tradične prišla projekt podporiť i Katka Koščová. Počas jej vystúpenia bolo možné zakúpiť si jej nové CD "Nebotrasenie" z ktorého predaja je časť sumy venovaná do zbierky "Na kolesách...". Toto CD si bude možné zakúpiť i na ďalších koncertoch "Na kolesách...". Ako ďalší na pódiu vystúpil Daniel Junas ktorý patrí k novým podporovateľom projektu a ktorý vystúpi i na ďalších troch benefičných koncertoch. Kapela Sherpa band zo Žiliny zahrala paletu známych piesní. Ako sami o sebe trvdia vedia hrať všetko a pre všetkých s radosťou a pre radosť. Po nich nasledovala Spišsko-novoveská kapela Smola a hrušky ktorá je známa i z vystúpení v slovenskom kole Eurovision Song Contest. Kapela mala silnú podporu publika. Skupina AYA ktorá je dlhodobým podporovateľom projektu "Na kolesách..." bola headlinerom koncertu. Odohrala svoje známe ale i nové pesničky ktoré sa…

Počas XXI. športových hier pacientov v NRC Kováčová sa do aktivity "Mobilné fitnes" zapojilo 55 zamestnancov, pacientov a návštevníkov NRC.


Piatym miestom na ktorom sa predstavila aktivita "Mobilné fitnes" v rámci projektu "Na kolesách proti rakovine" bolo NRC Kováčová. Počas XXI. športových hier pacientov ktoré pravidelne NRC organizuje sa do aktivity zapájali pacienti, zamestnanci ale aj hostia NRC. Trojhodinová aktivita na cyklotrenažéroch odštartovala už ráno o 9.30 hod. Celkovo sa do bicyklovania zapojilo 55 cyklistov ktorí našliapali 454,25 km. Celkovo vo všetkých mestách a obciach kde sa aktivita konala sa do bicyklovania zapojilo už 381 cyklistov ktorí prispeli k boju proti rakovine 2428,25 našliapanými kilometrami.

Pozývame vás do dalších 15 miest kde svojimi pár kilometrami môžete prispieť k boju proti rakovine i vy.


Prvý zo siete koncertov

Prvý zo štyroch benefičných koncertov v rámci tohtoročného projektu "Na kolesách proti rakovine" pod názvom "Na kolesách ... TOUR 2009" sa uskutoční v nedeľu 14. júna v Turčianskych Tepliciach.


Koncerty "Na kolesách ... TOUR" sa stávajú v meste Turčianske Teplice už tradíciou. Tohtoročný koncert bude už tretím koncertom ktorý sa v meste v rámci projektu "Na kolesách proti rakovine" uskutočnil aj vďaka výdatnej pomoci mesta Turčianske Teplice a primátora mesta pána Ing. Michala Sygúta.

Už v poobedných hodinách bude možné zapojiť sa do pohybovej aktivity na cyklotrenažéroch v rámci aktivity "Mobilné fitnes". Táto súťaž miest v počte zapojených cyklistov a v našliapanej vzdialenosti je pomerne atraktívna hlavne u mládeži. Vďaka pohybovej aktivite ľudia aktívne bojujú proti rakovine. Turčianske Teplice budú šiestym mestom v ktorom sa táto aktivita predstaví.

O 16.30 hod odštartuje na námestí benefičný koncert na ktorom vystúpia: Katka Koščová, Daniel Junas a kapely Campana Batucada a Smola a hrušky z Košíc, Sherpa band a Aya zo Žiliny.

Srdečne Vás na koncert pozývame. Vstup je voľný. Svojim dobrovoľným príspevkom do pokladničiek verejnej zbierky podporíte boj proti rakovine na Slovensku.,


Katka Koščová podporuje kampaň

Katka Koščová, dlhoročná aktívna podporovaťeľka projektu "Na kolesách proti rakovine" sa rozhodla podporiť projekt nielen svojim vystúpením na koncertoch ale i venovaním časti z predaja svojho nového CD na podporu boja proti rakovine.


Katka Koščová, prvá slovenská superstár je dlhoročnou podporovateľkou projektu "Na kolesách proti rakovine" svojimi vystúpeniami na koncertoch ktoré tvoria súčasť celoročnej kampane. V tomto roku sa však rozhodla pomôcť aj inak.

1. marca Katka vydala svoje nové CD "Nebotrasenie". Pre Katarínu je tento album prelomovým a zásadným. Po prvý krát sa prejavila nielen ako autorka, ale zároveň aj ako spoluproducentka. Album teda nesie pečiatku jej typického lyrického prejavu a hudobného cítenia na pomedzí folku, šansónu a jazzu.

Nové CD si budú môcť návštevníci koncertov "Na kolesách ... TOUR 2009" zakúpiť priamo počas koncertu za 10 Eur. Katka venuje polovicu sumy z CD predaných na koncertoch "Na kolesách ... TOUR 2009" do zbierky "Na kolesách proti rakovine".

Viac o albume si môžete prečítať na oficiálnej stránke Katky Koščovej http://www.katkakosc.sk/

Ďakujeme.


undefined

undefined

V Modre 93 cyklistov našliapalo 492,63 kilometrov

V rámci aktivity "Mobilné fitnes" sa v Modre do programu "Na kolesách proti rakovine" zapojilo 93 cyklistov.


V piatok 22. mája sa v Modre ako v prvom z dvadsiatich miest roztočili pedále cyklotrenažérov Insportline. V rámci aktivity "Mobilné fitnes" sa do bicyklovania zapojilo 93 cyklistov ktorí spolu našliapali 492,63 kilometrov. Cieľom tejto aktivity je zapojiť do bicyklovania čo najviac ľudí na Slovensku ako prevencia nádorovým ochoreniam. Postupne sa budú môcť do projektu zapojiť i ľudia v ďalších 19 tich mestách ktoré budú medzi sebou súťažiť v počte zapojených ľudí do aktivity a v našliapanej vzdialenosti. Modra vďaka skvelej organizácií nastavila laťku pomerne vysoko a prekonať ju bude ťažké. Už v stredu 27. mája zavíta "Mobilné fitnes" do Popradu kde sa obyvatelia mesta pokúsia prekonať Modrancov.

Ďakujeme Evanjelickému a.v. cirkevnému zboru v Modre za skvelú organizáciu úvodného podujatia "Na kolesách proti rakovine 2009".