V nedeľu 25. augusta vás všetkých čakáme v Smoleniciach!

Aj jedenásty ročník kampane „Na kolesách proti rakovine“ vyvrcholí rovnako ako v posledných rokoch v Smoleniciach. Príďte v nedeľu 25. augusta na zámocký svah! Od 14:30 vás budú zabávať Campana Batucada, Zuzana Smatanová, Fragile, Smola a hrušky, Aya ...


...  Dominika Mirgová, Martin Harrich, Adam Ďurica, Dušan Grúň, A 29  a ďalší. Nebude chýbať ohňová show, zumba maratón, atrakcie pre deti ani symbolická jazda na kolesách.

Súčasťou akcie bude aj finančná zbierka na prístroj Tissue Microarayer, slúžiaci na výskum a prevenciu pre Nadáciu Výskum rakoviny.


„Kolesá“ zavítali aj do obce Ľubotín

V sobotu 27. júla sa v obci Ľubotín konal 19. ročník „Kultúrneho leta“ spojený s kampaňou „Na kolesách proti rakovine“.  O 14. 00 hod. sa pred obecným úradom zhromaždili deti, mládež a dospelí, aby symbolickou jazdou podporili túto kampaň.


Trasa symbolickej jazdy sa začala pred obecným úradom a účastníci vyrazili na ňu na bicykloch, kolieskových korčuliach, s kočíkmi atď.  Pokračovala smerom k zdravotnému stredisku a ukončila sa pred tribúnou pri Polyfunkčnom dome v obci. Jazda bola sprevádzaná hymnou kampane „Nájdi svoju nádej“, ktorá znela z obecného rozhlasu až do jej ukončenia.

Pred tribúnou moderátor privítal a poďakoval všetkým, ktorí sa na kolesách  do kampane zapojili a zároveň prítomným priblížil, čo táto kampaň znamená, kto ju založil, prečo sa organizuje, kam smerujú vyzbierané peniaze, komu pomôžu a koľko špecializovaných prístrojov sa už zakúpilo vďaka dobrovoľným príspevkom od občanov.

Vyzval všetkých, aby podporili túto skvelú myšlienku na podporu ľuďom, ktorí sú odkázaní na našu pomoc, príspevkom v rámci svojich možností. Viacero dobrovoľníkov oslovovalo občanov, rozdávali letáčiky a hračku jojo počas celého trvania kultúrneho programu, ktorý sa ukončil o 20.00 hod.

Účinkujúci vystúpili so značne zníženými honorármi a prispeli na kampaň. Vďaka tým, ktorí sa zapojili do zbierky, sme vyzbierali peknú finančnú čiastku, ktorú sme previedli na účet SPV.

Informoval Ing. Jozef Havrila, starosta obce Ľubotín.


Predseda SPV pozýva všetkých na veľkolepý koncert v Smoleniciach

Predseda SPV Ján Riapoš pozýva všetkých v nedeľu 22. augusta do areálu Smolenického zámku, kde sa uskutoční záverečný koncert tohtoročnej edície "Na kolesách ... TOUR 2010", ktorý je sprievodným podujatím VIII. ročníka charitatívnej kampane „Na kolesách proti rakovine“.


Jej hlavným organizátorom je Slovenský paralympijský výbor, ktorý šíri odkaz zosnulého paralympijského víťaza v dráhovej cyklistike z PH 2000 v Sydney Radovana Kaufmana o aktívnom boji proti tejto civilizačnej chorobe. Pred konaním koncertu preto nebude chýbať ani symbolická jazda na všetkom kolesovom a nemotorovom, čím účastníci prispejú k propagácii boja proti rakovine športom a pohybom.Čo sa týka samotného koncertu, ktorý sa začne v areáli pod zámkom o 14, 00 h., je sa naozaj na čo tešiť. Vystúpia: Dominika Mirgová, Denis Lacho, Lazaro, Monika Bagarová, Robo Opatovský, Otto Weiter, Andrea Uhríková, Zdenka Predná, skupiny Domi, Aferas, Campana Batucada, Žena z lesoparku, Aya, Vidiek, Mukatado, T.O.P. crew, tanečné skupiny TK Elegance a Swing. Koncert a sprievodné aktivity (cyklotrenažér, veslovací trenažér, symbolická jazda na kolesách, program pre deti - nafukovací hrad, trampolíny, štart teplovzdušného balóna) budú moderovať Dominika Mirgová a Richard Herrgott. Bohatý program má naplánovaný oficiálny záver o 23, 00 h.Zo smolenického koncertu sa pomaly stáva festival. Potvrdil to aj vlaňajší ročník, kde pred niekoľkými tisíckami divákov na zámockom svahu defiloval celý rad osobností populárnej hudby, napríklad Iveta Bartošová, Zuzana Smatanová,  Robo Opatovský a ďalší.   Veríme, že tohtoročný koncert pritiahne ešte viac divákov, ktorí si prídu vychutnať skvelú atmosféru podujatia, organizovaného slovenskými paralympionikmi. Príďte podporiť projekt, ktorého cieľom je…

Projekt

Staňte sa členom skupiny "Na kolesách proti rakovine - existuje na Slovensku ešte nezištná pomoc?" a budete aktuálne informovaný o novinkách, koncertoch a aktivitách tohto projektu.


Skupina vytvorená na Facebooku má už niekoľko členov a ich počet sa stále zvyšuje. Byť členom tejto skupiny Vám umožní získať všetky informácie o projekte, nájsť novinky, pozrieť fotografie a videá z koncertov a akcií a taktiež diskutovať, dávať pripomienky a návrhy k projektu a k jednotlivým udalostiam.

http://www.facebook.com/home.php?#!/group.php?gid=88759789575&ref=ts


Bohatý program na koncerte v Smoleniciach

Ďalší z koncertov v rámci turné "Na kolesách ... TOUR 2010" je v plnej príprave.


Smolenice privítajú 22. augusta posledný z tohtoročných koncertov v rámci projektu "Na kolesách proti rakovine". Je sa naozaj na čo tešiť. Svoju účasť prisľúbilo niekoľko známych osobností slovenskej hudobnej scény. Je dokonca problém poskladať program tak, aby každý dostal dostatočný priestor na svoju prezentáciu.

Z koncertu v Smoleniciach sa pomaly stáva festival. Začiatok je naplánovaný o 14, 00 h. a koncert potrvá do 23, 00 h. Jeho súčasťou bude aj bohatý sprievodný program.

Vystúpia: Dominika Mirgová, Denis Lacho, Lazaro de Jesus Hodelin Thomas, Monika Bagarová, Robo Opatovský, Otto Weiter, Andrea Uhríková, Zdenka Predná,

skupiny: Domi, Aferas, Campana Batucada, Žena z lesoparku, Aya, Vidiek, Mukatado, T.O.P. crew,

tanečné skupiny: TK Elegance a Swing, športové aktivity: cyklotrenažér, veslovací trenažér, symbolická jazda na všetkom kolieskovom,

program pre deti: nafukovací hrad, tramplíny, štart teplovzdušného balóna.

Moderujú: Dominika Mirgová a Richard Herrgott.

Všetkých srdečne pozývame.

Príďte podporiť projekt, ktorý založil úspešný paralympionik Radovan Kaufman a ktorého cieľom je pomôcť ľuďom s onkologickými chorobami.


Ďalší koncert Na kolesách ... TOUR 2010 v Dunajskej Lužnej

Už nasledujúcu nedeľu (20. júna) sa v Dunajskej Lužnej uskutoční ďalší zo siete benefičných koncertov Na kolesách ... TOUR 2010.


Pozvanie vystúpiť bez nároku na honorár prijali: Dominika Stará, Lazaro, Sherpa Band, Zdenka Predná, Katka Koščová, Campana Batucada, Martin Konrád, Reky Synku, Mukatado a Aya.

Srdečne Vás pozývame. Podporte boj proti rakovine na Slovensku. Váš dobrovoľný príspevok znamená nádej.


Koncert Na kolesách ... TOUR 2010 v Turčianskych Tepliciach už tento víkend

Tretí tohtoročný koncert v rámci projektu Na kolesách proti rakovine sa uskutoční už túto nedeľu 13. júna 2010 od 15.00 hod. na námestí v Turčianskych Tepliciach.


Svoju účasť potvrdili a na koncerte bez nároku na honorár vystúpia:

Deti z MŠ Horné Rakovce, súbor Fatranček, Lazaro, Miroslav Fančovič, Sara Rihane a skupiny Štvrtá tretina, Balkansambel, Mukatado a Aya.

Budete si môcť i zašportovať na cyklotrenažéroch a veslovacích trenažéroch. Symbolická jazda na všetkom nemotorovom čo má kolieska odštartuje o 16.00.

Všetkých srdečne pozývame.

 


PYRO GAMES zrušené!

Festival ohňostrojov PYRO GAMES na ktorom sa mala predstaviť i aktivita „mobilné fitnes“ organizátor pre malý záujem zrušil.


Festival sa mal konať na dostihovej dráhe v bratislavkej Petržalke v piatok 2. októbra. Trojhodinová aktivita „mobilné fitnes“ mala odštartovať festival. V predpredaji sa však predalo málo vstupeniek tak sa nemecký organizátor rozhodol festival zrušiť.

Najbližšie sa aktivita „mobilné fitnes“ predstaví 14. októbra v Smižanoch. Bude to zároveň posledná aktivita v rámci tohtoročného projektu „Na kolesách proti rkovine“.


Na benefičnom koncerte "Na kolesách ... TOUR 2009" v Smoleniciach bola naozaj úžasná atmosféra. Tento 12 hodinový hudobný maratón si nenechalo ujsť viac ako 3000 ľudí.


Vďaka pánovi Záreckému, starostovi obce Smolenice, obecnému úradu, šikovným ľudom zo Smoleníc a hlavne manželom Škrabákovcom sa v Smoleniciach podarilo usporiadať naozaj jedinečné podujatie. Najlepší koncert v doterajšej histórii organizovania benefičných koncertov si nenechalo ujsť viac ako 3000 ľudí z celého okolia. Počas 12 hodín živej hudby vystúpilo 17 účinkujúcich - Miška Marienková, skupina DOMI, Campana Batucada, La Gioa, Peter Lipa, Jan Kryl, Daniel Junas, Marián Bango, Robo Opatovský, Dominika Mirgová, Zuzana Smatanová, Lazaro, Iveta Bartošová, skupiny Aya a Smola a hrušky, T.O.P creew a Turbo Boost. Všetci účinkujúci vystúpili bez nároku na honorár, ba dokonca väčšina sa zriekla i nároku na preplatenie cestovných nákladov, za čo im patrí obrovská vďaka. Počas podujatia prebiehala i aktivita "Mobilné fitnes", do ktorej sa zapojilo 57 ľudí, ktorí celkovo našliapali 666 km, čo je najviac zo všetkých doterajších 15 miest a obcí, kde sa aktivita uskutočnila. Zostáva nám však ešte 5 miest a obcí, ktoré by mohli tento rekord prekonať. Publikum svoju vďačnosť za koncert a súcit s ľuďmi chorými na rakovinu prejavilo i svojou štedrosťou. Do pokladničiek verejnej zbierky prispeli sumou 3724,14 EUR (112 193,44 Sk). Taktiež bol veľký záujem i o dražbu 5 kusov tričiek s podpismi všetkých účinkujúcich. Tričká sa spolu vydražili za 680 EUR. Tieto peniaze taktiež putovali do verejnej zbierky. Ďakujeme organizátorom v Smoleniciach za krásne podujatie. Taktiež patrí…

Pozvánka na benefičný koncert

Posledný z tohtoročných štyroch benefičných koncertov v rámci projektu "Na kolesách proti rakovine" sa uskutoční už túto nedeľu 23. augusta od 13.00 hod. v Smoleniciach, Pod Zámkom. Všetkých srdečne pozývame.

Vystúpia: Miška Marienková, Skupina Domi, Campana Batucada, Lazaro, La Gioa, Peter Lipa, Otto Weiter, Marian Bango, Daniel Junas, Robo Opatovský s kapelou, Beata Dubasová, Ria Mruškovicová, Dominika Mirgová so skupinou, Zuzana Smatanová, Smola a hrušky, Aya, Jan Kryl, Iveta Bartošová, T.O.P. crew, Turbo boost, TIBI SLOVAKIA FIREWORKS


Slovenský paralympijsky výbor si Vás dovoľuje pozvať na benefičný koncert poriadaný v rámci kampane „Na kolesách proti rakovine“, ktorý sa uskutoční v nedeľu 23. augusta 2009 v Smoleniciach, Pod Zámkom. Program začína už o 13.00 hod aktivitami pre deti a vystúpenim rôznych umelcov. V rámci celodenného programu sa budete môc zapojit aj do aktivity „Mobilné fitnes“ a tým aktívne podporiť boj proti rakovine čo je hlavným cieľom podujatia.

Vstup voľný. Svojim dobrovoľným príspevkom podporíte boj proti rakovine!

Srdečne Vás na podujatie pozývame.

Vaša pomoc znamená nádej