Stolní tenisti absolvujú ďalší predlondýnsky test v Slovinsku

Počas budúceho týždňa sa v kúpeľnom meste Laško uskutoční ďalší turnaj s faktorom 40 - Slovenia Open 2012. V dňoch 8. – 12. mája budú na ňom reprezentovať Slovensko vozičkári Ján Riapoš, Rastislav Revúcky, Martin Ludrovský, Alena Kánová, Peter Mihálik a stojaci Richard Csejtey s Miroslavom Jamborom.


Realizačný tím tvoria Ľuboš Dobrotka, Ján Lackovič a Andrej Bardoň. V súťaži družstiev nastúpia slovenské tímy v zložení Riapoš – Revúcky (TT2) a Csejtey – Jambor (TT8), zatiaľčo Ludrovský, Kánová a Mihálik budú hrať s hráčmi z ných krajín.  

Na turnaji sa predstaví 265 hráčov. Zaujímavosťou bude prvá tohtoročná konfrontácia s Kórejčanmi, v rámci ktorej sa uskutoční aj očakávaný súboj dvoch najvyššie postavených hráčov v TT2 Jána Riapoša a Kim Min Gyu.

Informoval vedúci ŠTK stolného tenisu Tomáš Varga.


Desiate výročie curlingu na Slovensku

V termíne 26.-29.4.2012 sa v curlingových halách v Bratislave - Lamači a Ružinove v rámci osláv 10. výročia založenia Slovenského curlingového zväzu uskutočnil medzinárodný curlingový turnaj Czechoslovak Open.


Turnaja sa zúčastnilo 40 družstiev z 12 krajín. Pozvanie organizátorov prijal aj štvornásobný majster sveta Randy Ferbey spolu so svojím spoluhráčom, trojnásobným svetovým šampiónom Scottom Pfeiferom. Ich tím doplnili olympijskí víťazi z Turína 2006 Mark Nichols a Mark Adam. Tento tím Kanady sa stal aj celkovým víťazom turnaja. Slovenské družstvo vozičkárov sa po jednom víťazstve a 3 prehrách v silnej medzinárodnej konkurencií umiestnilo na 27. mieste.

V rámci osláv sa v sobotu uskutočnil aj slávnostný gala večer odovzdávanie ocenení najlepším slovenským curlingovým hráčom desaťročia.

Medzi ocenenými bolo aj reprezentačné družstvo curlingu na vozíku.

Radoslav Ďuriš, Branislav Jakubec, Dušan Pitoňák, Monika Kunkelová, Alena Kánová a realizačný tím - František Pitoňák, Milan Kališ a Milan Bubeník za víťazstvo v kvalifikácií na MS a 4. miesto na majstrovstvách sveta 2012 získali ocenenie za najlepší výkon a umiestnenie na vrcholnom podujatí 2002 - 2012.

Ich tréner František Pitoňák bol zároveň ocenený aj ako najlepší tréner desaťročia na Slovensku.


Staň sa fanúšikom SPV na Facebooku!

Pred PH v Londýne spušťa SPV novú fan stránku na sociálej sieti Facebook kde možete aktuálne sledovať a komentovať dianie slovenských paralympionikov! Ďakujeme, že nás podporíte.


http://www.facebook.com/SlovenskyParalympijskyVybor


 Strelcov čaká ďalšie kolo Svetového pohára v Turecku

Družstvo slovenských reprezentantov v športovej streľbe cestuje v pondelok 30. apríla do tureckej Antalye, kde bude štartovať do soboty 5. mája na druhom kole tohtoročného Svetového pohára. Vo výprave sú strelci Veronika Vadovičová, Radoslav Malenovský, Jozef Široký a Tomáš Pátek. Informoval vedúci výpravy Dušan Malenovský.


Strelci majú za sebou prvé kolo SP v poľskom Štetíne, kde získali viacero medailových umiestnení. V dňoch 25. – 28. mája ich čaká v Bad Orbe tradičný Hessen Cup. Ešte predtým budú V. Vadovičová a J. Široký štartovať  na ďalšej súťaži v Hannoveri.  Na jún majú naplánované spoločné sústredenie s Poliakmi a Ukrajincami vo Wroclawi, ktoré je zatiaľ v štádiu riešenia a v júli si pred paralympiádou vyskúšajú britskú pôdu na ďalšom podujatí SP v Stoke - Mandeville.


V Hodoníne cez víkend Stredoeurópska liga vozíčkarov

Naši reprezentanti v stolnom tenise sa v závere týždňa predstavia v novom ročníku Stredoeurópskej ligy vozíčkarov v moravskom Hodoníne. V dňoch 20. a 21. apríla si zmerajú sily s hráčmi z Českej republiky, Rakúska a Poľska.


Tréneri Tomáš Varga a Ján Lackovič budú mať k dispozícii okrem Aleny Kánovej, Jána Riapoša, Rastislava Revúckeho, Martina Ludrovského a Petra Mihálika, ktorí sa na tomto turnaji zúčastnia v rámci prípravy na PH Londýn 2012, aj kompletné družstvo skupiny TT1 – Martin Polkoráb, Martin Barbierik a Marián Kamien.


Za kúpu auta Suzuki na paralympiádu do Londýna!

Na bratislavskom autosalóne v Inchebe sa dnes konala spoločná tlačová konferencia slovenských paralympionikov a zástupcov Suzuki, ktoré je automobilovým partnerom SPV od roku 2004. Z našich športovcov boli prítomní Ján Riapoš, Veronika Vadovičová, Alena Kánová a Richard Csejtey.


Predseda SPV Ján Riapoš a riaditeľ MSC Suzuki Slovensko Andrej Ilavský okrem iného informovali novinárov o spustení súťaže k PH 2012. Každý, kto si od dnešného dňa do 30. júna zakúpi nové vozidlo Suzuki, bude zaradený do žrebovania. Víťaz získa päťdňovú cestu pre dve osoby na PH 2012 do Londýna.

Ako informoval zástupcov médií generálny sekretár SPV a vedúci štábu PH Londýn 2012 Samuel Roško, na letnú paralympiádu sa doposiaľ kvalifikovalo 29 slovenských športovcov. "Pravdepodobne obsadíme deväť športov. Miestenky do Londýna si naši športovci vybojovali v atletike, boccii, cyklistike, lukostreľbe, plávaní, stolnom tenise, športovej streľbe a v tlaku na lavičke. Je reálne, že do uzávierky kvalifikácie, ktorá je 30. mája, si ďalšie letenky vybojujú ešte tenisti na vozíčku.

"Chceme samozrejme uspieť aj teraz na PH 2012 v Londýne. Predpokladám, že na najbližších paralympijských hrách na prelome augusta a septembra je v silách našich športovcov vybojovať si desať medailových miest. Najväčšie želiezka budeme mať tradične v stolnom tenise, ale aj v cyklistike, atletike, športovej streľbe, lukostreľbe či plávaní. Verím, že uspejeme," uviedol pre agentúru SITA.


SP Štetín: Ďalší bronz Radoslava Malenovského

Na Svetovom pohári v poľskom Štetíne skončil v posledný súťažný deň Radoslav Malenovský s nástrelom 584 bodov na treťom mieste v disciplíne R1 – vzduchová puška v stoji 60 rán. Veronika Vadovičová skončila štvrtá v disciplíne R2 vzduchová puška v stoji 40 rán.


Streľba: na SP v Štetíne zlato, striebro aj bronz  

Slovenská reprezentácia v športovej streľbe telesne postihnutých si úspešne počína na Svetovom pohári v poľskom Štetíne. Družstvo v zložení Veronika Vadovičová, Radoslav Malenovský a Jozef Široký obsadilo v disciplíne R3 prvé miesto.


V rovnakej disciplíne skončil R. Malenovský s nástrelom 599 bodov na treťom mieste. Vo FTR1 obsadila V. Vadovičová druhé miesto.


  V Žarnovici a Ružomberku štartujú stolnotenisové súťaže

Zajtra štartuje v Stredisku paralympijskej prípravy v Žarnovici nový ročník stolnotenisovej ligy vozíčkarov. „Liga, ktorá sa hráva pravidelne od roku 1996 prešla v tomto roku úpravou a verím, že bude dobrou prípravou pre hráčov, ktorí sa nominovali na PH 2012“, uviedol reprezentačný tréner Ľuboš Dobrotka.


Do Londýna sa nominovalo deväť hráčov, z toho šesť vozíčkarov a traja stojaci. „Vnímam to ako veľký úspech stolného tenisu za súčasnej situácie a práve rozbiehajúce sa súťaže majú na tomto úspechu nemalú zásluhu“, dodal. Stojaci hráči začínajú svoje súťaže tiež v sobotu v priestoroch ŠKST v Ružomberku. Viac informácii na www.sttp.sk.


 Príďte si zahrať florbal na vozíku!

Občianske združenie SWIF za podpory Nadácie VÚB organizuje tréningy florbalu na mechanických vozíkoch. Tréningy sú otvorené pre všetkých záujemcov, ktorí si chcú vyskúšať túto disciplínu. Vítaní sú aj vozíčkari bez predošlých športových skúseností.


Miesto a čas konania tréningov: Mokrohájska 3, Bratislava v sobotu 18:00 – 20:00. Záujemcovia kontaktujte Veroniku Rakovskú (tel: 0914 133 461). Viac na http://www.swif.sk/.