Úspechy našich strelcov na súťažiach Svetového pohára

Slovenskí reprezentanti v športovej streľbe sa zúčastnili na dvoch podujatiach Svetového pohára. V dňoch 19. – 23. mája štartovali v nemeckom Bad Orbe, od 24. do 28. mája vo francúzskom Volmrange Les Mines. Paralympijská šampiónka z Pekingu 2008 Veronika Vadovičová zvíťazila v troch disciplínach, jeden triumf si pripísal aj Radoslav Malenovský. Slovensko uspelo aj v súťaži družstiev.


Výsledky:  

Nemecko:

R2 Veronika Vadovičová - 3. miesto                                                                                  

R3 Veronika Vadovičová - 2. miesto

R6 Veronika Vadovičová - 4. miesto

R8 Veronika Vadovičová - 1. miesto

R3 Radoslav Malenovský - 1. miesto

Francúzsko:

R2 Veronika Vadovičová - 1. miesto

R6 Veronika Vadovičová - 1. miesto

R8 Veronika Vadovičová - 2. miesto

R3 Radoslav Malenovský - 2. miesto

R6 Radoslav Malenovský - 5. miesto

Súťaž družstiev

Jozef  Široký, Veronika Vadovičová, Radoslav Malenovský -   R3 a R6 – 1. miesto

Jozef  Široký, Radoslav Malenovský, Milan Balúch -  R1 – 3. miesto


Zlatí medailisti na športovom popoludní v Stupave

Veronika Vadovičová, Jakub Krako a reprezentačný tréner zjazdárov Dušan Šimo sa v sobotu zúčastnili v Stupave na rodinnom športovom popoludní, ktoré zorganizovali naši partneri Auto Valušek a AV Mobilita. Naši zlatí medailisti vyžrebovali prvé dve miesta v tombole, ktorej polovičný výťažok putoval na podporu slovenských paralympionikov.   


Podporte Alenu Kánovu -  pošlite SMS na číslo 9966!

Naša paralympijská víťazka v stolnom tenise zo Sydney 2000 je jednou z troch nominantiek na ocenenie SLOVENKA ROKA 2010 v kategórii ŠPORT.  Dnes o polnoci sa zastavuje hlasovanie. Dovtedy ju môžete podporiť zaslaním SMS správy na uvedené číslo, resp. hlasovaním cez internet na stránke http://www.slovenkaroka.sk/.


Ďalšími dvomi nominovanými osobnosťami z oblasti športu sú basketbalová trénerka Natália Hejková a olympijská víťazka z Vancouvru Anastázia Kuzminová. Priamy prenos z vyhlásenia výsledkov si môžete pozrieť v pondelok 31. mája o 20, 15 h. na Jednotke.


Slovensko na ME IBSA v kolkoch skončilo piate

Na európskom šampionáte nevidiacich a slabozrakých skončilo družstvo našich mužov na štvrtom mieste, ženy obsadili šiestu priečku. V celkovom hodnotení krajín bolo najúspešnejšie Rumunsko, naši reprezentanti skončili na piatom mieste. V individuálnych súťažiach si počínali z našich najlepšie Anton Strakoš a Terézia Sabovíková. ME IBSA sa konali v dňoch 17. – 22. mája v šesťdráhovej kolkárni TJ Slavoj Veľký Šariš.


3.zasadanie VV SPV

Posledne konané zasadanie VV SPV, ktoré zvolal predseda SPV J. Riapoš na 14. mája malo v programe hlavný bod a to zhodnotenie účasti výpravy SR na X.ZPH Vancouver 2010. Súčasťou predložnej správy je i nový návrh odmien, ktorý bol predložený na MŠ SR.


VV SPV na svojom v poradí už treťom tohtoročnom zasadaní venoval najväčšiu pozornosť hodnotiacej správe z účasti na ZPH, ktorú predložil vedúci výpravy Samuel Roško. V rozsiahlej správe okrem zhodnotenia najúspešnejšieho vystúpenia slovenských paralympionikov na paralympijských hrách vôbec, sa hodnotí proces tvorby paralympijského družstva a jeho prípravy, vrátane zdravotného zabezpečenia a dopingovej kontroly, ďalej činnosť Štábu a zabezpečenia logistiky samotnej účasti, médiám, financovaniu a v neposlednom rade vývoju v zimných paralympijských športoch. Súčasťou predloženej správy je aj nový návrh odmien za dosiahnuté výsledky na PH. VV SPV sa ďalej zaoberal otázkou rozpočtu na rok 2010, kde bude všetka plánovaná činnosť musieť byť prefinancovaná, tak ako aj za posledné 2 roky len z vlastných zdrojov SPV. MŠ SR, ktoré zastrešuje a financuje šport na Slovensku totižto ani v roku 2010 neposkytne na činnosť a ani na projekty SPV z požadovaných 280125,- EUR ani len jeden cent. To vykrylo len výdavky spojené s účasťou výpravy SR na ZPH Vancouver, tak ako ho k tomu zaviazala schválením projektu vláda SR. Samostatnou časťou rokovania VV SPV bola stratégia vývoja paralympijského hnutia na Slovensku z hľadiska prepojenia na medzinárodné a domáce štruktúry športu. Vzhľadom na zložitosť a vážnosť problematiky sa tejto téme bude venovať naďalej s cieľom predostrenia jasnej vízie minimálne do roku 2016.

Paráda - paralympijský deň pre malých aj veľkých!

Slovenský paralympijský výbor si Vás srdečne dovoľuje pozvať dňa 5. júna 2010, od 10. hod. do vodného areálu Zelená voda pri Novom Meste nad Váhom, kde pre Vás, Vašu rodinu a priateľov pripravil prvý ročník Parády - paralympijského dňa pre malých aj veľkých!


Zažite parádny deň v príjemnom prostredí v spoločnosti tých najúspešnejších paralympionikov, Zdenky Prednej, Roba Opatovského, Katky Koščovej a mnohých ďalších hudobných hostí. Okrem toho si môžete vyskúšať obrovské množstvo atrakcií pre deti v každom veku.Športové aktivity:ukážky paralympijských športovlukostreľbabocciastolný tenisbasketbalstreľbaveslovací trenažércyklistikaVzdelávacie aktivity:expozície lesníctva a včelárstvakone a hipoterapialovecké trofejesokoliariskautingKultúrne aktivity:prezentácia umeleckých diel detíZdenka PrednáRobo OpatovskýKatka KoščováKristína JánošíkováPavol Petrík & BandKatarína CabalováAtrakcie počas dňa:loďkyvodné bicyklenafukovací hradInformácie o akcii nájdete aj na stránke parada.spv.skSúčasťou dňa bude aj slávnostný koncert kampane „Na kolesách proti rakovine", ktorú môžete podporiť aj Vy zaslaním prázdnej SMS správy v hodnote 1 euro v sieti Orange Slovensko na číslo 876 a krst knihy o ZOH Vancouver 2010.Vstup je samozrejme voľný a pre každé dieťa je pripravený parádny darček.Tešíme sa na Vás!Slovenský paralympijský výbor

 Paralympionici podporia podujatie „Žiť spolu so srdcom“

V sobotu 22. mája sa uskustoční v Dunajskej Strede integrované celoslovenské športovo – spoločenské podujatie „Žiť spolu so srdcom“. V areáli motokárovej dráhy AMK Karting Team 2001, Povodská cesta 3636, sa od 9,00 h. bude prebiehať bohatý spoločenský a kultúrny program,  ktorý svojou účasťou podporia aj  slovenskí paralympionici.


Chránená dielňa AV Mobilita a partneri podujatia Vás srdečne pozývajú na1. integrované celoslovenské športovo - spoločenské podujatiePod záštitou Ministerky práce, sociálnych vecí a rodiny Viery TomanovejHostiteľom 1. ročníka je Trnavský samosprávny kraj a predseda VÚC Trnava, Ing. Tibor MikušOsobná účasť primátora mesta Dunajská Streda JUDr. Zoltána HájosaTermín: 22. máj 2010Miesto: areál motokárovej dráhy AMK KARTING TEAM 2001Čo na Vás v čase od 9 do 17 hod. čaká?SPOLOČENSKÝ PROGRAMjazdy na motokárach spojené s pretekmiprezentácia aktuálnych modelov vozidiel značky Kia so skúšobnými jazdamivozidlo Kia cee´d SW s prestavbou na ručné riadenie a so strešným boxom Chair Topperstánok Kia venovaný MS vo futbale - FIFA 2010celodenný program: Deň krásy pre dámy s kozmetikou Mary Kay, detský kútik, maľovanie, fotografi a na pamiatku priamo na mieste, ukážka výcviku slepeckých psovprezentácia noviniek a produktov „šitých priamo na mieru“ ako aj pomôcok a služieb pre zdravotne postihnutých občanovprezentácia výrobkov chránených dielní, Vrbovnica n.o. - výrobky z košikárskej vŕby, prezentačno-predajná výstava výrobkov vyrobených v terapeutických dielňach zariadení sociálnych služieb a s názornými ukážkami práce, DSS Jahodná, DSS Skalicaautogramiáda úspešných paralympionikovexhibičné vystúpenia - Supermoto a Leonard Hrobárek (majster SR v kategórii Rotaxmax)občerstvenieKULTÚRNY PROGRAMvystúpenie zdravých a zdravotne postihnutých umelcovDSS Giraltovce (ľudový tanec,…

Pozvánka na Majstrovstvá Európy IBSA v kolkoch

V dňoch 17. – 22. mája sa v šesťdráhovej kolkárni TJ Slavoj Veľký Šariš uskutočnia 12. ME IBSA v kolkoch  nevidiacich a slabozrakých.  Otvárací ceremoniál sa uskutoční 18.mája o 10, 00 h. pred budovou Mestského úradu a záverečný ceremoniál 22. 5. o 15, 00 h. v kolkárni.


Ping pong bez bariér na bratislavskej

Vo foyeri Strojníckej fakulty STU v Bratislave sa v stredu 12. mája uskutočnil 2. ročník podujatia "Ping pong bez bariér", ktorého organizátormi boli Strojnícka fakulta STU v Bratislave, Študentský cech strojárov, British Embassy Bratislava a SPV. Z radov našich športovcov sa na tomto podujatí predstavili okrem iných aj paralympijskí víťazi Ján Riapoš, Alena Kánová a Rastislav Revúcky.


V Nitre odohrali ďalší ročník turnaja o pohár predsedu SPV

Na Základnej škole Topoľová v Nitre sa uskutočnil v utorok 11 .mája  ôsmy ročník turnaja  v stolnom tenise o pohár predsedu  SPV Jána Riapoša  pre  telesne postihnutých žiakov a otvorené majstrovstvá školy bez rozdielu postihnutia. Športové súťaženie zdravotne znevýhodnených detí so zdravými rovesníkmi má na tejto škole dlhoročnú tradíciu a opäť sa tešilo veľkému záujmu. Pohár predsedu SPV získal Michal Hatiar.


Predseda SPV Ján Riapoš ocenil čestným uznaním SPV primátora Nitry Jozefa Dvonča, riaditeľku školy Mgr. Helenu Babušíkovú, ako aj ďalších za podporu športových aktivít  zdravotne znevýhodnenej  mládeže. J. Dvonč zagratuloval predsedovi SPV k úspechu slovenských športovcov na X. ZPH vo Vancouvri.