Stolní tenisti budú ladiť formu na tohtoročné vrcholy v Lašku

24.08.2011

Stolní tenisti budú ladiť formu na tohtoročné vrcholy v Lašku

Slovenská výprava stolných tenistov odchádza 28. augusta na týždňové  medzinárodné sústredenie v slovinskom Lašku. Na tomto sústredení bude dolaďovať formu na najbližšie turnaje v Ostrave, Sheffielde a hlavne na ME, ktoré sa uskutočnia už o necelé dva mesiace v chorvátskom Splite. Okrem našich sa na tomto sústredení zúčastnia aj výpravy z Anglicka, Holandska, Slovinska, Nemecka  a Nórska.


Tréningy budú prebiehať dvojfázovo, pod vedením anglického reprezentačného trénera Gorazda Vecka. Naša výprava odchádza v tejto zostave : hráči - Ján Riapoš, Martin Ludrovský, Rastislav Revúcky, Alena Kánová, Peter Mihálik, Andrej Mészáros, Richard Csejtey, Miroslav Jambor,  realizačný tím -Ľuboš Dobrotka, Jakub Benč, Andrej Bardoň.


Už trinástykrát hľadáme paralympijské talenty na Remate

V stredisku Remate pri Handlovej sa včera začal 13. ročník športového tábora „Hľadáme talenty 2012“. Organizátori privítali počas prvého dňa 16 detí z rôznych kútov Slovenska, ktoré absolvovali vstupné testy telesnej zdatnosti.


Po aklimatizácii čaká účastníkov tábora v nasledujúcich šiestich dňoch zoznámenie sa s jednotlivými paralympijskými športami, ktoré im predstavia kvalifikovaní tréneri.

Súčasne s detským táborom prebieha na Remate aj prvé sústredenie lyžiarov (Krako, France, Beladič) v novej sezóne 2012/13.  


Lukostreľba: Kežmarok svedkom domáceho finále!

Slovenskí reprezentanti v lukostreľbe, ktorí nás budú reprezentovať na PH 2012 v Londýne, bravúrne zvládli generálku na tieto hry. Počas víkendu sa v Kežmarku uskutočnilo 4. kolo Slovenského pohára a extraligy a vo finále divízie kladkový luk sa stretli domáci vozičkári Kaščák s Marečákom.


Viac šťastia mal napokon Peter Kaščák. Darilo sa aj  Imrichovi Lyócsovi v kategórii olympijský luk, ktorý podľahol svojmu súperovi až vo finále. Naopak, štvrtý člen londýnskeho minitímu  Peter Kinik vyhral len jediný súboj, čo mu stačilo na ôsme miesto. „Peter vedie nerovný súboj s kladkáčmi, lebo vo svojej kategórii W-1 strieľa bez priezoru na tetive a zväčšovacieho skla na zameriavači. Už sa nevie dočkať súbojov so seberovnými“, uviedol reprezentačný tréner Vladimír Majerčák.

Súčasťou SP a extraligy, kde súťažia naši športovci so zdravými lukostrelcami,  boli aj Majstrovstvá SR TPŠ. Tu sa pre zmenu viac darilo Mariánovi Marečákovi, ktorí vo finále vyhral nad Kaščákom.

P. Kaščák, M. Marečák a P. Kinik sú členmi MŠK Kežmarok, I. Lyócsa ŠK Bodva Moldava nad Bodvou.


Zlatá paralympionička podporila projekt zamestnávania ľudí so ZP  

Paralympijská víťazka v streľbe z PH 2008 v Pekingu Veronika Vadovičová sa počas minulého týždňa zúčastnila na workshope spoločnosti DELL “Hrdinovia sú všade okolo nás“,  ktorého hlavnou témou bolo zamestnávanie ľudí so zdravotným postihnutím.


Projekt pod názvom „Spoločne“ , ktorý pripravila spoločnosť DELL, zahŕňa okrem iného poskytovanie bezplatného poradenstva všetkým zdravotne postihnutým ľuďom, pomoc pri vybavovaní osobitných označení vozidiel prepravujúcich zdravotne ťažko postihnuté osoby, ale aj vzdelávanie zdravotne postihnutých občanov. 


Stolní tenisti sa vrátili z medzinárodného sústredenia v Slovinsku  

Slovenská reprezentácia v stolnom tenise sa počas minulého týždňa zúčastnila na medzinárodnom sústredení v slovinskom Lašku. Od 27. júla do 5. augusta sa tu pripravovala spolu s ďalšími hráčmi z Holandska, Brazílie, Slovinska, Nórska, Srbska, Chorvátska, Turecka a Fínska na PH 2012 v Londýne, ktoré sa začnú už o necelé štyri týždne.


Naši reprezentanti absolvovali v tomto kúpeľnom stredisku dvojfázové tréningy – dopoludnia od 9:00 do 11:30 hod. a popoludní od 16:30 do 19:00 hod.

Zloženie slovenskej výpravy v Lašku:

hráči - Ján Riapoš, Martin Ludrovský, Rastislav Revúcky (TT2), Alena Kánová (TT3), Peter Mihálik, Andrej Mészáros (TT4), Richard Csejtey, Miroslav Jambor (TT8)  

realizačný tím – sparingpartner Stanislav Gumán, masérky Nesvija Trepačová a Renáta Múčková, psychológ Emil Bulla a vedúci výpravy Tomáš Varga


Včera sme nakrúcali reklamný spot pre PH 2012

Atelier R v bratislavskej Trnávke bol včera dejiskom nakrúcania reklamného spotu, ktorý bude odvysielaný v rámci kampane k PH 2012. Celú reklamnú kampaň opäť vyrába pre Slovenský paralympijský výbor agentúra ROKO.


V ateliéri sa stretli zástupcovia deviatich športov, v ktorých bude Slovensko štartovať na londýnskych hrách. Všetci sa postupne vystriedali pred kamerou a fotoaparátmi aj so svojim športovým náradím.  Súčasťou kampane bude okrem televízneho spotu aj silná printová a  billboardová kampaň, takže zábery z nakrúcania sa objavia ako hlavný motív týchto vizuálov. Reklamnú kampaň skompletizujú spoty v niekoľkých rádiách a reklamné bannery na webových portáloch.

Reklamná kampaň k PH 2012 bude spustená krátko po skončení práve prebiehajúcej olympiády.

http://www.spv.sk/fotogaleria/21-nakrucanie-tv-spotu-londyn-2012


Medveď na námestí podporí paralympionikov

Na Františkánskom námestí v Bratislave stojí od včera medveď, ktorý má pomôcť slovenským paralympionikom a zároveň pozýva na výstavu „Medvede bez hraníc“, ktorá putuje po celom svete. V súčasnosti si ju návštevníci môžu pozrieť v bratislavskom Poluse.


Medveď na Františkánskom námestí má nielen Bratislavčanom pripomenúť, že takáto výstava existuje, ale aj získať financie pre mladých slovenských paralympionikov. "Každý, kto si zakúpi suvenír - malého medvedíka, prispieva na podporu zdravotne postihnutýchšportovcov, najmä mladých ľudí, ktorí sa pripravujú na účasť na paralympiáde," uviedol počas včerajšieho odhalenia medveďa primátor Bratislavy Milan Ftáčnik. "Verím, že o 29 dní, kedy sa začnú paralympijské hry, potvrdíme, že tento odkaz nevyšiel nazmar," doplnil vedúci slovenskej výpravy na PH 2012 v Londýne Samuel Roško.

Bratislava získala medveďa ako dar od organizátorov výstavy a bude umiestnený v centre mesta počas prebiehajúcej olympiády aj paralympijských hier. Prežije aj zimu, je totiž vyrobený z takých materiálov a farieb, aby zniesol aj nepriaznivé podmienky. Dokedy na námestí bude, mesto ešte nevie. Objavila sa však aj myšlienka, že by medveď neskôr putoval na hrad.


Lukostreľba: Kaščák s Kinikom druhí v extralige

Slovenskí reprezentanti v lukostreľbe, ktorí nás budú reprezentovať na PH 2012 v Londýne, si úspešne počínajú v domácich súťažiach, kde sú ich súpermi zdraví lukostrelci. Peter Kaščák vedie po treťom kole priebežné poradie Slovenského pohára (SP).


Úspešne si počínal aj v extralige, kde so svojim kolegom z kežmarského klubu Petrom Kinikom (majstrom sveta z roku 2009 v kladkovom luku) obsadili druhé miesto. Naposledy vyhral Kaščák kvalifikáciu na III. kole SP vo Veľkom Záluží fantastickým výkonom 688 bodov!

„Vo štvrťfinále síce v časovej tiesni nevystrelil jeden šíp, ale v súboji o tretie miesto doslova sfúkol svojho súpera“, uviedol na margo Kaščáka reprezentačný tréner Vladimír Majerčák.  „Peter Kinik sa zasa veľmi dobre stotožnil z novým ukotvením na luku, hoci má   nevýhodu oproti ostatným kladkovým lukostrelcom, lebo má o jeden zámerný bod menej“, povedal o našom ďalšom „londýnskom“ reprezentantovi.  

V dňoch 4. - 5. augusta čaká našich lukostrelcov IV. kolo SP v Kežmarku, ktoré bude zároveň poslednou previerkou pred odletom na ostrovy. “Veríme, že aj toto kolo na domácej pôde zvládnu na jednotku a posilnia si sebavedomie pred najdôležitejším podujatím v Londýne“, dodal V. Majerčák.


Paralympijský oheň príde do Londýna zo Stoke Mandeville

Deň pred otvorením hier, 28. augusta, sa na štadióne v Stoke Mandeville uskutoční ceremoniál zapálenia paralympijského ohňa. Ten bude vytvorený zo štyroch pochodní, zapálených postupne 24. 8. v Londýne, 25. 8. v Belfaste, 26. 8. v Edinburghu a 27. 8. v Cardiffe.


Tento akt symbolizuje spojenie ohňa zo všetkých častí Spojeného kráľovstva – Anglicka, Severného Írska, Škótska a Walesu do jedného celku. Následne spojený oheň dopraví 580 bežcov s pochodňou po 87 mílovej trati na Olympijský štadión v britskej metropole, kde sa večer 29. augusta uskutoční slávnostný ceremoniál XIV. paralympijských hier Londýn 2012.

Aj stretnutie štyroch plameňov v Stoke Mandeville nesie v sebe symboliku, nakoľko toto mesto je rodiskom paralympijských hier. Sir Ludwig Guttmann tu v roku 1948 zorganizoval prvé športové súťaže pre rehabilitujúcich veteránov z druhej svetovej vojny v rovnakom čase, ako sa konali olympijské hry v Londýne.


Stolní tenisti budú dolaďovať formu v kúpeľnom Lašku

Slovenská reprezentácia v stolnom tenise odcestovala dnes do slovinského Laška, kde sa v dňoch 27. júla až 5. augusta zúčastní na medzinárodnom tréningovom kempe. Pripravovať sa tu budú všetci ôsmi hráči, ktorí sa kvalifikovali do Londýna. Do prípravy sa už zapojil po dlhodobom zranení aj Andrej Mészáros.


„Uvedené stredisko využívame už dlhodobo a je overenou formou záverečnej prípravy pred vrcholnými podujatiami,“ uviedol Ján Riapoš, ktorý bude v Londýne štartovať už na svojej piatej paralympiáde.

V Lašku sa bude pripravovať približne sto hráčov z desiatich krajín.