Stolní tenisti budú ladiť formu na tohtoročné vrcholy v Lašku

24.08.2011

Stolní tenisti budú ladiť formu na tohtoročné vrcholy v Lašku

Slovenská výprava stolných tenistov odchádza 28. augusta na týždňové  medzinárodné sústredenie v slovinskom Lašku. Na tomto sústredení bude dolaďovať formu na najbližšie turnaje v Ostrave, Sheffielde a hlavne na ME, ktoré sa uskutočnia už o necelé dva mesiace v chorvátskom Splite. Okrem našich sa na tomto sústredení zúčastnia aj výpravy z Anglicka, Holandska, Slovinska, Nemecka  a Nórska.


Tréningy budú prebiehať dvojfázovo, pod vedením anglického reprezentačného trénera Gorazda Vecka. Naša výprava odchádza v tejto zostave : hráči - Ján Riapoš, Martin Ludrovský, Rastislav Revúcky, Alena Kánová, Peter Mihálik, Andrej Mészáros, Richard Csejtey, Miroslav Jambor,  realizačný tím -Ľuboš Dobrotka, Jakub Benč, Andrej Bardoň.


Premiér Fico odovzdal paralympionikom menovacie dekréty

Na pôde Úradu vlády SR sa dnes uskutočnilo prijatie výpravy SR na nadchádzajúce PH v Londýne premiérom Robertom Ficom. Ministerský predseda zároveň odovzdal jednotlivým jej členom menovacie dekréty. Na slávnostnom akte sa zúčastnili aj ministri Ján Richter a Dušan Čaplovič a veľvyslankyňa Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Susannah Montgomery.


Ako prvý si prevzal dekrét z rúk R. Fica vedúci slovenskej výpravy Samuel Roško, následne športovci podľa jednotlivých športov a v závere ostatní členovia vedenia výpravy a podporného tímu.

Predseda SPV Ján Riapoš poďakoval predsedovi vlády za všetky doterajšie kroky, ktoré pomohli paralympijskému športu na Slovensku a špeciálne za zrovnoprávnenie odmien olympionikov a paralympionikov. Odovzdal mu aj ďakovací dekrét, tričko a oficiálnu bundu SPD 2012.

Menovacie dekréty boli po prvýkrát v histórii obohatené o grafiku, ktorej autorom je Leo Bednárik.

Zajtra o 11. hod. čaká paralympionikov v Prezidentskom paláci na Hodžovom námestí v Bratislave sľub do rúk prezidenta SR.  


Posledná previerka pred Londýnom prebehla v Ružomberku  

Počas víkendu sa v Ružomberku odohrala stredoeurópska liga vozíčkarov v stolnom tenise. Medzi zúčastnenými boli skoro všetci nominovaní hráči zo Slovenska a Čiech, ktorí už v závere tohto týždňa odlietajú na PH 2012 do Londýna. Zo zdravotných dôvodov sa nemohol zúčastniť iba PeterMihálik.


Súťažilo sa v dvoch disciplínach - v jednotlivcoch a štvorhrách bez rozdielu postihnutia. Športový klub v Ružomberku v spolupráci so SZTPŠ sa snažili vytvoriť podmienky ako v Londýne - modré stoly, povrch taraflex a loptičky Nittaku *** Premium. Víťazom súťaže jednotlivcov sa stal René Tauš (CZE) – jediný zástupca kategórie TT5. V súťaži štvorhier bola najúspešnejšia dvojica Tauš- Hadrava, ktorá sa vo finále stretla s dvojicou Riapoš- Revúcky.


„Kolesá“ opäť zaplnili svah pod Smolenickým zámkom

Aj jubilejný desiaty ročník charitatívnej kampane „Na kolesách proti rakovine“ včera zavítal pod zámok v Smoleniciach. Opäť s množstvom účinkujúcich od skorých popoludňajších hodín až takmer do polnoci pred zaplneným zámockým svahom, ktorý prispel do finančnej zbierky sumou vyše 3.600 eur.


Prítomných pozdravili predseda SPV Ján Riapoš, prezidentka Nadácie Výskum rakoviny Margita Klobušická, starostka obce Smolenice Pavlína Hornáčková a naši paralympionici, ktorí nás budú reprezentovať v Londýne. Predpoludním sa konalo miestne kolo podprojektu „Na kolesách do škôl“, popoludní počas koncertu tradičná symbolická jazda.

V rámci veľkého benefičného koncertu vystúpili Majk Spirit, AYA, Smola a Hrušky, Matka Guráž, Katka Koščová,  E.D.C., Dominika Mirgová so skupinou DOMI + Miro Jaroš, Lazaro, Reflex, AC+, Nikola Benedikovičová a Filip Čechovič, Robo Opatovský, Zuzana Suchánková, Campana Batucada a ďalší.

Podujatie spestrili country a moderné tance, zumba maratón, historický šerm, výstrel z dela, ohňová šou a viacero detských atrakcií.


Ďakujeme za podporu - Londýn 2012

Najcennejšou podporou pre nás ste Vy. Ďakujeme Vám.


Výpravu čaká prijatie na úrade vlády a sľub u prezidenta SR

Slávnostný sľub členov výpravy PH Londýn 2012 do rúk prezidenta SR Ivana Gašparoviča sa uskutoční v stredu 22. augusta o 11. hod. v Prezidentskom paláci na Hodžovom námestí v Bratislave. O deň skôr absolvujú o 15. hod. prijatie na Úrade vlády SR a premiér Róbert Fico im odovzdá menovacie dekréty.


V piatok 24. augusta o 11:40 hod. odlieta výprava zo Schwechatu do dejiska paralympiády. Návrat je naplánovaný na 10. septembra,  deň po skončení PH.

Dňa 11. augusta o 11. hod. sa bude konať prijatie výpravy na pôde Kongresového centra SPP.

V piatok 14. septembra bude na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch slávnostné otvorenie Chodníka slávy medailistov zo všetkých doterajších paralympiád v histórii samostatnej SR.  


Príďte v nedeľu do Smoleníc na vrchol tohtoročných

(VIDEO) Aj jubilejný desiaty ročník charitatívnej kampane „Na kolesách proti rakovine“ vyvrcholí v Smoleniciach. Už túto nedeľu 19. augusta sa od 13:30 hod. začne na zámockom svahu veľký benefičný koncert. Chýbať nebude ani symbolická jazda na kolesách či regionálne kolo podkampane „Na kolesách do škôl“.


V Smoleniciach vystúpia Majk Spirit, AYA, Smola a Hrušky, Matka Guráž, Katka Koščová, Oto Weiter, E.D.C., Dominika Mirgová so skupinou DOMI + Miro Jaroš, Lazaro, Reflex, AC+, Nikola Benedikovičová a Filip Čechovič, Robo Opatovský, Zuzana Suchánková, Campana Batucada a ďalší.

Podujatie spestria country a moderné tance, zumba maratón, historický šerm, výstrel z dela, ohňová šou a viacero detských atrakcií.

Nezabudnite - už túto nedeľu!


 Paralympijská hymna ako povolený doping pre športovcov

(VIDEO) Paralympijské hry sa začnú 29. augusta v Londýne, kam pocestujú naši športovci aj s novou hymnou. Jej autorom je spevák, skladateľ a dlhoročný člen paralympijskej rodiny Robo Opatovský. Informuje čerstvé vydanie týždenníka Slovenka.


Už niekoľko rokov spolupracujem so Slovenským paralympijským výborom. Po prvýkrát som sa s nimi stretol asi pred trinástimi rokmi v Kováčovej, kam som bol pozvaný. Pamätám si, ako som tam spieval jednu swingovku, a tí ľudia ma doslova dostali - prekvapilo ma, ako sa vedia baviť a prejavovať emócie. Vtedy som sa zoznámil s predsedom Slovenskéhoparalympijskéhovýboru Jankom Riapošom, ktorý mi bol nesmierne sympatický. Tak sa začala naša spolupráca.

Odkiaľ pochádza myšlienka na vytvorenie oficiálnej hymny paralympionikov?

Od Janka Riapoša a je akýmsi pokračovaním piesne Daj šancu zázrakom na text Zora Laurinca spred piatich rokov, ktorú som zložil pre paralympionikov a ktorá je aj na mojom albume V tom zvláštnom sne. Janko mi venoval knihu básní Pavla Elgyütta, v ktorej som objavil text Nechajme sa strhnúť prúdom a zhudobnil som ho. Pesnička vyjde aj na špeciálnom nosiči, na ktorom sa okrem slovenskej a anglickej verzie skladby budú nachádzať tiež fotografie a videá, no a samozrejme aj inštrumentálna verzia, aby si športovci a fanúšikovia mohli hymnu aj zaspievať. Bude to limitovaná edícia, skôr zberateľská, v počte päťsto kusov. Vedel som, že z tej piesne má ísť rešpekt, musí byť silná, emotívna a inšpirujúca. Verím, že sa mi ju podarilo tak naspievať a že bude našich paralympionikov motivovať k vynikajúcim výkonom.


Do Londýna pôjde aj skokanka do diaľky Lenka Gajarská

Slovensko bude napokon reprezentovať na PH 2012 v Londýne 34 športovcov. Medzinárodný paralympijský výbor (IPC) udelil voľnú kartu Lenke Gajarskej (27), ktorá bude štartovať v skoku do diaľky. Paralympijskú premiéru absolvovala v roku 2000 v Sydney.


V tom čase 15 – ročná reprezentantka, ktorá sa narodila s vrodeným postihnutím horných končatín, tam skončila výkonom 502 cm na šiestom mieste.  

SR budú teda v Londýne reprezentovať štyria atléti.


 PH 2012 prekonajú pekinský návštevnícky rekord

Tržby z predaja vstupeniek na blížiace sa paralympijské hry v Londýne sa počas trvania OH 2012 v britskej metropole rapídne zvýšili. Dosiaľ si majiteľov našlo už viac ako dva milióny lístkov. Znamená to, že padne rekord z pekinskej paralympiády v roku 2008, kde bolo predaných 1,8 milióna kusov.


Za posledný mesiac sa predalo 600.000 lístkov. Paralympijské hry sa začnú 29. augusta, teda necelé tri týždne po tom, ako sa 12. augusta skončia Hry XXX. olympiády. Prezident Medzinárodného paralympijského výboru Philip Craven uviedol: "Londýn pripravil veľkolepé olympijské hry, ktoré zvyšujú aj popularitu paralympiády." K dispozícii je ešte stále viac ako 400.000 vstupeniek na PH.