Lukostreľba: Peter Kinik s miestenkou do Ria!

07.04.2016

Na európskom šampionáte vo francúzskom Saint Jean de Monts vyhral náš reprezentant v skupine W1 Peter Kinik kvalifikačnú súťaž o postup na PH 2016. Vo finále zdolal Rusa Meškova a zabezpečil si tak letenku do Ria.

Okrem Kinika máme na ME ešte troch ďalších zástupcov – Marcela Pavlíka (ten si vybojoval postup do Ria na vlaňajších MS), Mariána Marečáka a Dianu Pashchenkovu (všetci kategória Compound).

ME sa konajú v dňoch 2. - 10. apríla.

V Hannoveri na záver ešte striebro

Druhým miestom v disciplíne R2 vzduchová puška v stoji 40 rán ukončila Veronika Vadovičová spolu s ďalšími slovenskými reprezentantmi strelecké podujatie ISC v metropole Dolného Saska.

„Kvalifikáciu som opäť vyhrala a už tretíkrát som štartovala vo finále z prvej pozície. Napokon z toho bolo, napriek silnej čínskej konkurencii, striebro“, uviedla naša najúspešnejšia strelkyňa. Predbehla ju Zhang Cuiping, tretie miesto získala Yan Yaping a obe zrejme budú jej najťažšími súperkami aj v Riu. Celkove získala Veronika v Hannoveri kompletnú medailovú zbierku - zlato v R8 malorážka 3x20 na 50 m, spomínané striebro v R2 a bronz v R6 malorážka 60 rán v ľahu na 50 m. V kategórii R5 vzduchová puška v ľahu skončila Margita Prokeinová na 41., Kristína Funková na 43. a Štefan Varga na 44. mieste.

Paracyklisti na cestách po západnej Európe

Vo štvrtok odcestoval tandem Vladislav Janovjak - Ján Gallik spolu s vedúcim paracyklistického tímu Branislavom Režňákom na víkendové preteky Európskeho pohára v Kolíne nad Rýnom. Z Nemecka sa potom všetci traja presúvajú ...

... do belgického Oostende, kde sa v dňoch 20. - 22. mája uskutoční druhé kolo UCI Svetového pohára v cestnej paracyklistike. Okrem spomínaného tandemu budú v Belgicku štartovať aj Anna Oroszová (WH3), Maroš Orečný (MH3), Jozef Metelka, Patrik Kuril (obaja MC4) a Ondrej Strečko, ktorí sa k tímu pripoja zajtra. Pred samotnými pretekmi ešte Maroš Orečný a nový člen tímu Ondrej Strečko absolvujú zdravotnú klasifikáciu.

Prvého kola Svetového pohára v Južnej Afrike (Pietermaritzburg, 7. – 8. mája) sa zo slovenských reprezentantov zúčastnil len Jozef Metelka a po víťazstvách v časovke jednotlivcov, ako aj v cestných pretekoch, sa v Belgicku postaví na štart ako vedúci pretekár Svetového pohára v skupine MC4. Slovenskú výpravu dopĺňajú členovia realizačného tímu Milan Orosz a Alena Župová (asistentka M. Orečného).

Dve strieborné medaily zo súťaže družstiev

Finálovými zápasmi tímovej súťaže vyvrcholil dnes popoludní v Bratislave XVIII. ročník medzinárodného stolnotenisového turnaja Alison Slovakia Open 2016. Slovensko získalo celkove päť medailí - jednu zlatú, tri strieborné a jednu bronzovú.

Vo finále skupiny TT2 prehrala dvojica Ján Riapoš - Martin  Ludrovský s Francúzskom po dramatickej koncovke poslednej dvojhry 1:2.

Alena Kánová (TT4) v zmiešanom tíme s Britkou Susan Gilroy podľahli vo finále Srbsku 0:2.

Tri medaile sme získali v súťaži jednotlivcov – Ján Riapoš (TT2) zlato, Alena Kánová (TT3) striebro a Richard Csejtey (TT8) bronz.

Večer sa v hoteli DoubleTree by Hilton uskutoční slávnostné zakončenie turnaja, aj s vyhlásením Cien Márie Pillárovej za najlepší mužský resp. ženský výkon.

Slováci budú hrať dvakrát o zlato

Dvojica Ján Riapoš - Martin Ludrovský (TT2) a Alena Kánová v spoločnom tíme s Britkou Susan Gilroy (TT4) vyhrali svoje semifinálové zápasy a popoludní nastúpia vo finále.

Riapoš s Ludrovským zdolali Kóreu, keď po víťaznej štvorhre získal rozhodujúci bod Martin Ludrovský. Ich súperom budú Francúzi, ktorí vyhrali nad Talianskom 2:0.

Kánová s Gilroy prehrali štvorhru, ale potom otočili skóre dvoma víťaznými singlami. V súboji o zlato sa stretnú s favorizovanými Srbkami.

Riapošovci hrajú o 11:30 hod. o finále

Dnes dopoludnia čakajú slovenských reprezentantov dva semifinálové zápasy v súťaži družstiev. V skupine TT2 sa Ján Riapoš – Martin Ludrovský stretnú s Kórejčanmi. Z dôvodu ochorenia bude chýbať tretí hráč tímu Rastislav Revúcky.

Naši v prípade víťazstva narazia v súboji o zlato na víťaza druhého zápasu Francúzsko - Taliansko. V prípade prehry dostanú bronzové medaily (udeľujú sa obom porazeným semifinalistom).

Alenu Kánovú čaká v skupine TT4 semifinále proti Brazílii o 10. hod. Jediná žena v našom tíme nastupuje v zmiešanom družstve s Britkou Susan Gilroy.

Dohrali už „osmičkári“ Richard Csejtey - Miroslav Jambor. Včera podvečer podľahli vo štvrťfinále Francúzsku 2 po výsledku 1:2. V tíme galského kohúta však nastúpila svetová dvojka v tejto skupine Thomas Bouvais.

Slováci o medaily aj v tímovej súťaži

Do bojov o medaily postúpil prvý tím Slovenska v skupine TT2. Ján Riapoš s Martinom Ludrovským zdolali v druhom zápase skupiny Taliansko 2:1.

Po prehre v úvodnej štvorhre otočili výsledok dvomi víťazstvami v dvojhrách. Nastúpili bez Rastislava Revúckeho, ktorý z dôvodu ochorenia už nepokračuje v turnaji. Zajtra čaká našich semifinále.

Po prehre s Veľkou Britániou sa dvojici Richard Csejtey – Miroslav Jambor (TT8) podarilo zdolať zmiešaný austrálsko – thajský tím a postúpiť do štvrťfinále, kde ich čakalo Francúzsko 2.

O medaile bude hrať aj jediná Slovenka na turnaji Alena Kánová, ktorá spolu s Britkou Susan Gilroy vyhrali skupinu, keď v druhom stretnutí zdolali Turecko 2:0.

Vypadol druhý tím v TT2 (Bábela - Kližan - Kamien), ako aj naši zástupcovia v TT6 (Csémy - Nagy).

Na úvod víťazstvá našich adeptov na cenné kovy

Po skončení súťaže jednotlivcov sa včera podvečer rozbehla súťaž družstiev. Víťazne do nej vstúpil náš tím 1. tím v TT2 Riapoš - Revúcky - Ludrovský, aj „osmičkári“ Csejtey s Jamborom.

Prví zdolali zmiešané japonsko - izraelské družstvo, stojaci reprezentanti zasa poľsko - kazašský tím.

Okrem nich zasiahli do bojov aj 2. tím v TT2 Bábela - Kližan - Kamien (prehrali úvodný zápas s Kóreou) a dvojica Nagy - Csémy v TT6 (tiež prehrali s thajsko - kórejským súperom).

Poslednou slovenskou zástupkyňou v tímovej súťaži je Alena Kánová v spoločnom tíme s Britkou Susan Gilroy. V prvom strenutí zdolali nemecko - holandské súperky.

Príďte si zabehať a pomôžete!

Srdečne pozývame všetkých priaznivcov športu na prvý ročník charitatívneho behu HELP RUN 2016, ktorý sa koná v sobotu 21.5.2016 o 10.00 hodine V Piešťanoch. Hlavný stan je pred Piešťanským pivovarom.

Myšlienkou podujatia je behať za tých, ktorí nemôžu. Výťažok zo športovej akcie bude v plnej výške venovaný pacientom ADELI Medical Centra. Bežať sa bude 12 km za 12 EUR okolo vodnej nádrže Sĺňava v Piešťanoch. Okrem hlavnej bežeckej disciplíny je pripravená aj symbolická trať 850 m, aby sa mohol zapojiť každý, kto chce pomôcť. Registráciu, ako aj aktuálne informácie o behu nájdete na web stránke www.helprun.nadaciaadeli.sk.