Curleri s istou miestenkou do Pjongčangu!

21.03.2016

Napriek predposlednému miestu na nedávno skončených MS v curlingu na vozíku sa našim reprezentantom podarilo definitívne si zabezpečiť účasť na najbližších ZPH 2018. „Naši hráči v konečnom hodnotení skončili na 9. mieste a získali dva body, ktoré ich s konečnou platnosťou posúvajú do Pjongčangu“, uviedol tréner František Pitoňák.

Na šampionáte sa zúčastnilo desať najlepších svetových družstiev. Družstvo Slovenska odohralo v základnej časti deväť zápasov s bilanciou tri výhry a šesť prehier. Následne v zápase o priamy postup na budúcoročné MS podľahlo Nemecku. „Z dlhodobého hľadiska bolo pre reprezentačné družstvo dôležité vybojovať si účasť na ZPH 2018, kde bude štartovať 12 tímov - domáca Kórea a jedenásť družstiev s najväčším počtom bodov z MS 2015, 2016 a 2017. Preto bolo hlavným cieľom slovenského družstva na MS 2016 vo Švajčiarsku vybojovať čo najviac bodov “, začal svoje hodnotenie reprezentačný tréner František Pitoňák. Momentálne sú naši v rebríčku o účasť na ZPH na 6. mieste a ani v prípade neúspechu na budúcoročných MS im už neunikne účasť v najlepšej dvanástke.

„Trocha nás mrzí že sme si nevybojovali priamu účasť na budúcoročných MS, kam sa prebojovalo osem najlepších družstiev. V novembri sa budeme musieť zúčastniť svetovej kvalifikácie, kde sa bude bojovať o zvyšné dve miestenky na budúcoročné MS. Na druhej strane má to aj svoje výhody. Kvalifikácia bude kvalitný desaťdňový turnaj za účasti asi 15 krajín. Takýchto turnajov je počas roka veľmi málo, a určite nám poslúži ako kvalitná príprava na ďalšie vrcholné podujatie pred ZPH 2018“, vysvetlil reprezentačný tréner.

„Všetci hráči bojovali o dobré umiestnenie zo všetkých síl. Vyzdvihnúť ale musím nováčika v našom družstve na MS – Petra Zaťka. Nebál sa tejto novej výzvy a predvádzal výborne výkony. Chcel by som poďakovať všetkým hráčom za bojovnosť, odhodlanie a silu kolektívu, ktorú im môžu všetci závidieť. Takisto všetci ďakujeme Slovenskému zväzu telesne postihnutých športovcov (SZTPŠ) a Slovenskému curlingovému zväzu za podporu a obrovskú pomoc pri tréningovej príprave a v príprave na šampionát, “  dodal František Pitoňák.

Dejiskom MS bolo v dňoch 20. - 28. februára švajčiarske mesto Luzern.

Výsledky Slovenska:

Základná skupina: Švajčiarsko 5:11, Rusko 8:5, Kórea 2:4, Nórsko 5:7, Čína 5:4, Kanada 3:9, Fínsko 5:8, USA 3:10, Nemecko 6:3

Baráž: Nemecko 2:7

Zostava Slovenska:

Radoslav Ďuriš (skip), Monika Kunkelová, Dušan Pitoňák, Peter Zaťko, Imrich Lyócsa

Paracyklisti na cestách po západnej Európe

Vo štvrtok odcestoval tandem Vladislav Janovjak - Ján Gallik spolu s vedúcim paracyklistického tímu Branislavom Režňákom na víkendové preteky Európskeho pohára v Kolíne nad Rýnom. Z Nemecka sa potom všetci traja presúvajú ...

... do belgického Oostende, kde sa v dňoch 20. - 22. mája uskutoční druhé kolo UCI Svetového pohára v cestnej paracyklistike. Okrem spomínaného tandemu budú v Belgicku štartovať aj Anna Oroszová (WH3), Maroš Orečný (MH3), Jozef Metelka, Patrik Kuril (obaja MC4) a Ondrej Strečko, ktorí sa k tímu pripoja zajtra. Pred samotnými pretekmi ešte Maroš Orečný a nový člen tímu Ondrej Strečko absolvujú zdravotnú klasifikáciu.

Prvého kola Svetového pohára v Južnej Afrike (Pietermaritzburg, 7. – 8. mája) sa zo slovenských reprezentantov zúčastnil len Jozef Metelka a po víťazstvách v časovke jednotlivcov, ako aj v cestných pretekoch, sa v Belgicku postaví na štart ako vedúci pretekár Svetového pohára v skupine MC4. Slovenskú výpravu dopĺňajú členovia realizačného tímu Milan Orosz a Alena Župová (asistentka M. Orečného).

Dve strieborné medaily zo súťaže družstiev

Finálovými zápasmi tímovej súťaže vyvrcholil dnes popoludní v Bratislave XVIII. ročník medzinárodného stolnotenisového turnaja Alison Slovakia Open 2016. Slovensko získalo celkove päť medailí - jednu zlatú, tri strieborné a jednu bronzovú.

Vo finále skupiny TT2 prehrala dvojica Ján Riapoš - Martin  Ludrovský s Francúzskom po dramatickej koncovke poslednej dvojhry 1:2.

Alena Kánová (TT4) v zmiešanom tíme s Britkou Susan Gilroy podľahli vo finále Srbsku 0:2.

Tri medaile sme získali v súťaži jednotlivcov – Ján Riapoš (TT2) zlato, Alena Kánová (TT3) striebro a Richard Csejtey (TT8) bronz.

Večer sa v hoteli DoubleTree by Hilton uskutoční slávnostné zakončenie turnaja, aj s vyhlásením Cien Márie Pillárovej za najlepší mužský resp. ženský výkon.

Slováci budú hrať dvakrát o zlato

Dvojica Ján Riapoš - Martin Ludrovský (TT2) a Alena Kánová v spoločnom tíme s Britkou Susan Gilroy (TT4) vyhrali svoje semifinálové zápasy a popoludní nastúpia vo finále.

Riapoš s Ludrovským zdolali Kóreu, keď po víťaznej štvorhre získal rozhodujúci bod Martin Ludrovský. Ich súperom budú Francúzi, ktorí vyhrali nad Talianskom 2:0.

Kánová s Gilroy prehrali štvorhru, ale potom otočili skóre dvoma víťaznými singlami. V súboji o zlato sa stretnú s favorizovanými Srbkami.

Riapošovci hrajú o 11:30 hod. o finále

Dnes dopoludnia čakajú slovenských reprezentantov dva semifinálové zápasy v súťaži družstiev. V skupine TT2 sa Ján Riapoš – Martin Ludrovský stretnú s Kórejčanmi. Z dôvodu ochorenia bude chýbať tretí hráč tímu Rastislav Revúcky.

Naši v prípade víťazstva narazia v súboji o zlato na víťaza druhého zápasu Francúzsko - Taliansko. V prípade prehry dostanú bronzové medaily (udeľujú sa obom porazeným semifinalistom).

Alenu Kánovú čaká v skupine TT4 semifinále proti Brazílii o 10. hod. Jediná žena v našom tíme nastupuje v zmiešanom družstve s Britkou Susan Gilroy.

Dohrali už „osmičkári“ Richard Csejtey - Miroslav Jambor. Včera podvečer podľahli vo štvrťfinále Francúzsku 2 po výsledku 1:2. V tíme galského kohúta však nastúpila svetová dvojka v tejto skupine Thomas Bouvais.

Slováci o medaily aj v tímovej súťaži

Do bojov o medaily postúpil prvý tím Slovenska v skupine TT2. Ján Riapoš s Martinom Ludrovským zdolali v druhom zápase skupiny Taliansko 2:1.

Po prehre v úvodnej štvorhre otočili výsledok dvomi víťazstvami v dvojhrách. Nastúpili bez Rastislava Revúckeho, ktorý z dôvodu ochorenia už nepokračuje v turnaji. Zajtra čaká našich semifinále.

Po prehre s Veľkou Britániou sa dvojici Richard Csejtey – Miroslav Jambor (TT8) podarilo zdolať zmiešaný austrálsko – thajský tím a postúpiť do štvrťfinále, kde ich čakalo Francúzsko 2.

O medaile bude hrať aj jediná Slovenka na turnaji Alena Kánová, ktorá spolu s Britkou Susan Gilroy vyhrali skupinu, keď v druhom stretnutí zdolali Turecko 2:0.

Vypadol druhý tím v TT2 (Bábela - Kližan - Kamien), ako aj naši zástupcovia v TT6 (Csémy - Nagy).

Na úvod víťazstvá našich adeptov na cenné kovy

Po skončení súťaže jednotlivcov sa včera podvečer rozbehla súťaž družstiev. Víťazne do nej vstúpil náš tím 1. tím v TT2 Riapoš - Revúcky - Ludrovský, aj „osmičkári“ Csejtey s Jamborom.

Prví zdolali zmiešané japonsko - izraelské družstvo, stojaci reprezentanti zasa poľsko - kazašský tím.

Okrem nich zasiahli do bojov aj 2. tím v TT2 Bábela - Kližan - Kamien (prehrali úvodný zápas s Kóreou) a dvojica Nagy - Csémy v TT6 (tiež prehrali s thajsko - kórejským súperom).

Poslednou slovenskou zástupkyňou v tímovej súťaži je Alena Kánová v spoločnom tíme s Britkou Susan Gilroy. V prvom strenutí zdolali nemecko - holandské súperky.

Príďte si zabehať a pomôžete!

Srdečne pozývame všetkých priaznivcov športu na prvý ročník charitatívneho behu HELP RUN 2016, ktorý sa koná v sobotu 21.5.2016 o 10.00 hodine V Piešťanoch. Hlavný stan je pred Piešťanským pivovarom.

Myšlienkou podujatia je behať za tých, ktorí nemôžu. Výťažok zo športovej akcie bude v plnej výške venovaný pacientom ADELI Medical Centra. Bežať sa bude 12 km za 12 EUR okolo vodnej nádrže Sĺňava v Piešťanoch. Okrem hlavnej bežeckej disciplíny je pripravená aj symbolická trať 850 m, aby sa mohol zapojiť každý, kto chce pomôcť. Registráciu, ako aj aktuálne informácie o behu nájdete na web stránke www.helprun.nadaciaadeli.sk.

Priamy prenos Slovakia Open 2016 - 3 deň

Priami prenos môžete sledovať aj tretí deň zo stolov číslo 12 a 16.

stôl 12 Stôl 16

Zlato Jána Riapoša na domácej pôde!

Finálovým víťazstvom v pomere 3:2 nad svetovou dvojkou v skupine TT2 Fabienom Lamiraultom z Francúzska získal Ján Riapoš pre Slovensko prvú zlatú medailu na XVIII. ročníku stolnotenisového turnaja ALISON SLOVAKIA OPEN 2016 v Bratislave.

Alena Kánová prehrala vo finále TT3 s Kórejčankou Jiyu Yoon 0:3 (v základnej skupine ju zdolala 3:2) a získala striebornú medailu.  Bronz pridal Richard Csejtey v skupine TT8, ktorý po dramatickom boji prehral v semifinále s jednotkou vo svojej skupine Ukrajincom Viktorom Diduchom 2:3. Slovensko tak v súťaži  jednotlivcov vybojovalo kompletnú medailovú zbierku.  Finálový zápas Riapoš - Lamirault